Вольові якості

Тема: Вольові якості

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям воля і вольові риси характеру; виховувати у школярів вольові риси характеру, вміти опановувати себе в будь-якій ситуації.

 

Хід заняття

 

  1. Гра-розминка «Желе».

    Мета: допомагає активізувати нові життєві сили учнів після сидячої роботи на уроках і з новими силами починати працювати на занятті.

Інструкція.

Підійдіть усі до мене й станьте навпроти, пригорнувшись один до одного. Дивіться на мене. Уявіть собі, що ви разом — це желе. Чи можете ви мені сказати, яке це желе на смак? Ванільне, бананове, апельсинове, лимонне, малинове? Я зараз почну трусити желе. Тоді ви будете повільно розгойдуватися. Коли я почну трусити желе сильніше, ви повинні розгойдуватися швидше. Щоб побачити і зрозуміти, як треба розгойдуватися, стежте за моїми руками…

Примітка. Протягом 1 хв. показуйте, як ви тримаєте в руках величезне желе, і трусіть його спочатку повільно, а потім усе швидше. Потім різко зупиніться — желе «заспокоїться» не одразу.

Тепер уявіть собі, що я забула забрати блюдо з желе і залишила його на сонці. І що стало з чудовим желе? Воно почало танути й розтікатися… Починайте танути, опускайтеся на підлогу і розтікайтеся в усі боки.

 

  1. Вправа «Тренування сили волі».

Інструкція:

  1. Сідайте зручно, розслабтеся. Уявіть собі всі сумні події, які відбулися внаслідок слабкості вашої сили волі, те, що вже сталося, чи те, що ще може статися. Чітко сформулюйте розгляньте ці події. Не соромтеся виявляти свої почуття, які зараз виникають. Це може бути незадоволення, сором, жах тощо.
  2. Уявіть собі всі переваги які вам може забезпечити тренування сили волі, задоволення та користь, яку отримаєте. Уважно поміркуйте над цим: чітко сформулюйте ці уявлення. Скільки нових можливостей відкриється, скільки бажань може здійснитися!
  3. Якомога яскравіше уявіть, що ви вже маєте сильну волю, уявіть, як крокуєте твердою ходою, ніколи не втрачаєте контролю над ситуацією, створюєте опір тим, хто намагається вами маніпулювати.
  4. Пригадайте ситуації, які потребують вияву сили волі. А тепер уявіть себе в цій ситуації, але так, якби ви вже мали всі необхідні якості, і уявіть, як ви маєте діяти в цих обставинах зараз.

     

     

     

    1. Ознайомлення із правилами самовиховання волі.


     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    1. Ауторелаксація.

      МАЛЕНЬКІ ВЕДМЕДИКИ


    Уявіть, будь – ласка, що ви перетворилися на маленьких

    ведмедиків. Ви спите у своїй домівці (діти
    кладуть голови на парти), де тепло, затишно, багато сухого
    листя та квітів. Дорослі ведмеді прокинулись значно раніше і
    пішли кудись у лісу своїх дорослих справах.

    Ви відчуваєте, як крізь щілини проникають перші промінчики
    ранкового сонечка і лоскотять вам п’яти.

    Сну як і не було, ви вилазите з барлогу прямо на лісову галявину і
    бачите, як сонечко виходить із-за дерев, частинка за частинкою.
    Сонячні промінчики торкаються вашої мордочки, вушок, очей,
    пробігають по ручках, ніжках і животику.

    Чим більше стає сонячних промінчиків, тим швидше
    прокидається ліс. З’являється більше голосів, звуків, рухів
    навколо.

    Ви озираєтесь навколо і бачите… Що ви бачите?

    Ви вдихаєте глибоко-глибоко… І що це за запахи?

    Що ви чуєте своїми вушками?

    Що ви відчуваєте, коли стоїте на лісовій галявині босими
    ніжками в густій мокрій від ранкової роси траві, що виблискує на
    сонці всіма кольорами веселки.

    Далі психолог пропонує учасникам розплющити очі, потягнутися, посміхнутися, відчути своє тіло, згадати, ким вони є, як їх звати, встати і виконати зарядку ведмедика.

    Прокинулись ведмедики,

    До сонця потягнулись.

    Праворуч і ліворуч

    Швиденько повернулись.

    Присіли 2-3 рази,

    А потім підстрибнули,

    Повільно походили,

    Зарядку закінчиш.

    Після зарядки запитайте дітей, що вони бачили, чули, відчували, коли були ведмедиками.

     

    1. Обговорення заняття.
завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,314sec