У ЧОМУ СИЛА ЛЮБОВІ?

Мета: навести приклади найрізноманітніших проявів любові; розповісти на основі власного досвіду, у чому має виявлятися любов до рідних;пояснити учням, чому відповідальність, повага, щирість, співчуття є моральним підґрунтям любові.

Вчитель. Подивіться уважно на картину відомого італійського художника Леонардо до Вінчі. Мадонна Літта.

Які почуття втілено в картині? Чи погоджуєтеся з думкою, що всі ваші відповіді можна узагальнити словом « любов»? Чому?

Давайте спробуємо скласти перелік усього, що люблять учні нашого класу. Вас, напевно, здивує, як багато людей, речей, явищ ми здатні любити.

  • Вчитель. Про природу любові не одне століття сперечаються мислителі та митці. В одному вони дійшли згоди: здатність любити – виняткова властивість людини, завдяки якій ми цінуємо життя. Озирніться навколо себе. Вас оточує безліч предметів. Ви байдужі до них. Та варто вам натрапити поглядом на улюблену книжку, квітку, яку виростили самі, чи улюблений шарф, – і речі перестають бути просто речами. Людині зазвичай легко розповісти, чому вона любить ту, або ту річ, музичний або літературний твір. Проте ми розгублюємося, відчуваючи брак слів, коли йдеться про рідний край, друзів, рідних. Утім, кожен точно знає, що ті, кого ми любимо, або те, що ми любимо, є для нас найважливішим у житті.
  • Завдання. Вчитель роздає учням текст. Це міркування про любов, висловлені учнем і послідовником Ісуса Христа апостолом Павлом. Працюючи в парах, визначте, якими словами оцінює апостол значення любові в порівнянні з іншими якостями? Як ви розумієте передостаннє речення тексту?
  • Перше послання до коринтян Святого апостола Павла
  • Коли я говорю мовами людськими й янгольськими, та любові не маю, – то став я як мідь та дзвінка або бубон гудячий!
  • І коли маю дар пророкувати, і знаю всі таємниці й усе знання, і коли маю всю віру, щоб навіть гори переставляти, та любові не маю, – то я ніщо!
  • І коли я роздам усі маєтки свої, і коли я віддам своє тіло на спалення, та любові не маю, – то пожитку не матиму жодного!
  • Любов довго терпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає!

Гра « секрет мого серця». За допомогою лічилки або жеребкування оберіть того, хто буде « приховувати секрет» свого серця. Хранитель секрету задумує людину, яку він любить( маму, тата, бабусю, когось із друзів). Учні класу намагаються розгадати його таємницю за допомогою запитань про те, що любить ця людина. Запитання можуть бути такими:» Чи любить ця людина квіти?», «Які саме квіти вона любить?», « Який у неї улюблений колір?» тощо. На основі відповідей спробуйте вгадати, любов до кого, береже серце хранителя.

Домашнє завдання:
Чи все ми знаємо про тих , кого любимо? Чому легше виявити любов до того, кого добре знаєш?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,367sec