Ціле та частини

Тема. Доповнення частинами цілого.

Мета. Познайомити з поняттями «ціле» та «частина»; удосконалювати вміння доповнювати  ціле частинами; вправлятися в розв’язувані прикладів;розвивати увагу, творчі здібності, пам»ять та мислення. виховувати  моделювати відношення цілого й частини різними видами схем; прищеплювати любов до казки.

Обладнання. Малюнки фруктів, робочі зошити, кольорові олівці, іграшка Буратіно.

Хід заняття

І.Організація класу.

Діти встають у коло і промовляють:

Треба всім нам привітатись:

Добрий день, добрий день!»

Дружно, весело сказати:

«Добрий день, добрий день!»

Вліво-вправо повернутись,

один одному всміхнутись.

Добрий день, добрий день!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

– Сьогодні ми помандруємо Країною «Цілих та частин».

– І з нами буде разом герой відомої казки «Буратіно».

– Подивіться на малюнки і скажіть, вони цілі чи ні? (кавун, яблуко, апельсин, слива)

 

 

 

ІІІ. Робота над темою.

Завдання 1.

– Буратіно пропонує для вас перше завдання. (Зошит с.42-43)

– Чи добре ви вмієте ділити порівну? Допоможіть нашому героєві поділити порівну фрукти. Обведіть олівцем.

Завдання 2.

– Буратіно хоче поділитися яблуком з Мальвіною, але він не знає як це зробити. Допоможіть йому.

– Скільки кожен з них отримав? (половину)

– Знайдіть і з’єднайте половинки яблук. Скільки їх вийшло?

Завдання 3.

– Наш герой спік для своїх друзів торти, але деяких частин не вистачає. Домалюй їх.

Завдання 4.

– Буратіно запросила в гості Мальвіна і він намалював їй картину. Чого у ній не вистачає?  Домалюй.

Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся

Раз – нагнувся,

два – нагнувся.

Руки в сторони розвів,

мабуть, ключик загубив!?

Ми той ключик віднайдем,

у травичці піднімем.

Завдання 5.

– Для своєї подруги Буратіно приготував букет з польових квітів. Домалюй частинки, яких не вистачає.

Завдання 6.

– Мальвіна застелила стіл скатертиною. Злі миші вигризли у ній дири. Домалюй шматочки, яких не вистачає на скатертині. Скільки ви їх домалювали?

Завдання 7.

– Мальвіна пригощала Буратіно смачними тістечками. А ще, вона вчила його розв»язувати приклади.

– Доповніть до цілого.

 

ІV. Підсумок заняття.

– З чим сьогодні знайомилися на уроці?

– Чи сподобалися вам завдання від Буратіно?

Як поділити 4 цукерки між 2 дівчатками, 6 наклейок між 2 хлопчиками? По скільки отримає кожна дівчинка? хлопчик?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Ціле та частини (176.2 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,325sec