Узагальнюючий урок по кислотах

Тема: Узагальнюючий урок по кислотах.

Мета: повторити й привести в систему здобуті знання про кислоти; наголосити про правила ТБ під час поводження з кислотами; розвивати уміння поводитися в природному середовищі відповідно до екологічних вимог; виховувати екологічно грамотну особистість.

Обладнання: таблиці: «Використання сульфатної кислоти», «Використання хлоридної кислоти», «Використання нітратної кислоти», «Використання ортофосфатної кислоти»

Тип: комбінований

Девіз: Знай, умій, застосовуй.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Для ефективної роботи клас ділиться на групи. У групі десь по 4 учні. Щоб висвітлити роботу груп використовують екран обліку. Кожна група обирає собі лідера. Оголошується тема та мета уроку.

ІІ. Повторення раніше вивченого.

(гра «Хто швидше»)

.1. Які речовини називаються кислотами?

2. Як визначається валентність кислотних залишків?

3. Як кислоти класифікують за складом?

4. По чому визначається основність кислоти?

5. Як індикатори змінюють кольори у водних розчинах кислот?

6. Що показує ряд активностей металі?

7. Як правильно розбавляти сульфатну кислоту?

8. Яких правил ТБ треба дотримуватися при роботі з кислотами? Ще раз відкриваємо сторінку «Бережімо своє здоров’я і здоров’я інших» (слайд) Підведення першого підсумку роботи груп.

ІІІ. Основна частина уроку

1.Кожна група одержує конверт із завданнями і виконує його.

Завдання1. Скласти рівняння можливих реакцій і вказати тип цих реакцій

Магній + сульфатна кислота →

Натрій оксид + нітратна кислота→

Калій + ортофосфатна кислота→

Ферум(ІІІ) оксид + хлорид на кислота→

Завдання 2.

Як здійснити такі перетворення:

Fe→FeO→FeCl2

FeSO4

Вказати тип реакції.

Завдання 3.

Закінчити рівняння реакцій і вказати тип реакцій

? + HCl→ AlCl3 + ?

MgO + ? → Mg(NO3)2 + ?

Ca + ? →CaSO4 + ?

BaO + ? →Ba3 (PO4)2 + ?

Завдання 4.

Як здійснити такі перетворення:

магній→ магній оксид→ магній сульфат

Магній хлорид

2. Після того як учні виконали завдання іде взаємоперевірка між групами і підбиття другого підсумку роботи.

3. Використання кислот та вплив їх на навколишнє середовище.

(кожна група обирає собі тему і опрацьовує матеріал на слайдах комп’ютера і таблицях)

1)Використання кислот

2)Забруднення навколишнього середовища. Кислотні дощі.

3)Кислоти – їдкі речовини.

Після опрацювання іде звіт груп.

Підбиття третього підсумку роботи груп.

IV. Підсумок уроку.

1)Сумування балів і визначення переможців.

2)Лідер оцінює роботу членів групи.

3)Що цікавим було на цьому уроці?

 V.Завдання додому.

Повторити класифікацію оксидів, кислот і їх властивості.

Розв’язати задачі:

1. У трьох бутилках були розчини: дистильована вода, кислота, луг.

Етикетки загубилися. Визначіть, де яка речовина.

2. У гаражі кіт ловив миш і кинув бутилку з кислотою. Кислота вилилася. Що робити?

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

у 23 (354.0 KiB, Завантажень: 20)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

23 (13.5 KiB, Завантажень: 28)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,728sec