Вплив людини на природу

Тема: Вплив людини на природу.

Мета:                      

  • сформувати в учнів знання про заходи, спрямовані на охорону навколишнього середовища, довести необхідність захисту та охорони; ознайомити учнів із заповідними територіями України, видами рослин і тварин, занесеними в Червону книгу України;
  • розвивати критичне мислення, вміння правильно поводитися в природі;
  • виховувати екологічну свідомість, співпереживання.

Терміни і поняття: Червона книга України, заповідник, заказник, пам’ятки природи,  природоохоронне законодавство України.

Обладнання: малюнки і фотографії рослин та тварин Червоної книги України, карта заповідних територій України та області.

Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Зачитування повідомлень.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Болить затоптаній травині,

Болить надломленій ялини,

Болить сполоханій пташині,

Болить зневаженій тварині,

Болить обчухраній смерічці,

Рибині у нечистій річці,

Душа болить щоденно, щогодинно

Болить у чесної людини.

V. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

1. Пояснення вчителя.

– Якось вчені вирішили оцінити втрати в біологічній різноманітності, починаючи з 1600 року. Результати їх приголомшили: за 400 років безслідно зникли 83 види ссавців, 113 видів птахів, 21 вид плазунів, 23 види риб і 384 види вищих рослин. Цей список далеко неповний, оскільки багато видів рослин тропічних країн зникли раніше, ніж були відкриті вченими.

Види тварин, що зникли: дронт, мандрівний голуб, безкрила гагарка, лабрадорська гага, королівський папуга, гавайська нектарниця, тур, тарпан, орська корова, велетенська лама.

Види тварин, що перебувають на межі вимирання: лев, тигр, горила, гепард, білий ведмідь, шин шила, кулан, американський журавель, тюлень монарх, коала, панда.

Види тварин врятовані від вимирання: зубр, бобер, соболь, лось, сайгак, морська видра, річкова видра, біла чапля, біла куріпка.

Рідкісні види рослин в Україні і такі, що зникають: відкасник татарниколистий, нарцис вузьколистий, білотка альпійська, підсніжник звичайний, водяний горіх плаваючий, любка дволиста, лілія лісова, вовчі ягоди, латаття біле.

1) Червона книга України.

2.Пояснення з демонструванням.

Червона книга України – це офіційний документ про сучасний стан видів організмів, які перебувають під загрозою зникнення, та про заходи щодо їх збереження і науково обґрунтованого відтворення.

2) Заповідна справа в Україні.

Заповідник – це територія, вилучена з господарського користування з метою збереження та вивчення природного комплексу живих організмів в цілому.

Заказник – це територія, де постійно або тимчасово заборонене використання окремих елементів природного комплексу.

Національний парк – територія, вилучена з господарської експлуатації з метою збереження природних комплексів, просвітницької діяльності, екскурсії, відпочинку людей.

Пам’ятки природи – окремі унікальні природні утворення, які мають природоохоронне, наукове, естетичне або пізнавальне значення.

VI. Узагальнення та систематизація знань.

Гра «Поле чудес»

1)    Книга, в яку занесенні рідкісні та зникаючі види рослин та тварин. (Червона).

           

2)    Природоохоронні науково-дослідні установи загальнодержавного значення, які створюються з метою збереження у природному стані типових для даної місцевості природних комплексів. (заповідник)

                   

 

3)    Природні території, на яких дозволена наукова та деякі види господарської діяльності.(заказник)

               

 

VII. Підсумок заняття.

VIII. Домашнє завдання.

Виписати з додаткової літератури рослини і тварини заповідників, заказників, національного парку України. 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

08 Вплив людини на природу (19.0 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,323sec