Узагальнення знань з теми «Взаємодія музики з іншими видами мистецтва»

УРОК 33

Тема: Узагальнення знань з теми «Взаємодія музики з іншими видами мистецтва»

Мета: Перевірити навчальні досягнення учнів за темою «Взаємодія

музики з іншими видами мистецтва», узагальнити матеріал теми.

Музичний матеріал: В.Моцарт, опера «Чарівна флейта»;

С.Гулак-Артемовський, «Запорожець за Дунаєм»;

С. Прокоф’єв, балет «Попелюшка»;К.Дебюссі,

Симфонічна сюїта «Море»; В. Кікта, «Концертна

Симфонія для арфи з оркестром «Фрески».

Вивчення пісні Р. Роджерса «Звуки музики»

Обладняння: музінструмент, магнітофон, фонохрестоматія.

Тип уроку: узагальнюючий.

Хід уроку:

Учні заходять до класу під музичний супровід.

1.Організаційний момент.

2.Мотивація навчальної діяльності.    

3.Повідомлення теми і мети уроку.

4.Вивченя нового матеріалу.

Сьогодні ми з вами ознайомимося з новим поняття – мюзикл. Походження цього жанру тісно пов’язано з оперетою(що означає маленька опера). В мюзиклах за допомогою співу і діалогів актори розігрують драматичні, комічні і фантастичні історії. Найбільше жанр мюзиклу використовується в наш час у кінематографі.

МЮЗИКЛ-це музично-сценічний твір, у якому переплітаються діалоги, пісні, хореографія.

Щодо сюжету мюзиклів, то вони майже завжди беруться із відомих літературних творів.

Ще на початку 20-30-х років минулого століття вперше з’явилися мюзикли в Америці. Але вони були не схожі на сучасні вистави, тому що в них найголовнішу роль відігравали танці. А от у сучасних мюзиклах події відображаються і в піснях, і в танцях.

Робота над мюзиклом розпочинається з написання п’єси. Постановку п’єси здійснює режисер-постановник. У постановці також можуть брати участь балетмейстери, фахівці зі співу, а ще дуже часто використовуються масові сцени із співом і танцями. За формою мюзикл-найчастіше є двохактним спектаклем.

Серед найбільш відомих мюзиклів можна назвати слідуючі: «Звуки музики», Р.Роджерса, «Юнона і Авось», О.Рибнікова та ін.

Отож, ми сьогодні з вами і розучимо нову пісню «Звуки музики» із мюзиклу Р. Роджерса.

Річард Чарльз Роджерс (англ. Richard Charles Rodgers ; 28 червня 1902 – 30 грудень 1979) – американський композитор , який написав музику більш ніж до 900 пісень і 40 бродвейських мюзиклів . Він також складав музику для фільмів і телебачення. Найбільш відомий у співавторстві з поетами – піснярами Лоренцем Хартом і Оскаром Хаммерстайна II . Його музика зробила серйозний вплив на музичну культуру США .

Роджерс є одним з двох людей , що є володарями нагород премій Оскар , Греммі , Еммі , Тоні і Пулітцерівської премії відразу.

Річард Роджерс народився в багатій єврейській родині в Нью -Йорку. Він почав грати на фортепіано в 6 років. Роджерс , як і Лоренц Харт , і Оскар Хаммерстайн II , закінчив Колумбійський університет . На творчість Роджерса сильно вплинула творчість Віктора Герберта , Джерома Керна , а також оперети , на які його водили батьки в дитинстві.

У 1919 р. Річард Роджерс познайомився з Лоренцем Хартом . Разом вони написали кілька аматорських музичних комедій. Їх професійним дебютом була пісня « Any Old Place With You » , яка прозвучала в бродвейському мюзиклі « A Lonely Romeo ». Їх першою професійною роботою була поставлена ​​в 1920 році « Poor Little Ritz Girl ». Їх наступний професійний мюзикл , « The Melody Man » , був поставлений тільки в 1924 році.

Роджерс був на межі і готовий був піти з шоу -бізнесу , коли його наздогнав перший успіх . У 1925 році був поставлений їх мюзикл « The Garrick Gaieties » , який був оптимістично сприйнятий критиками і містив такий хіт , як пісня « Manhattan ». Протягом залишку десятиліття вони створили кілька мюзиклів для Бродвею і Вест -енду , такі як « Dearest Enemy » (1925) , « The Girl Friend » (1926) , « Peggy -Ann » (1926) , « A Connecticut Yankee » (1927 ), і « Present Arms » (1928).

Протягом Великої депресії Роджерс і Харт працювали в Голлівуді. Вони написали пісні до фільму « Love Me Tonight » , в якому прозвучали такі пісні як « Lover » , « Mimi » і « Isn’t It Romantic ? » Також вони написали пісні до фільмів « The Phantom President » (1932) , « Hallelujah , I’m a Bum »(1933) , « Mississippi » (1935).

У 1935 , вони повернулися на Бродвей , де створили низку популярних мюзиклів , яку перервала тільки смерть Харта в 1943 році. З найбільш відомих можна називати « Jumbo » (1935) , « On Your Toes » (1936) , « Babes In Arms » (1937) , « I Married an Angel » (1938) , « The Boys From Syracuse » (1938) , « Pal Joey » (1940 ) та їх останню роботу , « By Jupiter » (1942).

Через проблеми у Харта зі здоров’ям Роджерс був змушений шукати іншого поета -пісняра . Ним став Оскар Хаммерстайн II , з яким він уже до цього написав кілька пісень. Їх перший мюзикл , « Oklahoma ! » , мав колосальний успіх. Багато пісень з цього мюзиклу ( « Oh , What a Beautiful Morning » , « People Will Say We’re in Love » ) стали хітами , титульна пісня стала гімном штату Оклахома. Мюзикл також отримав Пулітцерівську премію.

Після цього вони створили ще чотири відомих мюзиклу , за якими зняли фільми: « Carousel » (1945) , «Південь Тихого океану » (1949 , Пулітцерівська премія) , «Король і я » (1951 ) і «Звуки музики» (1959). Вони також створили пісні до фільму « State Fair » (1945).

Всього мюзикли Роджерса і Хаммерстайна отримали 35 Тоні , 15 Оскарів , 2 Пулітцерівські премії , 2 Греммі , 2 Еммі .

Демонстрація пісні вчителем.

-Пофразове вивчення слів та мелодій пісні;

-Спів учнів під акомпанемент учителя;

-Відповісти на запитання учителя:

а)чи сподобалася вам мелодія пісні?

б)який рух мелодії твору:висхідний чи низхідний?

5.Узагальнення знань учнів за темою семестру.

ПОЧАТКОВИЙ РІВЕНЬ.

 

1.Тема другого семестру:

а)Взаємодія музики з іншими видами мистецтва(вірна відповідь)

б)Музика і мистецтво слова.

в)Музика в кіно.

2.Опера-це:

а)Сольна пісня в опері.

б)Музично-театральний жанр, у я кому дія поєднується з музикою, балетом,

образотворчим мистецтвом (вірна відповідь)

в)видозмінення музичного твору шляхом використання різноманітних засобів музичної виразності.

3.Живопис-це:

а)вид мистецтва(вірна відповідь).

б)жанр музики.

в)жанр літератури.

4.Візуальні види мистецтва-це:

а)живопис, графіка, архітектура(вірна відповідь).

б)музика, література.

в)театральне мистецтво.

5.Духовна музика –це:

а)твір релігійного змісту(вірна відповідь).

 

б)твір для виконання духовим інструментом.

в)розважальна музика.

6.Пейзаж у перекладі означає:

а) «жива природа»(вірна відповідь).

б) «мертва натура».

в)морський.

7.Композиція-це:

а)конкретна побудова, структура твору(вірна відповідь).

 

б)гармонійне поєднання кольорів.

в)вид образотворчого мистецтва.

СЕРЕДНІЙ РІВЕНЬ.

(Позначте плюсом правильні твердження).

+Валерій Кікта-автор симфонії «Фрески Софії Київської»

-Арія-це спів без інструментального супроводу.

+Камерна музика-«кімнатна» музика.

+Прелюд-означає «вступ».

-Р.Роджерс-автор «Регтайму».

+Імпресіонізм у перекладі-«враження».

ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ.

Поєднайте прізвища композиторів, жанри і назви їх творів:

 

Композитор 

Жанр 

Назва твору 

В.-А.Моцарт 

Балет 

«Запорожець за Дунаєм» 

С.Прокоф’єв 

Опера 

«Звуки музики» 

С.Гулак-Артемовський 

Пісня 

«Попелюшка» 

Р.Роджерс

Опера 

«Чарівна флейта» 

 

ВИСОКИЙ РІВЕНЬ.

Відповісти на запитання:

1.Яку роль в опері виконує лібрето?

(Лібрето-це короткий літературний виклад сюжету опери, оперети, балету, мюзиклу)

2.Назвіть відомі вам опери українських та зарубіжних композиторів

3.Що таке пантоміма?

(вид сценічного мистецтва, в якому художній образ створюється за допомогою міміки, жестів, пластики тіла тощо).

4.Які відомі вам композитори створювали музику до кіно?

5.Які види мистецтва взаємодіють у мюзиклі?

6.Визначте до якого виду музикування належать зображені колективи?



Домашнє завдання:

Закріпити вивчену пісню «Звуки музики».

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,334sec