Вплив екологічних факторів на фотосинтез

Тема : Вплив екологічних факторів на фотосинтез

Мета : повторити особливості процесу утворення органічної речовини в

зелених рослинах ; показати залежність інтенсивності світла від різних

зовнішніх факторів ( світло , вода , температура , тощо ) та ознайомити

учнів із регуляцією продуктивності фотосинтезу ;

розвивати вміння самостійно працювати з довідковим матеріалом ,

аналізувати й узагальнювати  навчальний матеріал , застосовувати на

практиці отримані знання  ;

виховувати навички правильної поведінки в природі ;

Тип уроку : комбінований

Форми та методи : психологічна розминка , « Екологічний футбол» ,

« Відстрочена відгадка» , робота в групах , самостійна робота

Девіз уроку :

« Дайте найкращому кухареві скільки завгодно свіжого повітря ,

                          скільки завгодно сонячного світла  й цілу річку чистої води

і попросіть його , аби з усього цього він приготував вам цукор ,

крохмаль , жири й зерно , – він вирішить , що ви з нього глузуєте.

Але те , що видається фантастичним людині , без перешкод

Відбувається в зелених листках рослин»

К. Тимірязєв

                                                Хід заняття

І. Організація класу .

– Хороша пам»ять є однією з умов високих результатів у навчанні . Що треба зробити для покращення пам»яті ? ( Обговорення відповідей учнів )

– Насамперед треба запам»ятати головне – ніколи не скаржитись на свою пам»ять . Ми знаємо тисячі слів , та ще й різними мовами , безліч різних відомостей . Ми добре чуємо , бачимо . У нас чудова пам»ять ! І наше сьогоднішнє заняття ще раз допоможе вам в цьому переконатися .

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів :

1.« Екологічний футбол».

( Учні діляться на дві команди . В кожній команді обирають «нападаючих»( початковий рівень) , « напівзахисників»( середній рівень) , «захисників»( достатній рівень) , « воротаря»( високий рівень). Команди по черзі ставлять питання різного рівня складності , відповідати починають « нападаючі» , якщо не можуть дати відповідь , то право відповісти переходить до «на півзахисників» , і т.д. Якщо і «воротар» не може відповісти , то зараховується гол . Один тайм триває 5-7 хвилин .)

2.Мотивація навчальної діяльності : ( Метод « Відстрочена відгадка»)

– Давайте згадаємо при яких умовах фотосинтез відбувається  найінтенсивніше ?

– А що трапиться , якщо будь-який «компонент» фотосинтезу буде в недостачі чи надлишку ? Чи мають рослини якісь механізми захисту від дії несприятливих факторів для покращення процесу фотосинтезу ?

– Щоб відповісти на ці запитання більш детально ми повинні ефективно попрацювати на уроці .

3.Повідомлення теми і мети уроку .

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу :

1. Чому хлорофіл зелений ? ( Пояснення вчителя . Розгляд схеми досліду

Т. Енгельмана )

2. Регуляція продуктивності фотосинтезу . ( Робота в групах )

І група – Вплив світла на інтенсивність фотосинтезу

ІІ група – Вплив температури на продуктивність фотосинтезу

ІІІ група – Вплив води на продуктивність фотосинтезу

IV. Рефлексія :

Виконання тестових завдань : ( Наприклад )

1 Хлорофіл відбиває  промені спектра :

А) зелені ;

Б) сині ;

В) фіолетові ;

Г) червоні .

2. Вперше довів , які промені відбиває хлорофіл :

А) К. Тимірязєв

Б) Т. Енгельман

В) Я. Гельмонт

3. Рослини , які мешкають на дні водойм , вловлюють світло :

А) тільки хлоропластами ;

Б) іншими пігментами ;

В) власний варіант відповіді .

4. Інтенсивність фотосинтезу протягом дня :

А) не змінюється ;

Б) збільшується зранку до вечора по наростаючій ;

В) збільшується і зменшується періодично .

5. Сезонні ритми фотосинтезу відбуваються :

А) так ,

Б) ні . і т.д.

V. Підсумок заняття :

– Про що йшлося на сьогоднішньому занятті ?

– Чи переконалися ви в тому , що в кожного з нас чудова пам»ять ? І не забувайте : ніколи не скажіться на власну пам»ять .

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

14 Вплив екологічних факторів на фотосинтез (15.1 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,390sec