Твоя зовнішність

Тема: Твоя зовнішність.

 Мета: розширити та уточнити уявлення дітей про себе як члена певної спільноти; учити називати власне прізвище, ім’я, по бать­кові, складати свій словесний портрет; ознайомити учнів із понят­тям про людину як індивід та особистість; розкрити унікальність коленої людини; допомогти дітям почуватися особистістю серед інших; довести привабливість акуратної людини; прищеплювати бажання бути охайним, виявляти інтерес до способів поліпшення зовнішнього вигляду; виховувати почуття самоповаги та почуття поваги до інших.

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

— На попередніх заняттях ви навчились розповідати про вас самих: де живете, чим любите займатися, хто ваші друзі. На уроках вашими помічниками були підручник «Я і Україна. Віконечко» (авт. Н. М. Бібік, Н. С. Коваль); зошит із дру­кованою основою (авт. М. О. Володарська, Т. В. Паньок). У зошиті вміщений ка­лендар природи та праці людей.

Учні роздивляються підручник, зошит і календар.

 

  1. Вправа «Погода».

—  Тепло чи холодно надворі? Яке небо? Чи є дощ?

Учитель розповідає, як позначати стан неба й опади у календарі погоди у зошиті та настінному календарі у класі.

 

  1. Робота за підручником.

Учні розглядають малюнок і складають речення.

–     Кого ви бачите на малюнку?

–      Як одягнені діти на малюнку?

–      Чи бачили ви такий одяг?

–      Що тримає хлопчик?

–     Що в руках у дівчинки?

–     Що лежить на вишитому рушнику?

–     Коли ставлять хліб і сіль на вишитий рушник?

–     Які квіти ви бачите на малюнку?

–      Як називається край, де ми живемо? (Україна, Батьківщина,рідний край, Вітчизна)

 

ІІІ. Розминка «Давайте познайомимось».

Учитель. Покладіть руки на парти та подивіться одне на одного. Чи схожі ви? Сядьте так, щоб вам було зручно, та ще раз подивіться одне на одного. Навіть у таких простих рухах та діях ми різні. Кожен із вас це зробив по-своєму, індивідуально. А чи є щось спільне між вами? (Відповіді дітей).

ІV. Робота в парах.

Учні знайомляться зі своїм сусідом за партою:

  • Як тебе звати;
  • де живеш;
  • чим любиш займатися;
  • хто твої друзі.

 

 

V. Робота над віршами.

Учитель зачитує вірші та обговорює їх з учнями.

–      Які очі у хлопчика? Яке волоссячко? Яке обличчя?

–      Яка у дівчинки коса? Яке личко? Які очки? Які брівки?

Увага дітей звертається на те, що довга коса дівчини завжди була ознакою краси.

 

.Читання додатків підручника «Кмітливий Андрусь» і «Михайлик-Міняйлик».

Учні розповідають, як вони зрозуміли зміст жарту, пояснюють його назву і дають відповіді на запитання.

 

 VІІ. Бесіда.

–      Коли людина подобається оточуючим?

–      Що таке зовнішній вигляд?

–      Чи однаково ми одягаємося у школу і на свято? У театр?

–      Для чого потрібно носити шкільну форму? Фізкультурну форму?

 

Фізкультхвилинка

VІІІ. Робота в парах.

Практична робота. Складання словесного портрета «Який я».

 

ІХ. Підсумок уроку.

–      Як називається край, де ви живете?

–      Як називаються люди, які проживають в Україні?

–      Назвіть свої імена.

–      Кого найдужче любите?

–      Хто ваші друзі?

–      Чим ви відрізняєтеся від інших хлопчиків і дівчаток?

–      Що таке зовнішній вигляд?

–      Які діти всім подобаються?

–      Що означає бути чистим і охайним?

–      Як поліпшити свій зовнішній вигляд?

–      Які загадки і прислів’я ви запам’ятали?

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 1,590sec