Вчися працювати змалку. Поважай працю інших

Творча особистість: формування і виховання усвідомлення себе господарем.

Тема: Вчися працювати змалку. Поважай працю інших.

Мета: розширити уявлення дітей про значення праці людей, переваги працелюбства над неробс­твом; уточнити уявлення учнів про їхні обов’язки у школі та в сім’ї; привчати сумлінно виконувати свої доручення, завершувати розпочату справу, долати труднощі.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

ІІ. Вступне слово вчителя.

—  Сьогодні ми поговоримо про ваші обов’язки. Але спочатку — маленька підказка.

Батько зранку — т а роботу.

Мати варить, прибирає.

Тільки я один не знаю,

Що оце робити маю.

Брат кролів своїх годує,

Бабця цілий день тупцює.

Лиш я в перший клас ходжу

І за партою сиджу.

—  Діти, а про кого цей віршик?

—  А чи згодні ви з автором?

 

ІII. Загадки-підказки «Мої обов’язки».

1)  Перше, що вмію робити —

Це, звичайно, гарно… (вчитись).

2)   Щоб мене совість не мучила,

Я виконую… (доручення).

3)   Щоб в кімнаті було чисто,

Кожну річ ставлю на… (місце).

4)   В школу я завжди встигаю,

Зранку сам я… (одягаюсь).

5)   Завжди чисті черевики,

Бо умію їх… (помити).

6)   Хоч я малий, але завзятий,

Люблю батькам… (допомагати).

— От бачите, які підказки цікаві, вони допома­гали пригадати наші обов’язки.

 

ІV.Складання пам’ятки «Обов’язки першокласника».

1)   Щоденно ходити у школу.

2)   На уроки не запізнюватись ніколи.

3)   Вчитися старанно.

4)   Поводитись бездоганно.

5)   І виконувати вправно

Всі доручення свої.

6)   Завжди іграшки складати.

7)   У кімнаті прибирати.

8)   За кімнатними рослинами

Теж потроху доглядати.

9)   І батькам своїм, звичайно,

Допомогти не забувати.

 

V.Навчаємось у грі

Гра «Умієш чи не вмієш…»

■   мити посуд?

■   варити борщ?

■   ремонтувати телевізор?

■   черевики помити?

■   підмести у кімнаті?

■   спекти пиріг?

■   змайструвати годівничку?

■   покласти зерно у годівничку?

 

VІ.Інсценування та розгляд ситуацій.

Ситуація 1.

Потрібно піти до магазину за хлібом. Мати на роботі. Батько займається ремонтом. Ще є старша сестра-п’ятикласниця, бабуся і ти, першокласник. Хто піде до магазину?

Ситуація 2.

До тебе приходили твої друзі — Марина, Юрко, Сашко. Всі весело грались. От вони поспішають додо­му. Іграшки слід прибрати. Незабаром повернеться з роботи мама. Як слід вчинити?

 

VІІ.Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,356sec