Візитні картки землян

Тема. Візитні картки землян

Мета:розповісти учням, навіщо потрібні візитні картки, коли вони були вперше створені, дати поняття про петрогліфи та антропоморфний орнамент, вчити створювати візитні картки для членів космічної експедиції із застосуванням антропоморфного орнаменту; розвивати образотворчі вміння та навички, пригадати правила техніки безпеки під час користування ножицями, формувати просторове мислення, виховувати естетичні смаки.

Обладнання: картон, ножиці, кольорові олівці, аркуші паперу, фарби, піктограми художників: К. Петченко, П. Артура, М. Мартинової, карта всесвіту.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Вправа «Індикатор настрою»

Учням роздаються смайлики і вони обирають той, котрий охарактеризує їх настрій на сьогоднішньому уроці.

2. Актуалізація опорних знань та умінь.

Прийом «Вірю – не вірю» (учням пропонується відповісти на запитання, що починається словами «Чи вірите ви в те, що…………»

Чи вірите ви в те, що наша планета називається Земля.

Чи вірите ви в те,що існує 7 планет сонячної системи.

Чи вірите ви в те , що на Марсі немає життя.

Погляньте на карту всесвіту, давайте спробуємо знайти планету на якій ми живемо?(аналіз карти)

3. Мотивація навчальної діяльності.

Прийом «Приваблива мета»

Ви любите дивитися телевізор? Які телепередачі вам подобаються найбільше? Чому?

А от я одного разу дивилася по телевізору телепередачу «Наш всесвіт». На досить цікаві запитання були дані відповіді ученими та ведучими.

Що є Земля, Місяць, Сонце, зорі? Де починається і де закінчується Всесвіт? Коли він виник і з чого складається? Та багато іншого. Про все це ви дізнаєтесь на уроках астрономії, та частково з уроків природознавства.

На сьогоднішньому уроці ми з вами здійснимо уявну подорож Всесвітом, і спробуємо потрапити на одну з планет. Напевно, хтось із вас хотів би, щоб ця подорож була реальною.

Але у нас на мою думку виникне проблема, ви запитаєте, яка.

Уявіть собі, що ми прилетіли на невідому нам планету. Там все чуже нам і люди незнайомі.

Проблемне питання

Як ви думаєте, що нам потрібно зробити,щоб було легше спілкуватися з мешканцями цієї планети. Учитель прослуховує учнів, узагальнює їхні відповіді, та підводить до того, що нам потрібні візитні картки.

4. Вивчення нового матеріалу.

Отже тема нашого сьогоднішнього уроку «Візитні картки землян».

Ви вже напевне зрозуміли, що сьогодні ми маємо виготовити кожен для себе спеціальну візитну картку. Уявляємо себе членами делегації.

Але ви повинні запам’ятати, що такі картки повинні бути однаково художньо оформлені в усіх членів делегації, проте із зазначенням прізвища, імені та посади кожного на його власній картці.

А чи знаєте ви, коли вперше використали візитну картку, та для чого вона необхідна?


Розповідь учителя.

Візитні картки відомі з найдавніших часів і побутували задовго до винайдення друкованого письма. Походять вони з Далекого Сходу — там їх виписували від руки тушшю на шовку або на якісному рисовому папері. З часом візитні картки стали популярними у багатьох країнах, проте використовувалися лише поважними особами: дипломатами, урядовцями. Ціннішими вважалися картки, що були виготовлені від руки.

Сьогодні візитні картки увійшли в ділове життя як невід’ємний атрибут людського спілкування. Візитна картка стає багатофункціональною: нею можна привітати зі святом, передати подяку, надіслати у відповідь, познайомитися. З візитною карткою надсилають сувеніри, квіти тощо. Візитна картка друкується на тонкому картоні. Зазвичай її розмір 5×9 см, проте в особливих випадках може бути і більшим.Візитна картка – найпоширеніший і зручний спосіб повідомляти необхідну інформацію про себе. Вона стала необхідною частиною суспільної культури і має свою історію.

Прабатьками візитних карток були шкіряні та глиняні бирки з іменами і координатами купців і ремісників. У Стародавньому Китаї чиновники зобов’язані були мати при собі червоні картки. Вони були прості в оформленні – тільки ім’я, прізвище та займана посада.

Для чого використовувати візитні картки? (відповіді учнів)

З плином часу візитні картки не втратили свого значення, а навіть набули нові функції. Тим самим ще міцніше закріпившись в нашому житті. Візитні картки є в кожній організації, у більшості працюючих людей.

Робота з підручником (стр. 146) порівняння елементів оформлення на візитних картках.

Із чого ми можемо дізнатися про життя та побут наших пращурів. (відповіді учнів). Отже зображення, які передають життя та побут – називаються петрогліфами.Люди за допомогою знаків, зображували своє життя.

Орнамент у якому зображене стилізоване зображення людини, називається – антропоморфним.Давайте з вами розглянемо антропоморфний орнамент у декоративно-прикладному мистецтві. (стр. 148-149)

Давайте з вами розглянемо піктограми художників: К. Петченко, П. Артура, М. Мартинової.

Практична робота учнів.

Сьогодні ви маєте створити ескіз візитної картки, із застосуванням антропоморфного орнаменту. Не забудьте , якого розміру має бути ваша візитна картка.(пригадати правила техніки безпеки під час користування ножицями)

А розпочнемо ми нашу роботу із виконання ескізу стилізації людини (учитель показує,як виконується це завдання. Якщо в учнів виникають затруднення, то допомагає їм.)

Тоді учні придумують, як буде виглядати їхня візитна картка, учитель нагадує, що картки мають бути однаковими, тільки прізвище, ім’я та посада учасника експедиції будуть різними.

5. Закріплення вивченого матеріалу.

Прийом «Закінчити речення»

Візитні картки вперше почали використовувати……………………………..

Антропоморфним називається орнамент………………………………………

Особливість візитних карток у тому, що ………………………………………

6. Підсумок уроку

Виставка та аналіз робіт учнів.

Оцінення робіт учнів

7. Домашнє завдання.

Знайти емблеми організацій зі стилізованим зображенням людини.

 

 


завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,755sec