Вправи на релаксацію на уроках

“Внутрішній промінь”


Допомагає зняти втому, стабілізувати внутрішній стан.

Сядьте зручно . Уявіть, що всередині вашої голови, у верхній її частині, виникає світлий промінь, який повільно і послідовно рухається згори вниз. Промінь повільно і поступово освітлює обличчя, шию, плечі, руки теплим, рівним світлом. Промінь, проходячи вниз розгладжує зморшки. У вас зникає напруження в голові, опускаються брови, “гаснуть ” очі, послаблюється напруження в кутиках губ, опускаються плечі, вивільнюється шия та груди. Внутрішній промінь формує зовнішність спокійної вільної людини , задоволеної собою і своїм життям.

Виконайте вправу кілька разів. Закінчуйте вправу словами: “Я став сильним, спокійним і стабільним! Я все робитиму добре!”

“Водоспад”


Сядьте у зручну позу , заплющте очі .Дихайте рівномірно. Спокійно. Звільніться від напруження в м’язах тіла. Зробіть глибокий вдих, зафіксуйте насичення киснем легенів, повільно видихніть. Вам спокійно ви задоволені. Уявіть собі поле і себе на ньому. Ви стоїте босими ногами на теплій землі .Озерніться навкруги, зафіксуйте в уяві все , що потрапляє вам на очі. Підведіть голову догори і подивіться на лагідне сонечко. Воно яскраво –золотисте і тепле . Відчуйте тепло і енергію сонця. Поверніть голову праворуч і знайдіть поглядом водоспад .Це лагідний гірський водоспад. Підійдіть до нього . Подивіться яка прозора вода,відчуйте свіжість водоспаду. Станьте під водоспад і прийміть чистий гірський душ . Відчуйте як гірська вода омиває ваше тіло з голови до ніг . Вода змиває усе неприємне. Омиває тіло і душу . Відчувши приємне очищення, вийдіть з-під водоспаду. Поверніться на галявину і станьте обличчям до сонця. Зробіть глибокий вдих і повільний видих . Ви змили з себе всі емоції хвилювання , неприємні спогади і думки . Уявіть собі що сонце вам посміхається, посміхніться йому у відповідь. Прийміть сонячний душ з голови до ніг. Відчуйте ,як промінь поступово торкається кожної частини вашого тіла, поновлюючи його сонячним світлом, сонячною енергією. Ви насичені чистою енергією здоров’я. Вам приємно: зробіть вдих і на видиху розплющіть очі.

«Моя життєва мета»


Важко зосередитись на нових завданнях, якщо вас постійно турбують тривожні думки, якщо ви напружені, нервові. Релаксація той засіб, який допомагає розкрити свої потенційні можливості І запобігти неприємним відчуттям. Сядьте зручно, розслабте одяг, зніміть окуляри.

Перш ніж розслабити м’язи, їх потрібно напружити. Пропонують почергово виконати такі дії: стиснути кулаки… сильніше… ще сильніше… розіжміть. Втягніть живіт, наскільки можливо, залишіться в цьому положенні. Розслабтесь. Стисніть зуби., сильніше…ще сильніше… розслабтесь. Стисніть повіки так сильно, як тільки це можливо. Втягніть голову в плечі. Глибше. Розслабтесь. Вдихніть. Затримайте дихання. Видихніть. Витягніть руки і ноги. Сильніше. Розслабтесь. Тепер намагайтесь всі ці дії виконати одночасно. Уявіть, що по вашому тілу розтікається м’яка, тепла хвиля. Розслаблюйтесь поступово, у міру того, як хвиля від голови покотиться все нижче і нижче, захоплюючи кожен м’яз.

Напруження спадає, настає розслаблення. Нехай хвиля зніме напруження м’язів. Розплющте очі .

Тепер уявіть собі ситуацію, яка максимально сприяє розслабленню. Відчуйте її до найменших дрібниць. Відчуйте звуки, запахи, дотики. Можливо, це подорож на плоту теплим сонячним днем, або тепла ванна, або прогулянка по лісу після свіжого вранішнього дощу. Яким би не був цей образ, зануртеся в нього.

Тепер ваш Дух і тіло готові прийняти програму сьогоднішнього дня. Сплануйте майбутні події, уявіть можливі обставини і себе як головного героя. Ви не будете стурбовані. Ви отримаєте від цього задоволення. Ви впораєтеся з цим. Такою є інструкція, яку ви даєте собі. Відчуйте радість від свого гарного настрою.

Рахуючи від 10 до 1, спершу вийдіть зі стану релаксації, ви усвідомите, як приємно бути самим собою і володіти своїми думками. Повірте, це відчуття

стане постійним.

Ви стали на шлях для того, щоб відчути себе сильною та врівноваженою особистістю.

«Воскова фігура»


Сядьте у зручні позу. Заплющте очі. Дихайте спокійно, глибоко. Ви прийшли на виставку воскових фігур, повільно рухаєтесь від одного експонату до іншого.

Зупиніться біля одного з них.

Це – ваша копія, а точніше, це ви.

Дуже цікаво на якійсь час стати| восковою фігурою.

Ваші ноги торкаються підлоги.

Підлога дуже тепла, вона стає все теплішою і теплішою.

Ваші ступні відчувають тепло, і віск починає топитися…

Ви навіть бачите. Як краплини воску стікають з ваших ніг…

Вам приємно. Тепло підіймається вище, і поступово починає танути все тіло…

Останні краплини падають з пальців рук.

Ви відчуваєте приємне розслаблення, спокій, впевненість у собі.

Але що це?

Ноги. Воші ноги у воді.

Вона все прибуває і прибуває.

Прохолодна, від неї йде свіжість і бадьорість.

Вона підіймається дедалі вище і вище.

З кожним видихом відчуваємо як вона піднімається знизу вгору – від ніг до голови.

Ваше тіло занурюється у воду.

Ви легко відштовхуєтесь і пливете до берега.

З кожним рухом відчуваєте приплив сил і заряд бадьорості.

Цілюще відчуття свіжості.

Почніть зворотний відлік від 10 до 0. Закінчивши рахувати, ви пливете до берега.

Усміхніться: ось берег – виходьте.

“Книжка”


Сядьте у зручну позу. Заплющте очі. Дихайте спокійно, глибоко. Уявіть себе книжкою, яка лежить на столі. Сконцентруйте у свідомості внутрішнє «самопочуття» книжки –її спокій ,положення на столі , який захищає від зовнішньої дії , складені сторінки… Важливо побачити очима книжки кімнату і предмети в ній : стіни , вікна , стелю, книжкову шафу, стілець, ручки, зошити. Виконуйте вправу 3 хвилини. Ви відчуєте , як спадає внутрішнє напруження і ви переходите у світ “інших вимірів ” , “паралельних світів ” з існуванням предметів за своїми законами.

«Прекрасна квітка»

«Спробуйте уявити собі, що ви — прекрасна квітка…

Ви — прекрасна квітка і ростете назустріч сонцю…

Ви — прекрасна квітка…

Відчуйте себе квіткою: відчуйте своє стебло, листя.

Ви прекрасна квітка. Ви ростете назустріч сонцю…

Відчуйте, як ваше листя ворушиться під подихом вітру.

Відчуйте, як на ваше листя падають промені сонячного світла.

Відчуйте, як у вашому листі енергія сонця перетворюється на енергію життя.

Відчуйте, як енергія життя розтікається по листю, стеблу, коренях.

Відчуйте свої корені. Які у вас корені? Якої глибини сягають ваші корені? На яку ширину вони проростають?

Відчуйте кінчики своїх корінців: якого вони кольору?

Відчуйте, як вони розсувають грудки землі, продовжуючи рости.

Відчуйте, як ваші корені вбирають вологу, мінеральні елементи, поживні речовини.

Відчуйте силу і енергію землі. Відчуйте, як енергія, поживні речовини підіймаються по коренях, по жилах — у стебло, в листя.

Ви — прекрасна квітка…

Відчуйте, як усередині поєдналися енергія землі, повітря, сонця.

Відчуйте те місце в тілі, де енергія землі поєднується з енергією неба.

Відчуйте це місце в собі.

Запам’ятайте цей стан,— він даватиме вам енергію, силу».

Вправи на рефлексію

«Компліменти».

Мета:
отримати й актуалізувати інформацію від учасників групи, зняти напруження після роботи.

Учасники висловлюють свої почуття, що виникли під час заняття, вносять пропозиції щодо наступних занять. Усі стають в коло, обіймають один одного за плечі, повільно і розслаблено похитуються ліворуч-праворуч. А потім говорять один одному компліменти.

«Улюблені речі».

Мета: підняти настрій, зняти напругу, створити почуття задоволення.

Учасники заплющують очі і роблять три глибокі подихи. Потім згадують ті речі або події на уроці, які несли з собою гарний настрій або почуття задоволення, а далі поступово, зберігаючи гарні відчуття, відкривають очі, встають і потягуються. Після закінчення вправи присутні за власним бажанням можуть обговорити свої почуття, розповісти про найкращі події у житті, про свої улюблені речі.

«Телеграма».

Мста: отримати від кожного учасника коротку інформацію про враження від проведеного уроку.

Учитель звертається із пропозицією скласти йому телеграму із 11 слів, яка б містила відповіді на такі запитання:

  • Що ви думаєте про проведене урок?
  • Що було для вас важливим?
  • Чому ви навчилися?
  • Що вам сподобалося?
  • Що не вдалося з’ясувати?

Даті він збирає телеграми, прикріплює їх на плакат «Телеграма», і зачитує. Учасники, прослухавши всі телеграми, обирають ту з них, яка їм найбільше сподобалась.

«Емоційний ланцюжок».

Мета:
закріплення позитивних результатів уроку.

Учасники стають у коло, кладуть ліву руку на плече сусіда і по черзі один за одним дякують сусідові зліва за гарну роботу, позитивні емоції, висловлюють побажання тощо. Останнім висловлюється вчитель.

« Закінчи речення »


Вчитель разом з учнями обговорюють усі види діяльності, використані під час уроку.

Вчитель пропонує висловити власні судження з приводу уроку, доповнюючи незакінчене речення:

 

” МЕНІ БУЛО …, ТОМУ ЩО…”.

завантаження...
WordPress: 23.02MB | MySQL:26 | 0,366sec