Твір – оповідання за жанровою картиною (усно)

Тема. Твір – оповідання за жанровою картиною (усно)

Мета:   розвивати вміння учнів осягати зміст живописної графіки, виражальні засоби, помічати всі важливі й другорядні деталі, розкрити майстерність художника;Дати поняття про жанрову картину;сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу шестикласників; якнайповніше використати естетичний і моральний потенціал художнього полотна для духовного розвитку учнів.

Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок .

Хід уроку

Організаційний момент

Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку

Актуалізація мотиваційних резервів учнів

Словникова робота

Жанр – вид творів у галузі якого- небудь мистецтва, який характеризується певними сюжетними ознаками.

Добір синонімів. (Різновид.Живопис на побутові теми,Картина побутового сюжету).

Бесіда з учнями.

1.Що вам відомо про Катерину Білокур?

2.Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? (Натюрморт, графіка, акварельна техніка.)

3.Що називається оповіданням? Які складові воно має?

Підготовча робота до складання усного твору – оповідання  за жанровою картиною

Учнівське повідомленя про художницю К.Білокур.

Осмислення художнього полотна (аналіз картини «Багрянець осені»)

Питання для бесіди.

1.До якого жанру належить картина «Багрянець осені» Катерини Білокур? (Пейзаж )

2.Чи можна визначити тему художнього полотна? ( Золота осінь.)

3.Шо зображено на картині? ( На картині зображено природу восени).

  1. У чому проявляється краса рідної природи?
  2. Яка пора року зображена на картині?

6.Які кольори присутні?

 

«Мозаїка». Добір лексичного матеріалу.

*Назвати об’єкти, зображені на картині. (Дерева, кущі, трави)

*Дібрати синоніми до слова небо. (Небеса, небозвід, небокрай, твердінь)

Назвати кольори картини. (Жовтий, зелений, світло-жовтий, коричневий, блідо-голубий, сіруватий, світло-коричневий), зеленаво-жовтий)

 

Робота в групах.

Добір характерних ознак об’єктів, зображених на полотні.

Берези Галявина Небо
високі Невеличка Високе
стрункі устелена різнотрав’ям хмаринки де-не-де
похилі   біло-блакитне

 

Творча робота

  • Продовжити речення, використовуючи опорні слова та словосполучення, образні вислови.

1.Перед нами березовий гай… .

2.Автор картини знайомить нас із … .

3.Художниця вдало дібрала … .

 

Складання усного твору- оповідання за жанровою картиною.

 

Скласти усний твір – оповідання за жанровою картиною, дотримуючись структури оповідання:

1.Зав’язка – епізод, яким починається розвиток подій у творі.

2.Розвиток дії.

  1. Кульмінація – момент піднесення , напруження.
  2. Розв’язка – заключна дія, що виступає як результат розвитку подій у творі.

 

Домашнє завдання

Уявити, що ви змогли почути розмову об’єктів, зображених на картині К.Білокур «Багрянець осені».Оформити цю роботу у вигляді діалогу до 10 реплік.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,349sec