Вступ. Предмет, цілі і завдання екології рослин

Тема :  Вступ . Предмет , цілі і завдання екології рослин

Мета : розширити знання учнів з проблем екології , ознайомити з поняттями

«аутекологія» , предметом , цілями та завданнями екології рослин ,

показати взаємозв»язок аутекології з іншими розділами екології

рослин і загальної екології ;

розвивати науковий інтерес учнів ;

здійснювати формування життєвих компетенцій учнів ;

Тип уроку : засвоєння нових знань

Форми і методи : словесні , елементи тренінгових занять

 

Девіз уроку :

« Все на землі , все треба берегти :

                                                                      І птаха , й звіра , й тварину .

                                                                    Не чванься тим , що цар природи ти ,

                                                                    Бо врешті ти- лише її частинка »

Хід заняття

І . Організація класу .

Вправа « Ім”я» . ( Кожен учень називає своє ім’я , і на кожну літеру називає асоціації ( позитивні чи негативні ) , що викликає у нього поняття «екологія».

Наприклад : Н – наруга

А- акуратність

Т – тишина

А – аргументована

Л- легковажність

І- інтелектуальна

Я – яскрава    )

ІІ . Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів .

  1. Метод « Мозковий штурм» .

( Вчитель ставить запитання , на які учні можуть відповісти , використовуючи знання отримані раніше . Наприклад :

–         Що вивчає наука «екологія» ?

–         Як перекладається даний термін ?

–         З якими науками пов»язана екологія як наука ?

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності :

Метод « Підвішування проблеми» :

–         Для чого мені знання про взаємозв»язки між живими організмами ?

–         Де я їх можу застосувати ?

( Учні роблять спробу відповісти на поставлені запитання . Вчитель занотовує їх відповіді , і націлює на те , що в кінці уроку вони знов спробують дати на них відповіді .)

IV. Вивчення нового матеріалу :

  1. Екологія як наука ( Створення опорної схеми ( колективна робота )).
  2. Завдання екології , предмет екології , методи екології .

Вправа « Карусель». ( Учні діляться (довільно) на три групи . Кожна група отримує завдання і опрацьовує його .

І група – Завдання аутекології

ІІ група – Предмет аутекології

ІІІ група – Методи екології

Після опрацювання групи змішуються так , щоб у кожній були ті , що працювали з різним матеріалом , і обмінюються отриманою інформацією  ).

  1. Основні етапи розвитку біології як науки . ( Випереджувальне навчання . Учні пропонують заздалегідь підготовлений матеріал).
  2. Значення екологічних знань в практичній діяльності людини

Вправа « 10 причин». ( Вчитель називає твердження , і якщо учні погоджуються , то плескають у долоні , а якщо ні , то – заплющують очі . Наприклад :

–         Отримавши знання з екології рослин вони будуть для мене «валізою без ручки».

–         Взаємозв»язки між живими організмами впливають на навколишнє середовище .

–         Знання про оптимальні умови проростання насіння дозволяють обирати правильний і сприятливий час для його висіву …

V. Рефлексія .

1. Вправа « Ланцюжок».

– Діти , ми сьогодні з вами познайомились з основними термінами , цілями і завданнями екології рослин .Давайте згадаємо про що йшла мова на уроці . Кожен повинен бути уважним , тому що продовжуватиме думку свого однокласника . Говорити можна лише одну фразу .

( Вправа триває доти , поки  не згадають основні тези уроку .)

  1. Заповнення таблиці « Основні етапи розвитку екології»
№ з/п Назва етапу Основні досягнення

 

VI . Підсумок уроку .

Вправа « Мені (не)приємно було знаходитися тут , тому що …»

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

01 Вступ Предмет, цілі і завдання екології рослин (15.9 KiB, Завантажень: 16)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,308sec