У ЧОМУ ВИЯВЛЯЄТЬСЯ МИЛОСЕРДЯ?

Мета: пояснити учням поняття « милосердя», « чуйність», « егоїзм»; навести приклади вияву милосердя; характеризувати прояви егоїзму у власній поведінці.

Вчитель записує на дошці поняття: милосердя, чуйність, людяність, егоїзм.

– Учні! Чому я записала ці слова, про що сьогодні йтиметься на виховній годині ?

 

Завдання 1. Роздивіться картину Тараса Шевченка, написану під час перебування художника на засланні. На ній зображено дітей – жебраків, яких киргизи називали байгушами. Які почуття втілено в картині? Чому ви так думаєте? Якою ідеєю просякнута картина?

З – поміж різноманітних проявів добра чи не найпереконливішим є милосердя. В словнику української мови, милосердя – це співчутливе ставлення до когось. Милосердною людиною називають людину, готову прийти на допомогу іншим, сповнену доброти та чуйності. У християнському віровченні обов’язком кожної людини визначено такі милосердні вчинки: голодного нагодувати; спраглого напоїти; роздягнутого одягнути; подорожнього прийняти й нагодувати; недужого та ув’язненого відвідати; померлого поховати. Вияв духовного милосердя – це добра порада, слова втіхи та розради. Милосердними є й ті, хто ділиться знаннями, досвідом, терпеливо зносить кривду,

прощає і не тримає зла..

Робота в малих групах.

Оберіть одну із ситуацій та складіть таке її продовження, щоб персонажі засвідчили милосердне ставлення одне до одного.

Ситуація 1. Вчителька природознавства Наталія Петрівна перший рік працювала в школі. Шестикласники ставилися до неї непогано, проте не завжди дотримувалися порядку. Одного разу під час уроку в неї через застуду пропав голос. Учні…

Ситуація 2. Марічка чергувала в класі. У кабінеті біології їй потрібно було полити квіти. Коли дівчинка заходила в приміщення з повною лійкою, вона перечепилась за чийсь рюкзак, упала, розхлюпавши воду, розбила коліно. Ще й скинула найбільший вазон – розкішна лілея з поламаним листям навряд чи додала б настрою вчительці. Шестикласники, які розважалися на перерві….

Ситуація 3. Василь та Микита – вигадливі на розваги. Одного разу Микиті спало на думку пожартувати з мешканцями будинку, полякавши їх іграшковим пістолетом. Саме тоді сусідка Орися Миколаївна поверталася з магазину. Микита причаївся за дверима….


До словничка.

 

Людяність – щире, доброзичливе ставлення до інших; уважність до чужих потреб.

Милосердя –діяльне прагнення допомогти кожному, хто має в тому потребу.

Співчуття – чуйне ставлення до чужого горя, до чиїхось переживань.

Чуйність – уважність і сердечне ставлення до людей.

Домашнє завдання: Що таке милосердя? Які приклади милосердя вам доводилося спостерігати? Чи легко бути милосердним?

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,318sec