Твої права та обов’язки

Конституція – основний закон України.

Тема. Твої права та обов’язки.

Мета. Ввести в словниковим запас учня поняття Гідності; вчити відрізняти права дитини від обов’язків,закріпити їх в пам’яті учнів; розвивати культуру дітей, ввічливість, чесність, людяність; працювати над творчою уявою школярів; виховувати дисципліно­ваність, повагу до товаришів.

 

Хід заняття

 І. Організація класу.

Робота над девізом уроку.

Читання вірша Л. Іванкова “Твори добро”.

Ти добро лиш твори повсюди.

Хай тепло твої повнить груди.

Ти посій і доглянь пшеницю.

Ти вкопай і почисть криницю.

Волю дай, погодуй пташину.

Приласкай і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі

Лиш добро повинна творити!

–         Сьогодні будемо подорожувати на казковому поїзді до країни Культури.

 

 

 

II. Актуалізація знань учнів.

–   Про яку людину можна сказати, що вона все своє життя і творила добро? (В. Сухомлинський). Хто ця людина?

(Узагальнення вчителя.)

Станція “Добра”.

1)                    Відгадування ребусів.

2)                    Знайомство з оповіданням В. Сухомлинського “Чому дідусь  такий сьогодні добрий?”.

Проблемні запитання.

– Чому дідусь був добрим?

–     Які з відгаданих ребусів можна віднести до вчинку Андрійка?

(Узагальнення вчителя.)

–   Чому ми пов’язуємо здоров’я людей з добром, людяністю, терпінням?

Під час сварки гине дуже багато клітин. Краще уникати конфліктів, то збережеш усім здоров’я і здобудеш любов до рідних.

 

III. Повідомлення теми заняття.

Отже, повинні існувати певні правила поведінки для дітей і дорослих. Права і обов’язки записані в Конституції України.

Бесіда за Конституцією.

 

Станція “Обов’язків”.

–    Чи чули ви про документ “Декларація прав людини”?

10 грудня 1948 року проголосили Декларацію, завдяки якій запобігли 3-й світовій війні. Вона має 47 статей, які включені до нашої Конституції. У цьому документі вперше були зазначені права дитини.

–    Які ви знаєте права? (Відповіді дітей.)

а)        Зачитування прав дитини з Декларації.

1)                    Ми – діти світу. Поводьтеся з нами як з рівними.

2)                    Захищайте нас.

3)                    У нас має бути дах над головою, їжа, місце для гри.

4)                    У нас є своє ім’я і земля.

5)                    Доглядайте нас, коли захворіємо.

6)                    Добре навчайте нас.

7)                    Захищайте від жорстокості.

б)      Інсценізація оповідання В. Сухомлинського “Списав задачу “.

Проблемне запитання.

–    Чому Павлик опустив голову і почервонів?

в)        Визначення обов’язків дітей.

1)                   Будь чесним, чуйним, добрим, людяним.

2)Не бийся (бійка показує, що ти не можеш по-дорослому вирішити проблему, спробуй переконати товариша).

3)Допомагай друзям.

4)Ділися іграшками.

5) Не кричи, вислухай товариша.

6)Людина починається з добра.

–    Якщо дитина дотримується цих правил,як її можна  назвати? (Культурною.)

г) Перегляд книги культури. (Зачитування правил поведінки.)

 

  1. IV.              Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться.

Землі нашій поклоніться.

І до сонця потягніться.

В різні боки похиліться.

Веретеном покрутіться.

Раз – присядьте, два – присядьте.

І за парту тихо сядьте.

 

  1. V.                 Введення поняття гідності.

Станція “Гідності”.

Слухання вірша В. Симоненка “Кривда “.

Проблемні запитання.

– Чому Івасикові стало перед матір’ю стидно?

–               Якими рисами характеру наділений сусідський хлопчик?

–               Чи хотів би ти бути схожим на нього? Що в душі зачепив сусідський хлопчик?

Гідність – це риса людини, яка допомагає бути добрим,чуйним, людяним. Вона підкреслює чистоту людської душі.

 

 

  1. VI.           Вправи на закріплення знань, умінь, навичок.

1. Анкетування.

1) Якщо мені треба когось покликати, я не кричуна веськлас.

2)Не ображаю менших.

3)Мирно граюся з друзями.

4) Поважаю працю чергових.

5)Завжди вітаюся з товаришами.

6)Не гніваюся, коли програю у грі.

7)Чемно розмовляю з однокласниками.

8)    Готовий допомогти товаришеві.

Діти підраховують кількість позитивних і негативних відповідей, роблять висновки.

  1. 2.                   Робота в зошиті.
  2. 3.                   Конкурс малюнків.

Намалювати квітку добра і зла.

 

VІІ.  Підсумок заняття.

Якою повинна бути людина? Які обов’язки учнів знаєте? Як впливають недобрі стосунки на здоров’я дітей?

В. Сухомлинський писав: “Людина народжується не для того, щоб зникнути невідомою пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний”.

завантаження...
WordPress: 22.84MB | MySQL:26 | 0,309sec