«Вовк і кіт» (латинська народна казка)

Урок 2

Тема. «Вовк і кіт» (латинська народна казка)

 

Мета: ознайомити учнів з латинською народною казкою, вчити виділяти головну думку твору, ділити його на частини в ігровій формі, перевірити знання учня за темою «Казки народів Європи»; розвивати уміння обґрунтовувати свою оцінку прочитаного, навички виразного читання; виховувати шляхетність, співчуття, бажання приходити на допомогу іншим.

Обладнання: політична карта світу, предмети, потрібні для гри, виставка книг про котів.

 

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності

Розповідь вчителя.

Чудовий і цікавий світ казок, які, безперечно, вчать нас бути добрими, щедрими, шляхетним, винахідливими,старанними, розумними. Останняказка з циклу. Казки народів Європи, — латинська.

Площа Латвії 63 935 км2, населення цієї країни

  • 2 700 000 людей.

    Сьогодні ми ознайомимося з прибалтійською казкою, побачимо, що у неї спільного з казками, які вже прочитали, чим вони відрізняються від інших. Як завжди, будемо вчитися виразно читати в особах, обґрунтовувати свою думку про прочитане.

     

    II. Опрацювання нового матеріалу

    Робота з текстом.

    Опрацювання латиської народної казки «Вовк і кіт».

  1. Виразне читання казки вчителем.
  2. Словникова робота: правильна вимова нових слів, поданих у підручнику.
  3. Читання казки учнями.
  4. Бесіда.
  • Як вовк звертався до кота?
  • Чому він так поводився?
  • Про що це свідчить?
  • Що пропонує кіт?
  • Чи ви погоджуєтесь із відповіддю кота?
  • Чому саме кіт дає пораду вовкові?
  • Які риси властиві котам?
  • Які слова казки є народним прислів’ям?
  • Від чого застерігає людей ця казка?
  • Що ви знаєте про кота як тварину?
  1. Гра «Бджілки»

    Самостійне напівголосне читання учнями казки , кожен у своєму темпі.

 

 

 

Повідомлення «Довідкового бюро».

Зараз на планеті живе 400 млн. котів. Найбільше у США — 55 млн., англійці доглядають12 млн. пухнастих улюбленців, у Франції їх — 8, у Німеччині – 6 млн. А от мешканці Перу, Габону та Гвіани не утримують котів.

 

7). Робота в групах

І група – Назвіти, які ви знаєте прислів’я та приказки, пов’язані із словом кіт? (Живучий як кішка; як кіт наплакав; купувати кота в мішку; живуть, як кіт з собакою).

ІІ група – Назвіти українські народні казки, у яких головний герой — кіт. («Пан Коцький», «Котик і Півник»).

 

III. Узагальнення і систематизація знань

  • Сьогодні ми з вами завершимо нашу подорож сторінками європейської казки.
  • Уважно погляньте на політичну карту світу. Скажіть, казки яких народів ви прочитали?
  • Які тварини діють у казках народів Європи, а які — в українських народних казках?
  • Чому в казках різних народів утверджується добро, розум, дружба?
  • Чи сподобалися вам європейські народні казки? Чого вони навчили вас?

    Вікторина.

    Уч итель. А зараз ми проведемо змагання «Знавці європейських народних казок». Переможцем стане той, хто набере найбільше балів. Готові до змагання? Розпочинаємо!

  1. Конкурс. «Чи знаєш ти?» З яких казок ці рядки:

    а) «Там на санях — і риба, і комір»;

    б) «Прийшов вовк на вигін. Побачив коня»;

    в) «Так і виникла велика війна. Яка триває досі»;

    г) «Ось чому різні пташки в’ють гнізда по-різному»

     

  2. Бесіда.
  • Назвіть європейські казки, де висміюються дурість, жадібність, невдячність.
  • Якими рисами наділені тварини? Кому ці риси притаманні?
  • Зі скількох частин складаються казки?
  1. Конкурс «Поміркуймо разом».
  • Вам необхідно визначити, чиї це речі, з якої європейської народної казки: рибка, виноград, хліб, грамота, сорока, кіт.
  • Героям яких казок належать ці слова? (Учні називають казку).

    1. «Коли щось робиш, думай і про наслідки» («Виноградар і змія»). 2. «Раз не хочеш тяжкий хліб їсти, то їж легкий» («Легкий хліб»). 3. «Давай знову дружити, як раніше дружили» («Виноградар і змія»). 4. «Я вже не знаю, як його робити» («Сорочаче гніздо»). 5. «Не буде тобі тут порятунку. Недарма кажуть: що посіяв те й пожнеш»

     

    IV.    Підбиття підсумків уроку

    Гра «Мікрофон»

    — Які тварини з європейської народної казки вам сподобались більше? Чому?

     

    V.    Домашнє завдання

    Підготувати відповіді на запитання (с. 100)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,314sec