Весняні роботи в плодовому саду

Тема. Весняні роботи в плодовому саду.

Мета: познайомити учнів з видами весняних робіт в саду , особливостями та строками їх виконання, механізмами що використовуються, заходами безпеки під час весняних робіт, технологіями обрізки та посадки дерев, удобренням ґрунту; розвивати вміння працювати в групах; виховувати бережливе ставлення до природи.

Методи та форми роботи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

Обладнання та матеріали: таблиці, малюнки, садовий інструмент.

Хід заняття.

 І.      Організаційний момент.

         Психологічний тренінг: “Побажаймо один одному успіху…”

ІІ.     Актуалізація опорних знань.

Інтелектуальна розминка.

– Чому  суницю називають ягодою безсмертя?

– Які цілющі властивості має шовковиця?

– Яку рослину називають ягодою здоров’я?

– Який плід має п’ять смаків?

– Чим корисна малина, калина, смородина ?

– В чому проявляється цілюща сила барбарису?

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель. Ми всі з нетерпінням чекаємо приходу весни. Навесні пробуджується природа, прилітають із вирію птахи, пригріває сонечко та розпочинаються весняні роботи.

(Створення проблемної ситуації)

–                     Які види весняних робіт нас чекає у саду?

–                     Які особливості та строки їх виконання?

ІV.    Повідомлення теми і мети уроку.

Вчитель. Сьогодні на занятті ми познайомимось з видами весняних робіт в саду , особливостями та строками їх виконання. Тема нашого заняття – «Весняні роботи у плодовому саду»

V. Надання необхідної інформації.

Вчитель. До весняних робіт у саду відносять весняне прибирання, мульчування та удобрення ґрунту, обрізка, побілка і обприскування дерев, посадка дерев.

Давайте познайомимось з методикою та технологією виконання цих робіт. Наступне завдання – робота в групах

Вчитель.

Заходи безпеки під час роботи в саду.

VІ. Центральна частина – інтерактивна вправа.

Робота в творчих групах. З допомогою довідкової літератури підручника учні ознайомлюються з весняними роботами у саду.

1 група – весняне прибирання;

2 група – мульчування і добриво;

3 група – обрізка, побілка і обприскування дерев;

4 група – посадка і удобрення плодових дерев;

5 група дерева й чагарники;

6 група – садовий інструмент.

 VIІ.  Рефлексія.

 Інтерактивний метод – мозковий штурм

  1. Навіщо виконувати весняне прибирання?
  2. Що таке мульчування?
  3. Чим корисна весняна обрізка дерев?
  4. Навіщо підбілювати дерева?
  5. Який садовий інструмент використовують при виконанні весняних робіт у саду?
  6. Що таке секатори та кущорізи?

VIІІ. Підсумок уроку.

Вчитель робить підсумок роботи гуртківців на занятті та оцінює учнів.

ІХ. Домашнє завдання.

Записати народні прикмети, пов’язані з приходом весни.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

24 Тема Весняні роботи в плодовому саду (15.6 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,353sec