Весняний спів землі

Тема: Весняний спів землі.

 Мета: вчити дітей бачити красу, спостерігати за природою; розвивати інтерес до природи і виховувати турботливе ставлення до довкілля.

Обладнання: альбоми, фарби, олівці, репродукції картин про природу.

 

Хід заняття

 

І. Організація класу.

ІІ. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

–         Відгадайте загадку.

Тане сніжок, оживає лужок.

День прибуває… Коли це буває? (Навесні)

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

Діти, яка зараз пора року? Які зміни відбулися в природі? (Розглядають репродукції картин про прихід весни, розповідають, що на них зображено і висловлюють свої враження).

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Учитель: Наша земля пробуджується від зимового сну. Взимку вона міцно спала під сніговою ковдрою.

–         Як ви гадаєте, чому взимку в природі дуже тихо? Тихесенько сиділи пташки на гілках дерев. Не до співу коли так холодно та голодно. Та ось березень на порозі, час пробуджуватись. І справді, прийшов березень і стало світліше. День збільшився, ніч стала коротша. Крапотить з дахів весняний передзвін краплин, біжать з-під снігу веселі струмочки талої води. Все оживає. Це перший весняний спів землі. Земля починає співати. Вона прокидається.

 

Прийшла весна-красуня!

Несе вбрання лісам,

І синь безкраю

Дарує небесам.

Весна приходить з ласкою

Та із своєю  казкою,

Як тільки струсить рукавом, –

Синіють проліски кругом.

 

V. Робота в зошитах.

 

Фізкультхвилинка.

Прокидаються квітки –

Розпускають пелюстки.

Вітерець дихнув тихенько

Пелюстки гойднув легенько

(Сказане діти емітують рухами)

Сутеніє,  і квітки

Закривають пелюстки

Тихо засинають,

Голівками гойдають.

 

VІ. Закріплення вивченого.

Слухання оповідання В. Сухомлинського «Чому Оля не зірвала квітки?».

–         Які зміни можна спостерігати в березні?

–         Чим пахне весна?

–         Які дерева і квіти зацвітають першими?

 

VІІ. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,318sec