Урок-концерт

УРОК 34

Тема: Урок-концерт.

Мета: Перевірити рівень вивчення пісень, що розучувалися на протязі

семестру; повторити твори для слухання; розвивати навички

виконавської майстерності; виховувати любов до музики та інтерес

до творчості українських та зарубіжних композиторів.

Обладняння: музичний інструмент, магнітофон, фонохрестоматія.

Тип уроку: Урок узагальнення.


ХІД УРОКУ

    

1.Організаційний момент.

2.Мотивація навчальної діяльності.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

4.Актуалізація опорних знань.

-Які пісні на протязі семестру ми розучували?

-Назвіть твори, які сподобалися найбільше.

-Поясніть,чому?

-Якими картинами живопису асоціюється той чи інший пісенний твір?

5.Закріплення матеріалу.

Учні повторюють раніше вивчені пісні.

Повторимомо секрети культури співу.

1.Під час співу тримайся рівно.

2.Дихання бери спокійно, але своєчасно, щоб воно не переривало слово або фразу.

3.Співай легко, без напруження, не форсуй звук, домагайся виразного звучання.

4.Слідкуй за правильною артикуляцією.

5.Кожний звук виспівуй повністю.

6.Залежно від змісту і характеру пісні обирай відповідну інформацію.

-«Писанки»(муз.В.Таловирі)

-спів твору сольно або по командах.

Питання до даного твору:

-Яка мелодія у даній пісні: плавна чи ламана?

-У якому ладі написаний твір: мажорному чи мінорному?

-До яких свят приурочена дана пісня?

-«Школярі-школярики»-(муз. О.Злотника).Конкурс на краще виконання пісні.

-Який характер пісні-сумний чи веселий?

-Які тривалості нот здебільшого зустрічаються у пісні?

-Просольфеджуйте пісню у розмірі 4/4.

-«Український віночок»(муз. Л. Стельмащук) .

Твір виконується учнями класу, після чого вчитель пропонує вистукати або проплескати в долоні ритмічний рисунок пісні.

-Який характер даного твору?

-У якому ладі(мажорному чи мінорному)написаний даний твір?

-У якій частині пісні зустрічається пунктирний ритм?

-«Звуки музики»(муз.Р.Роджерса)

-У якому мюзиклі звучить дана пісня?

-Які тривалості нот використані на самому початку пісні?

-Просольфеджуйте пісню у розмірі 2/4.    

2.Конкурс «Відгадай загадку».

-Який вид мистецтва називається музикою?

-Яку назву має прилад,що утворює звук певної висоти і служить для настроювання музичних інструментів?

-Які ви знаєте чоловічі голоси?

-Які ви знаєте жіночі голоси?

-Яку назву має ансамбль,що складається 2-х,3-х,4-х,5-ти,6-ти,7-ми,8-ми виконавців?

-Як називали на Україні мандрівних співців, що в супроводі музичних інструментів виконували народні пісні?

-Який музичний інструмент є емблемою музики?

-Який ударний музичний інструмент має назву геометричної фігури?

-Які музичні інструменти згадуються в байці І.Крилова «Квартет».

3.Повторення творів для слухання.

Учитель пропонує учням слухати по черзі фрагменти слідуючих музичних творів, при цьому необхідно вірно назвати назву і автора твору.

а)В. -А. Моцарт «Чарівна флейта», арія Цариці Ночі.

б)С.Гулак-Артемовський, опера «Запорожець за Дунаєм», дует Одарки і Карася.

в)С.Прокоф’в, балет «Попелюшка».

г)Г.Роджерс, мюзикл «Звуки музики».

д)К.Дебюссі, симфонічна сюїта «Море», друга частина «Гра хвиль».

е)В.Кікта, концертна симфонія для арфи з оркестром «Фрески Софії Київської»,перша частина «Орнамент».

є)С.Джоплін, «Регтайм»

Після прослуховування даних фрагментів учням пропонуються слідуючі запитання:

-Яку роль в опері виконує лібрето?

-Розкажіть, де і як виникла опера?

-У яких країнах виникло і сформувалося мистецтво балету?

-Що таке кордебалет?

-Що є характерним для ритмічного рисунку твору композитора С.Джопліна «Регтайм».

-Яку роль відіграє музика в кіномистецтві?

-Що вам найбільше подобається в музиці?

-Як ви можете пояснити поняття «тембр»?

6.Підсумок уроку.


 

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 1,012sec