УСІ ПРОФЕСІЇ ВАЖЛИВІ ВИБИРАЙ СВОЮ

Мета: привернути увагу підлітків до такого важ¬ливого проблемного питання, як вибір професії.

Унаочнення: фотомонтаж «Професії наших-батьків». Учениця. Куди зовеш мене, манлива путь,

Без настанови, без перестороги?

Розсипав день незаймані прологи,

В котрому з них моя розрада й суть?

Класний керівник. Дорогі гості, батьки, учні! Радий вітати вас на виховній годині «Професії наших батьків».

Сьогодні моє слово до вас, мої вихованці. У вас такий прекрасний вік – вік пізнання і перших са¬мостійних рішень, вік дружби, яку проносять потім через усе життя, вік, коли у вас з’являється чимало власних проблем.

Декому здається, що в чотирнадцять років ще не потрібно ламати собі голову серйозними про¬блемами. Але коли добре подумати, то саме у цьо¬му віці людина має дати відповіді на найсерйозніші запитання свого життя. Перевага старших людей перед тими, кому сьогодні чотирнадцять, зрозумі¬ла. Вони теж були у цьому віці й лише тепер зна¬ють, як прожити ці роки з найбільшою користю. Вони вже пройшли через ваші нинішні труднощі, сумніви, вагання. Адже питання, які постають пе¬ред людиною в юності, за своєю суттю завжди одні й ті самі. Тому відвернутись від порад старших, хто б вони не були – батьки, учителі, знайомі – було б непростимою легковажністю.

Ви стоїте на порозі самостійного життя. Адже дехто з вас уже через рік обере собі професію і піде освоювати її ази.

Поруч із вічною проблемою підлітка – ким бути? – невідступне крокує інша: яким стати? Із кого брати приклад?

Ось чому на допомогу у вирішенні цих важливих питань приходимо ми, ваші наставники. Сьогодні ми обговорюватимемо професії ваших батьків. Чому саме їхні? А тому, що вони вам найближчі. Адже батьки вдома діляться з вами про робочі моменти, для них робота – одна з головних тем. А ви часто відвідуєте батьків на роботі й напевне знайомі з їхнім робочим місцем, виробничим процесом, колегами. Дуже часто діти наслідують своїх батьків у набутті професії із покоління в покоління, тому й виника¬ють династії лікарів, учителів, артистів, робітни¬чих професій.

Доктор математичних наук А.Самійленко ска¬зав, що якби знав, що стане вченим-математиком, то вже у шкільні роки набагато більше часу при¬діляв би не лише математиці, а й іноземній мові. Адже йому довелося перекладати наукові праці з німецької, англійської, французької мов, а знання його були дуже слабкими з цих дисциплін. Ось чому ви вже тепер маєте замислитися над таким важли¬вим питанням.

Професій ваших батьків – сотні. Ми, зокрема, поговоримо про такі, якими підлітки цікавляться найбільше або які затребувані суспільством.

Готуючись до сьогоднішньої виховної години, ви написали прекрасні твори про професії своїх батьків. Певне, як і я, велике задоволення від них дістали ваші вчителі-предметники.

Учень. Обживуть астронавти космічну затаєну глиб,

Прийдуть інші під верби в грядущих віках…

Все одно:

На зеленій землі, як одвіку, родитиме хліб,

І повториться в правнуку дід:

«Хай святиться зерно!»

Б. Олійник

Учениця. Вічною зорею

Сяють над землею

Сонце, хліб і вчителя ім’я.

Класний керівник. Так, вічною професією, як і хлібороба, є професія вчителя. Вона вам близька не лише тому, що ви щодня спілкуєтеся з учителя¬ми, а й тому, що кілька наших мам працюють у освітній галузі.

(Учениця зачитує уривок зі свого твору про те, як вона розуміє завдання, які стоять перед вихователя¬ми у навчально-виховному процесі.)

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,332sec