Відхилення від менделевських розщеплень при дигенному контролі ознак

Тема: Відхилення від менделевських розщеплень при дигенному контролі ознак.

Мета: Розширити та закріпити знання учнів про особливості відхилень від менделевських розщеплень при дигенному контролі ознак, розвивати логічне мислення, формувати вміння самостійно узагальнювати матеріал та робити висновки.

Методи та форми: Словесні, інформаційні, наочні.

Обладнання: Довідкова література, інформаційні джерела інформації.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Семінарське заняття

Використовуючи довідкову літературу та інші джерела інформації підготувати та проаналізувати та пояснити інформацію відповідно до таких питань:

1) Неалельні взаємодії генів:

– епістаз;

– полімерія;

– компліментарність.

2). Генотип як складна система алель них та неалельних взаємодій.

3) Пенентрантність та експресивність.

4) Пенентрантна дія генів

5) Розв’язування задач.

 

Задача.

Отосклероз успадковується як домінантна аутосамна ознака з з пенетрантністю 30%. Гіпертихоз ( ріст волосся на краю вушної раковини) успадковується як ознака, зчеплена з Y-хромосомою з повним проявом до 17 років.

Визначіть ймовірність прояву одночасно обох аномалій у дітей в сім’ї, де жінка здорова і гомозиготна, а ч оловік має обидва відхилення, але його мати була здоровою гомозиготною жінкою.

 

Задача.

Через сильне вкорчення ніг одна з порід курей називається повзучими курми. При інкубації 10000 яєць, отриманих від схрещування повзаючих курех між собою, вилупилось 7498 курчат, з яких 2486 курчат виявилися з нормальними довгими ногами, інші – коротконогі.

Визначте генотипи курчат, які не вилупилися, коротконогих і довгоногих курей і дайте їм характеристику.

 

Задача.

Гетерозиготний бик голштинської породи є носієм рецесивного гена, який викликає відсутність шерсті. В гомозиготному стані цей ген призводить до загибелі телят. Визначте ймовірність народження нежиттєздатного теляти від схрещування цього бика з однією із його дочок від нормальної корови.

ІІІ Підсумок уроку.

ІV. Домашнє завдання.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,308sec