Центральна і периферична нервова система

Тема: Центральна і периферична нервова система.

Мета: продовжувати  знайомити учнів із будовою та функціями нервової системи.

Розвивати вміння учнів працювати із підручником.

Виховувати увагу, вміння порівнювати, любов до інтелектуальної праці.

 Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форми та методи: Інтерактивні вправи, словесні,  кооперативні.

Основні поняття і терміни: нервова система, центральна нервова система, периферична нервова система, черепно-мозкові нерви, спинномозкові нерви, соматична нервова система, автономна нервова система.

Обладнання: підручник, додаткова література, структурні схеми, дидактичні матеріали.

Девіз уроку:

                                         Не досить оволодіти премудрістю.

Потрібно також уміти користуватися нею.

Цицерон

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вітання з учнями, психологічне налаштування учнів на продуктивну роботу.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Пригадай!»

  1. Що таке нервова система?
  2. Яка структура нервової системи.

3.   Які функції нервової системи?

  1. 1.     Що таке рефлекс?
  2. 2.     Яка будова  рефлекторної дуги?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Гра „ Мікрофон”

Учні за допомогою „ Мікрофона” самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення теми.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку. Основні завдання .

1.Анатомічний поділ нервової системи людини.

2.Функціональний поділ нервової системи.

V. Вивчення нового матеріалу.

Надання необхідної інформації.

 

1.                                   Нервова система

 

 

Центральна                  Периферична

 

                              Периферична нервова система

Соматична                             Вегетативна (автономна)

2. Відділи вегетативної нервової системи.

VІ. Інтерактивна вправа

1.Робота в групах.

Завдання для І групи . Вплив автономної нервової системи  на діяльність деяких органів.

Завдання для ІІ групи . Вплив соматичної нервової системи на діяльність деяких органів.

2.З допомогою підручника закінчіть схему:

                                       Нервова система

   

 

                     Соматична                            ?

 

 

 

 

                      Регулює…                     Регулює…

VІ. Рефлексія.

Вправа „ Прес – конференція”

Обговорення того, наскільки повно було використано навчальну інформацію.

Запитання для обговорення:

  1. На які відділи поділяють нервову систему?
  2. Що належить до центральної нервової системи, а що до периферичного?
  3. Яку функцію виконує автономна нервова система?
  4. Які особливості функціонування вегетативної нервової системи?
  5. Скільки є черепно-мозкових нервів?
  6. Скільки є спинномозкових нервів?

 

VІІІ. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника то даній темі.

Скласти кросворд на тему «Нервова система».

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

67 Центральна і периферична нервова система. (14.8 KiB, Завантажень: 30)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,330sec