Внутрішнє середовище організму. Функції і склад крові

Тема . Внутрішнє середовище організму . Функції і склад крові.

Мета : сформувати в учнів  уявлення  про внутрішнє середовище організму, його склад , відносну сталість ; розкрити роль крові та з”ясувати її склад ; формувати вміння виділяти головне, порівнювати , робити висновки ; розвивати логічне мислення; формувати здоров язберігаючі компетенції;

Обладнання : таблиця « Кров» , підручники

Тип уроку : засвоєння нових знань

Форми і методи роботи : словесні , елементи інтерактивних технологій

« Кров – це дуже дивний сік»

                                         Хід уроку

І. Організація класу.

Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є між вами ще одна відмінність – це настрій.

Перш ніж розпочати урок, з”ясуємо, з яким настроєм ви прийшли на сьогоднішнє заняття.

У кожного з вас на робочому столі знаходяться картки , на яких зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь-ласка, контур рота, який відповідає теперішньому вашому настрою:

Хороший настрій

Нормальний настрій

Поганий настрій

А тепер покажіть ці обличчя мені . Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас має різний настрій. Тож давайте посміхнемось один одному, змінимо свій настрій на хороший.

 ІІ . Мотивація навчальної діяльності:

На світанку еволюції життя зародилося у воді – Світовому океані . Клітину , яка щойно виникла , від теплої води і розчинених у ній поживних речовин відокремлювала лише тоненька оболонка – клітинна мембрана. Через неї клітина легко одержувала все ,що їй було потрібно для життя , а також легко віддавала все зайве. Пізніше на Землі з явилися багатоклітинні організми із замкнутою порожниною тіла . Будова їх постійно ускладнювалася, а розміри збільшувалися.

–         Які проблеми постали перед такими організмами ?

–         Що потрібно для того , щоб у багатоклітинному організмі зберігалися умови для існування кожної клітини?

 Через мільярди років еволюції природа дала відповідь на ці запитання , створивши внутрішнє середовище організму .

Відомий фізіолог Клод Бернар писав : « Я першим почав наполягати на тій ідеї , що для тварин є власне два середовища : одне – зовнішнє , у якому розташований організм , а друге – внутрішнє , у якому живуть елементи

тканин. »

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу:

Проблемне запитання :

–         Чому іноді людина поранена в ногу чи в руку , гине навіть тоді ,коли її внутрішні органи цілі і здорові?

Робота в групах .

І група – Складіть схему « Внутрішнє середовище»

ІІ група – Дайте визначення поняття « внутрішнє середовище»

ІІІ група -Чому внутрішнє середовище рідинне , які в цьому переваги?

ІV група –Організм людини має стійкі кількісні показники , які називають біологічними константами ( рН плазми, температура тіла, тощо) . Яке це має значення для організму? До чого можуть призвести зміни цих показників?

V група – Поясніть , чому набрякає палець , якщо перетягнути його біля основи гумовою резинкою?

Висновок: Усі рідини внутрішнього середовища взаємопов”язані

2. Гомеостаз – сталість внутрішнього середовища організму . ( Пояснення вчителя з елементами бесіди)

3. Кров , її склад і значення .( Робота в парах )

4. Фізіологічний розчин і його застосування в медицині.( Пояснення вчителя)

      Проблемне запитання :

–         Чому при ін”акціях ліки розчиняють не в дистильованій воді , а в спеціальному розчині?

V. Рефлексія.

1. Обговорення проблемного запитання , яке вчитель поставив на початку уроку.

2. –Розрахуйте , скільки крові циркулює в тілі людини , якщо його маса 70 кг, а кров становить 7,7%.

VІ . Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання .

1. Вивчити параграф підручника.

2. Скласти ребуси, чайнворди , кросворди з вивченої теми.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

18 Тема Внутрішнє середовище організму Функції і склад крові. (14.9 KiB, Завантажень: 40)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,359sec