УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЇ ЗНАНЬ З ТЕМИ: “ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР EXCEL”. ЗАХИСТ ПРОЕКТУ “БАЗА ДАНИХ УЧНІВ ШКОЛИ”

Мета:

• Повторення, закріплення та поглиблення знань по темі “Табличний процесор Excel.

• Стимулювання пізнавального інтересу учнів до даної теми і предмету “Інформатика” в цілому.

• Активізація взаємодії між учнями, розвиток навичок групової роботи.

• Виховання в учнів самостійності, колективізму, відповідальності за себе і інших членів колективу

• Розвиток розумової діяльності, пам’яті.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Привітання, налаштування на роботу, визначення відсутніх.

II. Постановка мети і завдань уроку

– Сьогодні у нас останній, завершальний урок, присвячений табличному процесору Excel. Протягом досить тривалого часу ми вивчали можливості програми, способи і прийоми роботи в середовищі ЕТ. Застосовували отримані знання та вміння при виконанні проекту “Електронна БД учнів школи”. Настав час підбити підсумки і представити наш проект на суд приймальної комісії в особі адміністрації школи. Але щоб комісія гідно оцінила наш проект, ми повинні ввести її в курс справи, а заодно переконати себе в тому, що (звертається увага учнів на мету уроку, записану на дошці, вчитель просить прочитати вголос мету уроку.)

III. Актуалізація знань

– Давайте згадаємо, що ж таке електронна таблиця?

Відповідь учнів:

– Це спеціальна програма, призначена для обробки переважно числової інформації, структурованої у вигляді таблиць.

Я звертаю вашу увагу на слова переважно числової інформації. Пригадайте, будь ласка, як називали перші комп’ютери?

Відповідь учнів:

– ЕОМ – Електронні обчислювальні машини. І призначалися вони саме для роботи з числовою інформацією. Для того щоб ЕОМ виконала необхідні обчислення, доводилося складати довгі і складні програми.

Учням демонструється лістинг програми на мові PL, довжиною 2,4 м.

– Тому за комп’ютерами могли працювати тільки програмісти. Такий стан справ не влаштовувало суспільство. За розробку програм для роботи з числовою інформацією бралися різні фірми. В одних це виходило краще, в інших гірше.

З повідомленням “Історія виникнення електронних таблиць” виступить …

Виступаючий розповідає і записує на дошці рік, прізвище розробника програми або назву фірми і назву програми. Учні ці дані записують у зошит.

IV. Узагальнення і систематизація знань

– Де ж зараз необхідна програма Excel? Фахівцями яких професій вона затребувана? На яких підприємствах, установах та організаціях без неї неможливо обійтися? Відповісти на ці питання буде легше, якщо згадати виконані на уроках практичні роботи.

Відповідь учнів:

– Бухгалтерія – нарахування зарплати; відділ кадрів – база даних про співробітників; підприємства, фірми – облік продукції, товарів; ділова графіка (ЗМІ, звіти, навчальні посібники і т.д.) – наочне уявлення даних; органи управління, статистики – статистична обробка даних; фінансові установи та інші

Чи користуються на роботі даною програмою ваші батьки?

Відповідь учнів:

– Виконуючи практичні завдання, ви побували в ролі бухгалтера, економіста, статиста, підприємця, менеджера, банкіра, працівника відділу кадрів і т.д. Пройде зовсім небагато часу, і можливо ви виберіть одну з перерахованих професій. А набуті на уроках інформатики знання, нададуть вам неоціненну допомогу.

Вашим помічником в освоєнні прийомів і способів роботи з табличним процесором був електронний підручник “Уроки по Excel”.

– Уроки проходили в нетрадиційній для інших предметів формі. Ви працювали в групах самостійно, кожен у своєму темпі. Учитель був, в основному, в ролі консультанта.

V. Рефлексія

– Скажіть, будь ласка, які труднощі виникли у вас при даному способі занять, адже їх було чимало, особливо на початку роботи? Як ви їх долали? У чому плюс такої форми уроку? У чому мінус? Що особисто придбав кожен з вас?

Узагальнена відповідь учнів:

1. Важко було читати, розбиратися, хотілося готового рецепту, щоб учитель підійшов і сказав куди натиснути. Іноді всередині групи виникали конфлікти.

2. Навчилися самостійно здобувати знання, вникати у зміст прочитаного, навчилися працювати в складі групи, співпрацювати, допомагати один одному.

3. Побачили де можна реально застосувати отримані в школі знання.

4. Така форма уроків сподобалася. Хочеться, щоб наступні практичні заняття проходили так само.

Учитель підводить підсумок, дає свою оцінку роботі груп.

Результатом вивчення даної теми став проект “Електронна БД учнів школи”

VI. Презентація проекту

Я надаю слово адміністратору проекту …

1. “Наш проект називається” Електронна база даних учнів школи”.

2. Мета проекту: Швидкий доступ до різноманітної інформації про учнів школи, структурування і систематизація даних. БД буде корисна адміністрації школи, секретарю, класним керівникам, медичному працівнику школи.

Демонстрація можливостей проекту.

Учні на прохання адміністрації школи надають інформацію з бази даних. Задіяні всі учні, всі групи. Відповіді на запитання.

– Заключний етап нашого уроку – складання тестів з теми “Електронні таблиці”.

Учням пропонується скласти в зошиті 10 тестів з трьома варіантами відповідей. Питання розташувати по наростаючому рівнем складності (4 простих, 3 більш складних, 3 підвищеної труднощі). В кінці уроку учні здають зошити на перевірку вчителю.

VII. Домашнє завдання

• Розробити структуру презентації “Електронні таблиці. Вчора. Сьогодні. Завтра “.

• Бажаючі можуть виконати кілька слайдів самостійно.

VIII. Підведення підсумків уроку

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,725sec