Ти природі вірний друг

Гармонійний розвиток людини з природою. Формування екологічної культури.

Тема: Ти природі вірний друг.

 Мета: розширити знання учнів про навколишнє середовище; розвивати мислення, творчу уяву учнів; виховувати гуманне та бережливе ставлен­ня до природи; збагачувати словниковий запас учнів.

Обладнання: малюнки, таблиці.

 

Хід заняття

 

І. Організаційна частина.

Йтиму садом, полем, а чи лугом,

Буду я природі вірним другом.

Не столочу навіть і трави,

А скажу їй: — Зеленій, живи!

 

ІІ. Вступне слово вчителя.

—   Усе, що нас оточує, — це природа. Спілкуван­ня з природою дає радість і насолоду, викликає лю­бов до рідного краю, до життя. Недарма її називають рідною ненькою.

Усі ми — діти природи, та не всі однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Наш обов’язок — берегти природу, любити і примножувати її.

Сьогодні ми будемо вести розмову на тему: «Ти природі вірний друг».

А зараз ми всі разом спробуємо розібратися у про­блемах природи. Скажіть, будь ласка, що пов’язує людину з природою? (Відповіді дітей.)

—    Людина — частина природи. Вона залежить від живої і неживої природи. Для свого життя вона вико­ристовує тварин і рослин. Як саме? (Відповіді дітей.)

—     Отже, ви розумієте, що між людиною, твари­ною і рослиною, тобто в живій природі, існує тісний взаємозв’язок. Ось чому до природи потрібно стави­тися дбайливо, щоб кількість природних багатств не зменшувалася, а навпаки, збільшувалася і вдоско­налювалася.

Що для цього потрібно робити? (Відповіді дітей).

 

ІІІ. Робота в зошиті.

ІV. Фізкультхвилинка.

Проти сонця на горбочку

Випинаються дубочки.

Свіжий вітер повіва,

Міцне гілля нагина.

Так щоранку всі дубочки

Роблять вправи на горбочку –

І тому вони гінкі,

І тому вони стрункі.

V.  Узагальнення.

 

 

б

 

о

 

І

 

ч

 

К

 

А

 

 

 

с

 

о

 

ч

 

е

 

н

 

о

1. Гра «Слова розсипалися»

 

 

К

 

В

 

І

 

Т

 

К

 

А

 

л

 

к

 

 

 

 

  1. 2.     Складання правил поведінки в природі.

VІ. Підсумок заняття.

Отже, природа відтворює в душі людини доб­роту, радість.

Дуже багато поетів присвятили свої твори при­роді. Хто розповість вірші про тварин, рослин? (Виступи учнів.)

Отже, діти, ми багато говорили про охорону природи. Але потрібно не тільки говорити, а й допо­магати їй. Адже її життя залежить від нас.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,317sec