ТВОЯ ПРАВОВА КУЛЬТУРА

Мета заходу: розкрити поняття правової культури, ознайомити учнів із Конвенцією ООН «Про права дитини», розвивати вміння в учнів оцінювати поведінку людей в екстремальних ситуаціях згідно з правовими нормами, виховувати в учнів усвідомлення необхідності правомірної
поведінки і протидії злочинним посяганням.

Обладнання : компютерна презинтація

Хід уроку:

В турнірі беруть участь дві команди по п’ять чоловік.

Вступне слово.

Правова культура – дуже складне поняття, яке включає в себе:

  • правові знання і уміння користуватися ними;
  • ставлення людини до законів;
  • поведінка і поводження в екстремальних ситуаціях згідно з правовими нормами;
  • моральні погляди і переконання людини.

Правові знання подібні до неосяжної галактики. Але кожному пересічному громадянинові деякі з них потрібно знати. Знати, щоб виконувати, не порушувати, знати, щоб уміти захищатися

.Конкурс І. Оцінити поведінку людей в наведених екстремальних ситуаціях згідно з правовими нормами.

1 ситуація /слайд 1/

Одного разу Толю покликав друг Микола і запропонував піти з ним на залізничну станцію і подивитися, чи ніхто з охорони не йде до вагону. Микола надумав оженитися і вирішив пограбувати вагон. Вкрадені речі продати і так заробити на весілля. Анатолій не хотів, відмовлявся, а потім погодився: що ж тут такого, думав він, я ж не краду.

Набравши речей у вагоні (там були зонтики), Микола спокійно відходив. Але раптом його і Анатолія затримали охоронці. Анатолій почав пояснювати, що він не крав, але його звинуватили в крадіжці. Він і на суді доводив, що не крав, що не знав про те, що існує закон, який передбачає його дії, як співучасть у злочині. Незважаючи на це, його засудили.

  • Чи правильно були кваліфіковані дії Анатолія судом?

Відповідь. Так. У кримінальному кодексі передбачено, що незнання закону не знімає відповідальності з того, хто вчинив злочин, не знаючи закону.

2 ситуація/ слайд 2/. У геологічній експедиції один з робітників виявився егоїстом. Разом з усіма він їв спільні продукти, а коли вони скінчилися, став таємно їсти приховане сало і сухарі. Побачивши це, геологи вирішили покарати зухвальця: вони зв’язали цього робітника і змушували їсти сало без хліба, а коли той відмовлявся вони його били по черзі, щоб ніхто з них «не відповідав», як задумали вони.

Коли скінчився час роботи експедиції, покараний робітник подав до суду на кривдників. Винуватці були притягнуті до судової відповідальності. Чому? Що вони вчинили незаконного?

Відповідь. Учасники експедиції вчинили самосуд. А це заборонено законодавством.

Ситуація 3 / слайд 3/.У цей день ніщо не передбачало біди. Дядько Яків з племінником Романом поїхали на рибалку далеко за місто. Наловили риби, смачно пообідали і вже зібралися додому, як раптом до них підійшли три молодики. Вони були напідпитку, мова пересипана нецензурщиною. Хулігани почали вимагати, щоб рибалки повезли їх туди, куди вони скажуть. Дядькові і племінникові нічого не лишалося, як виконувати вимогу бандитів. Сіли в машину і поїхали. Раптом на шляху з’явилася велика калюжа і машина зупинилася. «Пхайте машину» – скомандував один з бандитів. Дядько Яків і Роман побачили в їх руках зброю. Вони вилізли з машини і почали пхати. По другу сторону калюжі, метрів за сто, теж застрягла машина. Дядько Яків гукнув на допомогу. Один з бандитів вийшов з машини і почав бити його. Роман не розгубився , накинувся на бандита ззаду, повалив з ніг і зумів забрати пістолет. Коли другий хуліган почав виходити з машини, убив його наповал, третій, злякавшись, почав тікати. Але Роман поранив і його. Коли справу розглядали в суді, то Романа не засудили, виправдали. Чому?

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,615sec