Учись дружити

Загальнолюдська мораль. Формування принципів та їх утворення.

Тема: Учись дружити.

 Мета: виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, доброту, людяність; розвивати почуття дружби й колективізму; навчати правильно обирати друзів, бути вірними і чесними.

 

Хід заняття

 

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

ІІІ. Вступне слово вчителя.

Народна мудрість твердить: «Найцінніший скарб – твій товариш». Саме вірну людину, яка ніколи не зраджує у життєвих ситуаціях, дбає про тебе, турбується і хвилюється, говорить тільки правду можна назвати справжнім товаришем.

ІV. Еврестична бесіда.

Чи є у вас товариш чи подруга?

На вашу думку, вони є вірними?

Чому ви так вважаєте?

Які ще риси притаманні вашому товаришеві?

Чи траплялися у вашому житті ситуації, коли товариш приходив вам на допомогу?

Чи часто ви ставали у пригоді комусь?

Наведіть найцікавіші приклади.

Розгляд ситуацій:

Що ти зробиш, коли:

– друг травмував руку;

– подруга загубила ручку;

– до тебе прийшов друг.

V. Пограємо у гру «Відгадай чий голосок».

VІ. Читання й обговорення оповідання «Завірюха».

Вранці Толя вийшов з хати. Надворі вила завірюха. Вітер кидав цілі жмені снігу, свистів. Дерева грізно шуміли.

Зляканий Толя став під тополею і думає: «Мабуть, не піду я до школи. Страшно …»

Аж бачить Сашка – під вербою стоїть. Сашко теж першокласник, живе поруч, через дорогу. Він теж вийшов на вулицю, щоб іти до школи. Йому теж страшно.

Ураз хлопчики побачили один одного. Їм стало радісно. Де й подівся страх. Вони побігли один одному назустріч, взялися за руки й пішли до школи. Завірюха вила, свистіла, та більше їх не лякала.

–            Чому хлопчики перестали боятися?

 

VІІ. Робота в зошитах.

VІІІ. Конкурс на кращу розповідь про друга.

ІХ. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,332sec