Вітаміни – наші помічники

 

Мета: Поглибити знання дітей про те, що в кожному продукті є вітаміни, їх значення та лікувальні властивості для здоров’я людини. Розвивати мовлення, увагу, мислення, пам’ять шляхом причинно-наслідкових запитань та розвиваючих ігор. Виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання та уміння піклуватись про своє здоров’я.

Матеріал: карта і схеми лабіринтів, карти з малюнками, магнітофон, овочі: капуста, цибуля, морква, картка з ягодами і фруктами, загадки, 4 скриньки; лимон, риба, часник, яйце, овочеві та фруктові салати.

Попередня робота: розучування прислів’їв про здоров’я, бесіди про лікуючі властивості овочів, фруктів, спостереження.


Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Спільна робота над темою

  1. Вступна бесіда
  • Що на землі найдорожче? (життя)
    – Що потрібно людині для того, щоб жити?
    – Що таке здоров’я? Яка здорова людина?
  • Усе найцінніше, що має людина – життя, здоров’я, довголіття – все йде від землі – матінки. Тому недаремно кажуть: “Будь здорова як вода, а багата, як земля”.
  • Як ви розумієте це прислів’я?
    – Які ще прислів’я про здоров’я знаєте?
    “Було б здоров’я – все інше наживеш”.
    “Найбільше багатство – здоров’я”.
    “Без здоров’я нема щастя”.
    Що потрібно людині для того, щоб бути здоровою?
    Що означає “добре харчуватися”? Що треба їсти? (м’ясо, рибу, овочі…)

Заходить Хворулько, приносить схему, жаліється на здоров’я…

  • Діти, давайте допоможемо Хворульці відшукати дорогу до ліків, які приписав йому лікар. По схемі ми помандруємо в чарівний світ вітамінів, тому що вони найкращі помічники людини. Хто допоможе знайти доріжку?

Індивідуальні схеми ( по можливостях дітей розгляд овочів)

Морква.

  • Що це? Що знаєте про моркву? Яка на смак? Для чого вирощують? Чим корисна? Хто знає загадку?
    Цибуля.
  • Що ви знаєте про цю «плаксійку»? (відповіді дітей)
    Капуста.
  • Що відомо про капусту? Для чого потрібна? Що з неї роблять? (відповіді дітей)
  • Як одним словом можна назвати? (овочі)
  • Якщо хочете бути здоровими, то їжте ці овочі і наберетесь сили. А ще багато вітамінів є в інших продуктах. Але для того, щоб знати, що це за продукти, ви повинні виконати завдання.

    ГРА «ПЕРЕПЛУТАНКА»

    Склади слова, які розсипалися.
    СОМ’Я, МОКОЛО, РІХГО, ТІЛС.
    Які страви з них виготовляють? Чи все це продукти? Яке слово зайве?

Розминка:

Що таке фрукти, ягоди? Які ягоди і фрукти ви знаєте? Де ростуть ягоди?

Хворулько: Казав мені лікар, що є десь родина ягідна і фруктово-вітамінна, лагідна. Що дуже всі вони смачні і мають сили чарівні. (розглядає картку)
Про такі чарівні вітаміни я загадаю загадки, а ви відгадаєте їх і скажіть яку користь вони приносять.

Суничка: У зеленому лісочку,
Під мережаним листочком
Червоніє невеличка
Спіла ягідка…(хто з’їсть літом 1 літру суниць запасеться на цілу зиму вітамінами)

Калина: У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Задивилася у воду
На свою чарівну вроду… (температура, тиск, шкіра)

Яблуко: Я красиве, чарівне,
Всі ви любите мене
Той, хто гілочку торкне,
Струсить з дерева мене… (зуби, живіт…)

Малина: Я червона, я солодка.
В лісі, в саду я росту
Від простуди всіх лікую. (простуда, горло…)

Чарівні скриньки. Гра “Відгадай за описом”: лимон, часник, риба, яйце. (діти описують, пояснюють чим корисні).

  • Ми сьогодні з вами говорили, як багато вітамінів в овочах і фруктах, яку користь вони приносять для здоров’я людини, які страви можна приготувати. (розповіді дітей)

    СЛУХАННЯ ВІРША

Всі вітаміни смачненькі
І солодкі, і кисленькі.
Їжте діти їх охоче
Кожен, хто коли захоче.
Щоб були ви здоровенькі
І красиві й рум’яненькі,
Щоб росли міцними й дужими,
До хвороб були байдужими.

  • Але, щоб овочі і фрукти містили багато вітамінів, про них треба піклуватися і в саду, і на городі. Тож допомагайте дома поливати городину і садовину у спеку, виполювати бур’яни, а на деревах і кущах не ламайте гілок. Бережіть усе, що росте на матінці – Землі.

ІІІ. Підсумок

Робота в групах

І група – малювання овочів

ІІ група – малювання фруктів

ІІІ група – малювання ягід.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,443sec