Учись казати правду, якою б вона не була

Тема: Учись казати правду, якою б вона не була

Мета: формувати вміння вести розмову виразно, чітко, не поспішаючи; вчити будувати діалог на конкретну тему; сприяти розвитку зв’язного мовлення; виховувати повагу до співрозмовника.

Обладнання: прислів’я, правила спілкування, ситуації морального змісту.

 

Хід заняття

І. Організація класу

– Послухайте вірш. Про що в ньому йдеться?

Є слова, що білі-білі,

Як конвалії квітки,

Лагідні, як усміх ранку,

Ніжно сяйні, як зірки.

Є слова, як жар, пекучі

і отруйні, наче чад…

В чарівне якесь намисто

Ти нанизуєш їх в ряд.

(О. Олесь)

– Якими можуть бути слова? Чому?

II. Гра «Точно і швидко»

–         Як приємно бачити усміхнене обличчя, почути ласкаві звернені до вас слова. І тоді ваш настрій стає піднесеним, веселим. Так само приємно почути від вас лагідні, добрі слова. Всі ви їх добре знаєте. Давайте їх пригадаємо якомога більше і нанизаємо велике намисто із чарівних слів.

Я вам кидаю м’ячик, а ви по черзі називаєте слова вітання вранці та ввечері, слова пошани, подяки.

— Діти, а зараз я хочу вам розповісти зміст кінофільму, який менірозповів Сашко. До речі, його змісту я незрозуміла. Підкажіть, чому. Якої помилки припустився Сашко під час розповіді?

Коли Сашко прийшов із кіно — очі його збуджено блищали.

–         Що, хороша була картина? — запитала я.

–         Ух, і здорово! — відповів він.

–         Що ж здорово?

–         Та розумієте, так здорово! Спочатку, значить, він раптомдовідується, а потім розумієте… Ну, словом, просто здорово…загалом, так би мовити, він спочатку не знає, і так здорово, що, розумієте, взагалі ніхто не знає…а потім, розумієте, він уже знає, а вони… Ну, загалом, здорово… Розумієте?

—      Чи зрозуміли ви? Чому?

–   Що б ви порадили Сашкові? (Відповіді дітей записати на дошці.)

 

Для того, щоб з вами було приємно спілкуватися, вам необхідно запам’ятати такі правила.

  1. Більше читай.
  2. Читаючи, намагайся запам’ятати нові слова.
  3. Вживай тільки ті слова, значення яких тобі зрозуміле.
  4. Будь чемний не лише у вчинках, але і в словах.
  5. Слухай співрозмовника не перебиваючи.
  6. У розмові не розмахуй руками, не жестикулюй без потреби.
  7. Не кажи про присутніх він або вона.
  8. До дорослих звертайся на Ви.
    1. Не кажи погано або насмішкувато про відсутніх, завжди висловлюй свою думку про людину їй в обличчя, а не критикуй поза очі.

 

Хто більше запам’ятав правил?

–                    Досить часто для спілкування на відстані людина використовує телефон.

Яких правил потрібно дотримуватися під час, розмови по телефону? (Відповіді дітей.)

III. Робота в парах.

«Розмова по телефону» (складаннядіалогу та його відтворення)

1. Розв’язання ситуацій морального змісту.

Кожен день ви спілкуєтесь зі своїми батьками, товаришами, дорослими.

Як ви вчините, коли:

ü стоять двоє товаришів, розмовляють, а вам необхідно в одного з нихпро щось запитати?

ü вам терміново потрібно щось сказати вчительці, а вона говорить з іншою вчителькою?

ü ви щось розповідаєте, а вас перебили?

(Діти висловлюють свої думки, доводять їх. Обираються найбільш вдалі способи розв’язання ситуацій.)

 

ІV. Робота в зошиті.

V. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,417sec