Тривалість часу. Режим дня

Тема.  Тривалість часу. Режим дня.

Мета. Формувати уявлення про час, як про якусь послідовність подій; визначати час за годинником; розрізняє поняття «довго» і «швидко»; розуміє як важливо дотримуватися режиму дня; виховувати організованість, творче мислення, увагу.

Обладнання. Демонстраційний годинник, робочі зошити, ножиці, клей.

 

Хід заняття

І. Організація класу.

Продзвенів уже урок,

Він нас кличе на урок.

Ми швиденько всі сідаєм,

Та урок розпочинаєм.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Загадка.

А що то за штука,
Що цілий вік стука,
Не думає, не гадає,
Хвостиком виляє,
Все собі мугичить
Та чужий вік лічить?  (Годинник.)

– Зараз перевіримо, чи вмієте ви користуватися годинником? Пропоную пограти в гру «Годинник».

Правила гри: У грі беруть участь 13 дітей (з них 1 ведучий). Діти утворюють коло. Ведучий пропонує їм зобразити циферблат великого годинника, кожна дитина – це певна година. Ведучий стає в центрі кола, він має називати час. Учасник, який стоїть там, де повинна знаходитись годинна стрілка в цей час, плескає в долоні один раз, а той учасник, який стоїть там, де знаходиться хвилинна стрілка, повинна двічі плеснути в долоні. Той, хто помилився, стає в центр кола і починає називати час.

ІІІ. Повідомлення теми заняття.

– Прослухати початок казки «Дитина і чарівник», поміркуйте над тим, як слід організовувати кожен свій день так, щоб встигати робити всі необхідні справи.

Дитина і чарівник

Якось до маленької дитини прийшов чарівник, простягнув їй клубок ниток і сказав: «У цьому клубку є нитка твого життя. Якщо ти будеш швидко його розмотувати, життя твоє піде швидше, якщо повільно — воно ітиме повільніше». Дитина взяла клубок і почала розмотувати нитку. А як вона її розмотувала, ви дізнаєтесь наприкінці заняття.

ІV. Робота над темою.

1. Завдання 1. «Хто перший прийде до фінішу?». (зошит с.10-11, завд.1)

– З’єднайте стрілками спортсмена і місце, яке він займе.

Запитання від дівчинки: Хто більше справ зробить за день? (Відповіді дітей)

Завдання 2. «Що довше триває?». (завд.2)

– Які справи ви встигаєте зробити зранку, вдень, ввечері? (Відповіді дітей)

Обведіть кольоровим олівцем, який проміжок часу є найдовшим.

2. Розпорядок дня.

   На уроках «Основи здоров’я» ви дізналися що таке режим дня і для чого його потрібно дотримуватися. Дайте відповіді на такі запитання.

– Що таке розпорядок дня?

— Що учень повинен встигнути зробити вранці?

— Чому ввечері необхідно лягати завжди в один і той самий час?

— Чому потрібно дотримуватися розпорядку дня?

Довідка: Розпорядок дня — це уміння розпланувати за годинами свою діяльність протягом дня.

3. Вірш О.Орача «Галя-Невстигаля».

  – Послухайте уважно вірш про дівчинку Галю-Невстигалю.

Галю, вставай, умивайся –

Та швидше до столу!

Галю, мерщiй убирайся,

Бо спiзнишся в школу!

Галя вилежує,

Нiжиться i позiхає,

Довго з портфелем вовтузиться

І — не встигає.

В школi дзвiнок продзвенiв,

давно почалися уроки.

А коридором — чиї-то

Лунають поспiшливi кроки?

Клас уже знає:

Це знову спiзнилася Галя.

Нi, недаремно прозвали її:

Невстигаля.

–     Галя прокидалася довго чи швидко?

–       Чому Галя завжди запiзнюється?

–        Як можна їй допомогти?

Фізкультхвилинка „Годинник”.

В.п.  –  руки на поясі.

Робити нахили тулуба вліво-вправо, уперед-назад, промовляючи: „Тік-так, мов годинники отак, цілий день ось так”.

4. Інсценізація на тему «Мій ранок».

Запропонувати учням показати їхні дії вранці, коли вони прокинулися та починають збиратися до школи.

5. Розповiдь учителя:

— Нерiдко буває так, що ви не встигаєте зробити свої справи протягом дня: подивитися телевізор, побігати, погратися. Як же бути? Як встигнути все зробити?

Правильно розподiлити свiй час вам допоможе режим дня. Якщо ви будете дотримуватися  розпорядку дня — спати, їсти гуляти, читати, готувати уроки завжди в один i той же час,— вашому органiзмовi буде легко працювати, i ви почуватимете себе здоровими та бадьорими.

6. Читання оповідання В.Сухомлинського «Лежача подушка». (завд.3)

– Чому дівчинка не хотіла рано вставати?

– Як їй допоміг дідусь?

7. Мій режим дня. (завд. 4)

    Гра “Плутанина”

– Виріжте сюжетні малюнки з вкладки зошита і наклейте їх в певній послідовності.

– Якого малюнка не вистачає? Домалюйте. (Вечеря)

– О якій годині ви маєте прокидатися? Снідати? Робити ранкову зарядку? і т.д.

V. Підсумок заняття.

– Про що говорили на уроці?

– Чи потрібно дотримуватися режиму дня?

– То як на вашу думку дитина розмотувала свій клубок ниток: повільно, швидко чи розмірено?

Отже, щоб встигнути все зробити і бути завжди всюди і в усьому першим, потрібно правильно організовувати свій робочий час. Вміти розумову працю поєднювати з фізичним навантаженням.

завантаження...
WordPress: 22.84MB | MySQL:26 | 0,305sec