Уміння вступати в контакт із протилежною статтю

Мета: набуття досвіду уміння вступати в контакт із протилежною статтю.
Вправа 1. Побудова зорового образу
Виберіть собі пару протилежної статі. Сядьте зручно і просто подивіться на вашого партнера Забудьте про те, що мама чи тато говорили вам – непристойно розглядати інших людей. Дайте собі можливість до кінця насолодитися цим процесом. Розмовляти не треба Розгляньте кожну риску обличчя свого партнера, його очі, брови, ніздрі, м’язи обличчя і шиї, подивіться, якого відтінку його шкіра. Подивіться на одяг, що на ньому. Зверніть увагу на те, як він рухається, як тримає спину. Розглядайте його уважно усього хвилину. Потім закрийте очі. Перевірте, наскільки близько до реальності ви можете відтворити внутрішнім зором вигляд цієї людини. Якщо ви відчуєте, що пропустили щось, відкрийте очі. Добре розгляньте пропущені вами деталі.
Усе, що з вами в цей момент відбувалося, називається процесом побудови зорового образу людини. А ваш мозок доповнював отриману інформацію.
А тепер закрийте очі. Чи нагадує він вам кого-небудь? Кожна людина нам когось нагадує: батьків, близьких друзів, шкільних товаришів чи відомих акторів. Коли ви знайшли, на кого він схожий, то спробуйте зрозуміти, що ви почуваєте стосовно людини, що сидить навпроти. Майже напевно, якщо ваш партнер дуже схожий на когось, ви знайдете, що ці два образи ніби зливаються один з одним.
Після хвилини вашого внутрішнього монологу відкрийте очі і розкажіть своєму партнеру, що ви про нього думали. Якщо він когось нагадав, розкажіть йому, хто це був, і чим саме ваш партнер нагадав вам цей образ. Зрозуміло, що і він повинен поділитися з вами своїми думками.
Треба сказати, що подібне трапляється й у житті, коли люди спілкуються не зі своїми реальними партнерами, а з тінями з минулого.

Вправа 2. Як сподобатися
Уявіть собі, вам хочеться зав’язати контакт із людиною, від якої значною мірою залежить ваше майбутнє. Природним є ваше бажання сподобатися своєму співрозмовнику, налаштувати його на цей контакт. Виберіть собі співрозмовника протилежної статі і, перш ніж підійти до нього, щоб сподобатися, настройтеся на це. Врахуйте, що людей цікавлять, насамперед, вони самі, тому виявіть спершу щирий інтерес до вашого співрозмовника, до його особистості, почніть розмову про нього самого. Посміхайтеся! Людям приємно бачити усміхнені обличчя. Людина буде дуже симпатизувати вам, якщо ви пам’ятаєте його ім’я. Виявляйте до співрозмовника щиру увагу, поважайте його гідність. Дайте співрозмовнику можливість відчути, що в чомусь він вас перевершує. Перед тим як почати вашу бесіду, закрийте очі і думкою програйте вашу бесіду з передбачуваним співрозмовником: як ви підійдете, як ви будете виглядати, як це буде виглядати зі сторони, які можуть бути варіанти його реакції. Намагайтеся усе робити розмірено, без зайвої постійності і дуже щиро. А щодо розмови: краще повідомте співрозмовнику якусь останню новину. Придумайте цю новину. Підійшовши до свого співрозмовника, почніть розмову, від якої залежить його симпатія до вас. Закінчуючи розмову, потрібно оцінити її ефект. Як це краще зробити? Зробимо це методом взаємної оцінки.

Вправа 3. Початок розмови
Початок розмови багато в чому визначає успіх. З чого ж почати? Говорять, із самого головного. Але не завжди головне сприймається і розуміється зразу, адже треба якось налаштуватися на майбутню розмову. Співрозмовники повинні бути взаємно налаштовані на розмову і один на одного. З чого почати? З того, що вам потрібно, що вам цікаво? Ні, мабуть, краще почати з того, що цікаво вашому співрозмовнику, а для цього треба спочатку з’ясувати, що ж його цікавить. Якщо початок розмови буде зведено до спроби знайти загальні інтереси, тему, що цікавить вашого співрозмовника, насамперед, а потім і вас, успіх майбутньої розмови гарантований. Отже, ви можете усі встати. По команді тренера підійдіть до учасника групи протилежної статі і почніть розмову ніби здалеку. Розмову про погоду, про родину, про ваше хобі, про становище й останні події в країні і за кордоном, про щось взаємно цікаве. Розмову іноді починають словами: “Пробачте, ми, здасться, з вами вже десь зустрічалися”, і так далі, слово за слово. По команді тренера перемініть партнера по розмові.

Обговорення.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,317sec