ВМІННЯ ВИЗНАЧИТИ МЕТУ

Мета: сприяти розвитку здатності відокремлювати головне і другорядне, більш і менш важливе.

/. Притча «Велика мета»

Хлопчик заблукав у лісі. Він не знав, що йому робити і куди йти. Тому й збирався заплакати. Але потім набрався хоробрості, виліз на велике дерево і побачив свій шлях. Де нам знайти таке дерево, щоб не блукати в житті? Таке дерево — це наша велика мета. Але вона повинна бути дійсно великою, як це дерево.

 

2. Вправа «Намалюй свої важливі життєві завдання»

Учні повинні графічно зобразити свої життєві завдання, а потім за бажанням поділитися з усіма своїми думками, ідеями, переживаннями під час виконання цієї вправи.

 

3. Медитація «Моя життєва мета»

Важко зосередитись на нових завданнях, якщо вас постійно турбують тривожні думки, якщо ви напружені, нервові. Релаксація — той засіб, який допомагає розкрити свої потенційні можливості і запобігти неприємним відчуттям. Сядьте зручно, розслабте одяг, зніміть окуляри.

Перш ніж розслабити м’язи, їх потрібно напружити. Пропонують почергово виконати такі дії: стиснути кулаки… сильніше… ще сильніше… розіжміть. Втягніть живіт, наскільки можливо, залишіться в цьому положенні. Розслабтесь. Стисніть зуби., сильніше…ще сильніше… розслабтесь. Стисніть повіки так сильно, як тільки це можливо. Втягніть голову в плечі. Глибше. Розслабтесь. Вдихніть. Затримайте дихання. Видихніть. Витягніть руки і ноги. Сильніше. Розслабтесь. Тепер намагайтесь всі ці дії виконати одночасно. Уявіть, що по вашому тілу розтікається м’яка, тепла хвиля. Розслаблюйтесь поступово, у міру того, як хвиля від голови покотиться все нижче і нижче, захоплюючи кожен м’яз.

Напруження спадає, настає розслаблення. Нехай хвиля зніме напруження м’язів. Розплющте очі.

Тепер уявіть собі ситуацію, яка максимально сприяє розслабленню. Відчуйте її до найменших дрібниць. Відчуйте звуки, запахи, дотики. Можливо, це подорож на плоту теплим сонячним днем, або тепла ванна, або прогулянка по лісу після свіжого вранішнього дощу. Яким би не був цей образ, зануртеся в нього.

Тепер ваш дух і тіло готові прийняти програму сьогоднішнього дня. Сплануйте майбутні події, уявіть можливі обставини і себе як головного героя. Ви не будете стурбовані. Ви отримаєте від цього задоволення. Ви впораєтеся з цим. Такою є інструкція, яку ви даєте собі. Відчуйте радість від свого гарного настрою.

Рахуючи від 10 до 1, спершу вийдіть зі стану релаксації, ви усвідомите, як приємно бути самим собою і володіти своїми думками. Повірте, це відчуття стане постійним.

Ви стали на шлях до того, щоб відчути себе сильною і врівноваженою особистістю.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 1,395sec