Відділ Зелені водорості. Різноманітність зелених водоростей

Тема: Відділ Зелені водорості. Різноманітність зелених водоростей.

Мета: Сформувати знання про особливості будови життєдіяльності і розмноження

представників  відділу Зелені водорості, продовжити формування умінь і навичок

роботи з лабораторним обладнанням, встановити риси схожості і відмінності

об’єктів, що  вивчаються, робити висновки.

Тип уроку: Формування умінь і навичок.

Методи і засоби: Інформаційно-рецептивні, навчально-дослідні.

Терміни і поняття: зелені водорості, піреноїд, пігменти, джгутик, світлочутливе вічко.

Обладнання: таблиці ”Зелені водорості”, живі чи фіксовані водорості, постійні

мікропрепарати, мікроскоп, препарувальний набір.

Девіз уроку:

 

Мистецтво навчання не потребує нічого іншого,

                                                                          ніж умілий розподіл часу.

Я.А.Коменський

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Психологічна розминка.

II. Актуалізація опорних знань.

Інтерактивний метод “Біологічна мозаїка”.

Групи учнів отримують картки, на яких запропоновано набір слів, з яких потрібно скласти задані поняття. Наприклад: водоростей, називається, тіло, слань.

III. Мотивація повчальної діяльності.

Метод “Відстрочена відгадка”

Учитель цитує загадку, відгадку якої можна дізнатися лише працюючи над новим матеріалом.

Зайшли ми в річку босими

Та раптом стали взутими.

Русалчиними косами

Ноги нам обплутано.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

(на моніторі висвітлено тему, мету і основні завдання уроку.)

Основні завдання уроку.

1.Різноманітність зелених водоростей.

2.Одноклітинні зелені водорості.

3.Багатоклітинні зелені водорості.

V. Надання необхідної інформації

Вивчення нового матеріалу («Нудьгувати ніколи»)

  1. Інформаційне повідомлення вчителя
  2. Учні складають асоціативний кущ

 

  1. Будова зелених водоростей

   VI.  Виконання лабораторної роботи.

Лабораторна робота виконується згідно інструктивних карток на слайді монітора.

Метод «Робота в малих групах»

 

 

I група

Робота з натуральними об’єктами

одноклітинних водоростей.

II Група

Робота з постійними мікропрепаратами спірогіри.

 

.

 

 

Після виконання лабораторної роботи учні роблять відповідні висновки.

 

VII. Рефлексія.

Заповнити таблицю на підставі виконаної роботи.

 

                                   Об’єкти

 

Ознаки

Одноклітинні водорості

Багатоклітинні водорості

Середовище існування    
 

Одно чи багатоклітинна водорість

 

   
Форма тіла    
Наявність органел    
Кількість і форма

хлоропластів

 

   
Наявність органів руху

 

   
Розміщення піреноїдів

 

   

VIII. Підсумок уроку.

 

  1. VII.            Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника про зелені водорості. Підготувати повідомлення про бурі і червоні водорості.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

31 Відділ Зелені водорості (18.2 KiB, Завантажень: 23)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 31 Відділ зелені водорості (1.1 MiB, Завантажень: 10)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 1,992sec