ВНУТРІШНЯ ПОТРЕБА У МОЛИТВІ…

Мета: навчити учнів, як треба молитися, якою має бути наша молитва, дати поняття, що таке молитва; вчити відвертості та щирості, прагнення розмовляти з Богом.

Звучить молитва « Отче наш»

Отче наш, котрий є у небі нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє нехай буде воля Твоя, як на небі , так і на землі. Хліба нашого щоденного дай нам сьогодні і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим. І не введи нас в спокусу, але збав нас від лукавого. Амінь.

Слово вчителя. Тема нашої класної години – « Внутрішня потреба у молитві». Чому саме така тема?

Моя душа – відкрита рана,

Болить, пече, вогнем струмує,

Коли зустрінуся з обманом,

Коли гріх з фальшу торжествує.

Не можу бути вже байдужа

До бід, до болю, кривди, сліз,

Бо в серці є та іскра Божа,

Що розтина його , як ніж.

А зло круг нас – не Божа кара,

Бо Бог – любов, що є і буде.

Зло – це гріха страшна примара.

І чинимо його ми, люди.

Лише молитва нас врятує,

Заблудлим душам допоможе.

Молитву щиру Бог почує.

Молитва зло й гріх переможе.

Ми всі вміємо молитися. Але дуже часто ми відчуваємо, що, всупереч, тому, що ходимо до церкви, молимося, відзначаємо християнські свята, ми не отримуємо всіх тих ласк від Бога, на які ми сподіваємося. Чому? А може ми не так молимося? Тож якою має бути наша молитва? Як треба молитися?

У Катехізисі сказано:» Молитва – ц е розмова з Богом». Уявімо собі, що ми розмовляємо не з Богом, а з кимось із друзів. І якщо ми хочемо, щоб співрозмовник зрозумів наші проблеми, поспівчував, допоміг, то мусимо бути максимально відвертими і щирими у своїх словах. А як ми повинні розмовляти з Богом, щоб він нас зрозумів і допоміг?

В Біблії говориться, що молитися треба щиро і покірно, відкинувши гордість. Молитва має відображати все, що є у нас на серці, чим стривожена душа. Молитва наближає не Бога до нас, а нас до Бога. Вартість молитви полягає не в її кількості слів і речень, а вимірюється її щирістю та відвертістю. Ми маємо подякувати нашому Господу за всі ласки і благодаті, які він нам посилає, бо кожен прожитий день – це велика його ласка, наше фізичне здоров’я – також. Після подяки , ми маємо перейти до покаяння, тобто попросити нашого Господа за свої провини.

Молитися ми можемо і наодинці, і спільно: у полі, в дорозі, вдома.

Вчитель. Учні, а які ви знаєте молитви?

Молитви є: щоденні, ранішні, вечірні, молитви під час служби Божої; молитви до Ісуса Христа, до Пречистої Діви Марії, до святих, ангелів. В кожному молитовнику вони всі згруповані і виділені. ( ознайомлення із молитовниками).

Вчитель. Хто ж створив молитви?

( християнські богослови). Так, молитов є дуже багато і за різні потреби. В числі щоденних молитов є господня молитва. Ми її називаємо « Отче наш». Лише цю єдину молитву подарував нам Бог, тобто Ісус Христос. Вона складається із вступу і 7-ми прошень, кожне з яких має окремий філософський зміст.

    Отже, молімося, розмовляймо з Богом не як із суворим і жорстоким суддею, а як із милосердним і люблячим батьком. Відкриймо свої серця, і нехай увійде до них Бог, нехай засвітиться у кожному серці іскорка любові до ближнього. Молімося за батьків, молімося за дітей, за Україну.

 

Сергій Рачинець.

 

Шукайте Бога кожен день,

Шукайте Бога щохвилини.

І тільки той його знайде,

Хто має віру хоч в зернину,

Хто пережив хоч раз в житті

Чужі невдачі і падіння,

І був розп’ятий на хресті

Свойого власного сумління.

Хто прагне щастя не на мить ,-

На повсякчас, на цілу вічність, –

Любов’ю сонячно горить

І не погасне , наче свічка.

Хто промовляє « Отче наш»,

Письму довірився святому,

несе свій хрест, життя вантаж,

Не нарікаючи на втому.

Шукайте Бога, хай сльоза

Присвітить в темряві стежину,

Бо тільки з Ним в цім світі зла

Ви є воістину людина.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,568sec