Ти серед людей

Тема. Ти серед людей.

Мета: продовжувати вчити вживати слова етикету, вправляти в культурному спілкуванні та поведінку за столом, закріпити з учнями правила поведінки в громадських місцях.

Обладнання: лист від Нетреб’ка.

 

Хід заняття

І. Організаційний  момент.

Дзвоник дав усім наказ –

До роботи, швидше, в клас.

Працюватимемо гарно,

Щоб заняття пройшло немарно.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів.

–         Продовж речення.

  • Родина – це ……………………………………………………………………………………………………..

( батько, мати, сини, дочки.)

  • Рід – це ………………………………………………………………………………………..

(ти, твої батьки, батьки твоїх батьків, батьки твоїх дідусів і бабусь.)

  • Рідня – це  …………………………………………………………………….

(дядьки, тітки, двоюрідні братики та сестрички.)

  • Тітка – це сестра ………………………………………………………………………………

( твоєї мами або твого батька.)

  • Дядько – це брат …………………………………………………………………………….

( твоєї мами або тата.)

 

ІІІ. Основна частина.

Одержання  листа від Нетреб’яка.

Сьогодні на нашу адресу прийшов лист. Хлопчик Нетреб’як ще не знає, як потрібно поводитись у товаристві. Він знає тільки свої поради і просить нас допомогти йому стати вихованою людиною. Ось він нам написав, як він вітається, веде бесіду, поводиться за столом і в громадських місцях.

1)    Вітання Нетреб’яка:

«Як знайомого зустрінеш,

Руки швидше у кишені

Ти засунь по самі лікті,

Голову – донизу.

Якщо друг твій привітався,

Можеш теж пробелькотіти

Нетактовне й непривітне

На зразок «ди- ри – ди- ди».

–         Яких правил не знає Нетреб’як?

–         Тому кого вітають, привітно дивляться в очі. Вітання вимовляють чітко і неголосно.

 

2)    Розмова Нетреб’яка з друзями.

Як ви думаєте, друзі,

Хто у нас найрозумніший?

Я!

Ну, а чий собака кращий?

Звісно, що то мій!

А кого похвалять завтра?

Одного мене!

І повірте, що удача

Мене не мине.

Як завжди, до мене гості

Товпляться юрбою….

Раптом чую – вчитель каже:

« Це чого ти розмовляєш сам з собою?»

Допомагаємо Нетреб’яку. Що ми йому порадимо в такій ситуації?

Ввічливий співрозмовник веде розмову з усіма присутніми, а не звертається лише до когось одного.

–         Діти ніколи не перебивають старших і не втручаються в їхню бесіду.

–         Вчись уважно слухати інших.

–         Не пліткуй про тих, кого немає поруч.

 

3)    Нетреб’як за столом.

–         Коли господарі привітні

Гості мають бути спритні.

Я біжу мерщій до столу –

І летить усе додолу.

Першим маю я нагоду

Витягти смачне спідсподу.

Щоб все інші не поїли,

На гаряче дму щосили.

Все підряд я швидко їм,

Так завидно гостям всім!

–         Якою буде наша допомога? Давайте пригадаємо, як треба йому поводитися за столом.

–         За столом сидіти прямо, не класти лікті на стіл, ногу на ногу.

–         Не підпирати щоку рукою.

–         Виделку тримати у лівій руці, ніж – у правій.

–         Не розмовляти, коли їж.

–         Під час їжі не сьорбати.

–         Не дмухати на гарячу страву.

–         Намагатися їсти беззвучно.

–         Під час їди не читати і не розмовляти.

–         Поївши, подякуй.

4)    Фізкультхвилинка.

Заходить вчитель – треба встать. ( Встають.)

Коли дозволить, тихо сядь.  ( Тихо сідають.)

Спитати хочеш –  не гукай, ( сваряться пальчиком )

А тільки руку піднімай. ( Піднімають руку.)

 

5)    Нетреб’як  з своїми друзями у громадських  місцях.

–         У кіно пішов наш клас.

Там лузали ми насіння

І розкидали лушпиння.

« Тут були маленькі свині!» –

Кажуть, мабуть, не про нас.

–         У театр пішов наш клас.

Увірвались ми до зали,

Де довелось посідали.

« Побували тут вандали!» –

Кажуть, певно, не про нас.

–         На концерт пішов наш клас.

Почали шуміти зразу,

В оркестрову яму лазить.

« Це не діти – дикобрази!» –

Кажуть, звісно, не про нас.

–         Не ведуть нікуди нас.

В школі сидимо давно,

Мочки дивимось в вікно.

Не нахваляться на нас:

« От так діти! От так клас!»

–         Чому нікуди не вели учнів, де навчається Нетреб’як?

–         Яких правил вони не знають?

–         Не смітити у громадських місцях.

–         Не займати чужі місця.

–         Не розмовляти під час кінофільму, вистави, концерту.

–         Сидіти у кріслі спокійно.

 

6)    Робота в зошитах з друкованою основою.

 

7)    Гра  « Хочу бути».

 

( Гра допомагає дітям осмислити притаманні людині якості, властивості, риси характеру.)

Дітям пропонують різноманітні властивості, характеристики, якості, наприклад: сильний, красивий, товстий, високий, залізний, крикливий, спокійний, щасливий та ін.. Із цих якостей дитина вибирає будь-яку, що їй сподобалася, й пояснює, чому б вона хотіла її мати.

 

ІІІІ. Підсумок заняття.

–         Коли Нетреб’як буде виконувати наші поради, то стане він вихованим?

–         Чи буде в нього багато друзів?

–         Як він почуватиметься серед людей?

 

Ти серед людей

Дай імена дітям. Що ти їм порадиш?

 

 

Відгадай загадку. Відгадку до загадки намалюй і сервіруй.

–         У кожного в домі така дивина:

Братів аж чотири, а шапка одна.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Ти серед людей (42.0 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,351sec