Умови існування живих організмів

Тема: Умови існування живих організмів.

 Мета:

  • охарактеризувати фактори неживої природи – температура, вологість, вітер, світло, розкрити зв’язки між живими організмами, дати поняття адаптації;
  • розвивати уяву, просторове мислення;
  • виховувати любов до природи.

Терміни і поняття: умови існування, адаптація.

Обладнання: картки

Хід заняття

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.

1. Виконайте тести:

1.Вкажіть фактори неживої природи:

А)гриби; б)мікроорганізми; в)світла; г)комахи.

2.Виберіть з переліку фактори живої природи:

А)температура; б)рослина; в)світло; г)вологість.

3.Вкажіть, від чого залежить різноманітність тварин:

А) зміни дня і ночі; б)температури; в) кількість їжі; г)води.

4.Вкажіть тварину, яка впадає взимку у сплячку:

а)вовк; б)їжак; в)заєць; г)горобець.

5. Зазначте, від чого залежить різноманітність рослин:

А)зміни температури у продовж року; б)вологості; в)вітру, г)зміни дня і ночі.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

ІV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

1.Пояснення з демонструванням.

Умови навколишнього середовища визначаються екологічними факторами неживої природи. Організми мають здатність пристосовуватися до умов у яких проживають. Таке пристосування називається адаптацією.

 

 

Розгляньте малюнки. Проаналізуйте середовища  у яких живуть дані організми. Які умови необхідні їм для життя? Які пристосування до цих умов ви помітили?

Гра «Хто тут живе?».

Мета: закріплення понять про умови та середовище існування рослин і тварин.

Завдання: правильно назвати рослини, тварини, що живуть у конкретному місці.

Хід  гри

Клас ділиться на дві команди. Учитель називає місце, де можуть жити рослини, тварини. Наприклад: «річка», «море», «поле», «ліс», «лука», «болото». За кожну правильну відповідь діти отримують один бал. Виграє команда, що набрала більше балів.

V. Узагальнення і систематизація знань.

Допишіть речення:

1.Умови існування організмів – це…

2. Основними умовами існування живих організмів є…..

Робота з картками.

Картка №1.

Наведіть приклади пристосування тварин до умов життя у водному середовищі.

Картка №2.

Наведіть приклади пристосування тварин і рослин до сезонних змін.

Картка №3

Наведіть приклади пристосування тварин до життя у ґрунті.

 

VІ. Підсумок заняття.

VІІ. Домашнє завдання.

Написати кілька прикладів впливу  температури, вологості, повітря на живі організми.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

06 Умови існування живих організмів (61.1 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,358sec