ВЧИМОСЯ РОЗУМІТИ Й ПОВАЖАТИ ІНШИХ

ВЧИМОСЯ РОЗУМІТИ Й ПОВАЖАТИ ІНШИХ

Тренінг

Мета: визначити, що заважає людям розуміти один одного, що таке толерантність і її значення для спілкування та життя людей, ознаки толерантної людини.

Обладнання: кольорові жетони, конверти із завданнями, аркуші паперу А4, фломастери, маркери, кольорові олівці.

  1. Привітання.

Педагог-тренер. Сьогодні наша з вами розмова буде присвячена толерантності. Але спершу об’єднаємось у групи і привітаємось.

1-ша група – червоні жетончики – ви вітаєтесь, як японці (вклоняються)

2-га група – блакитні жетончики – ви вітаєтесь, як європейці (потискають руки)

3-тя група – білі жетончики – ви вітаєтесь, як ескімоси (труться носами)

4-та група – зелені жетончики – ви вітаєтесь, як китайці (запитують «Ти їв сьогодні рис?» у відповідь людина повинна вклонитися)

Педагог-тренер. У такій незвичайній формі привітання ми встановили повагу один до одного, що є складовою частиною толерантності.

  1. Інформаційне повідомлення «Толерантна особистість»

Педагог-тренер. А тепер давайте познайомимось із значенням слова «толерантність». Не всім, можливо, знайоме це слово, і на перший погляд, звучить воно зовсім незрозуміло, але його зміст дуже важливий для існування та розвитку людського суспільства.

Термін «толерантність» пояснюється як терпимість, прагнення і здатність до встановлення і підтримання спілкування з людьми.

Описати толерантність досить важко, можливо, через те, що в різних мовах вона визначається по різному.

В англійській мові це – «готовність і здатність сприймати без протесту особистість»; у французькій – «повага свободи іншого, його способу мислення»; в арабській – «прощення, поблажливість, співчуття, терпіння»; у

 

перській – «готовність до примирення», в українській толерантність це терпимість до чужих думок, вірувань, переконань.

Існує ще таке визначення «інтолерантність». Що це таке на вашу думку? (висловлювання дітей). Отже, людей, які є не толерантними називають інтолерантними.

  1. Вправа «Асоціативний ряд на слово толерантність»

Мета: закріпити розуміння поняття «толерантність», розширити його зміст.

Педагог-тренер. На ватмані записано слово «толерантність». Я пропоную вам назвати характеристики людини, які асоціюються зі змістом поняття «толерантність» і починаються на букву вертикального ряду.

Приклади: Т– терплячий, тактовний, турботливий;

О – обережний;

Л – люб’язний, лояльний;

Е – емпатійний (вміє співчувати іншим),

Р – розумний, розважливий;

А – адекватний, акуратний (в стосунках з іншими)

Н – ненав’язливий;

І – інтелігентний;

С – стриманий;

Ь – символ толерантності – м’якість.

4. Робота в групах. Риси толерантної особистості.

Педагог-тренер. Зараз я вам роздам конверти з різними якостями людини. Спробуйте вибрати п’ять якостей, які на вашу думку, відповідають людині з толерантним ставленням. (Представник від кожної групи називає якості)

Конверт 1.

Поблажливість, зловтіха, егоїзм, конфлікт, доброта, повага, розуміння, миролюбність, безсердечність, співчуття, великодушність, безтактність.

Конверт 2.

Доброта, сердечність, хвастощі, рівність, грубість, милосердя, зазнайство, співчуття, прихильність, повага, великодушність.

 

Конверт 3.

Миролюбність, безсердечність, прощення, рівність, повага, милосердя, запальність, роздратування, сердечність, конфлікт, великодушність.

Конверт 4.

Підтримка, миролюбність, співпраця, рівність, співчуття, скупість, брехня, згода, заздрість, милосердя, великодушність, доброта.

Педагог-тренер. Всі ми з вами володіємо цими якостями, можемо спокійно вислухати один одного, підтримати у скрутну хвилину, вирішити конфлікти мирним шляхом. Тому, давайте далі виховувати в собі ці якості.

  1. Гра «Разом ми допоможемо один одному вирости»

Педагог-тренер. Станьте, будь-ласка, в коло один за одним. Приколіть чистий аркуш паперу на спину учневі, який стоїть попереду. Візьміть фломастери і напишіть своєму товаришеві що-небудь хороше про нього. Наприклад «Спасибі за те, що ти такий добрий та уважний друг. Мені подобається, як ти смієшся і жартуєш. Ти здорово допомагаєш іншим. (Кожен читає записане на аркуші).

Збережіть ці компліменти на пам’ять, щоб отримувати задоволення, перечитуючи їх щоразу, коли засумніваєтесь в собі. До побачення! До нових зустрічей!

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,323sec