ТРЕНІНГОВЕ ЗАНЯТТЯ «ЗНАТИ, ЩОБ ЖИТИ!»

Мета: поглибити знання про ВІЛ/СНІД. Формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

Час: 1 година.

Поняття: ВІЛ, СНІД, шляхи передачі, ризик зараження, толерантність, стигма, дискримінація.

Матеріали: маркери, аркуші паперу А4, АЗ, А1; плакати, стікери, клей, ножиці, скотч.

Хід заняття

Вступ. Привітання учасників, оголошення теми й мети заняття.

Знайомство. «Мене звати… Не хочу хвалитися, алея…»

Вправа «Міфи й факти про ВІЛ/СНІД»

Учасникам зачитують твердження про ВІЛ/ СНІД і пропонують вказати, чи правильні такі твердження:

 1. ВІЛ — це вірус, що спричиняє СНІД (Ф).
 2. Можна інфікуватися ВІЛ, випивши зі склянки, якою користувався ВІЛ-інфікований (М).
 3. ВІЛ передається через дружній поцілунок (М).
 4. Можна інфікуватися ВІЛ при переливанні неперевіреної крові (Ф).
 5. Людина-носій ВІЛ може інфікувати свого сексуального партнера (Ф).
 6. Уживання алкоголю може підвищити ризик інфікування ВІЛ (Ф).
 7. Комарі можуть переносити ВІЛ (М).
 8. Використання одноразових шприців може захистити від ВІЛ-інфекції (Ф).

 

 1. Використання презервативів під час статевих контактів може зменшити ризик ВІЛ-інфекції (Ф).
 2. Можна інфікуватися ВІЛ через сидіння на унітазі (М).
 3. Більшість людей, інфікованих ВІЛ, становить загрозу для суспільства (М).
 4. ВІЛ—кінцева стадія захворювання на СНІД(М).
 5. СНІД — це респіраторна хвороба (застуда) (М).

Міфи: 2, 3, 7, 10,11,12,13. Факти: 1,4, 5, 6,8, 9.

Вправа «Ситуації ризику»

Мета: розглянути ситуації з життя людей, їхній ризик інфікуватися ВІЛ і можливі шляхи запобігання цьому.

Матеріали: б ситуацій на стікерах, плакат із зображенням шкали.

Хід гри

Учасники діляться на 3 групи (за принципом: ранок, день, ніч). Кожна група одержує по 2 ситуації. Обговорюють і пропонують свій варіант поведінки у певній ситуації.

Перша група

1.Твоя найкраща подруга зробила татуювання й підбиває тебе (у неї залишилися голка й фарба). Але попередила: якщо відмовиш вашій дружбі край.

 

2.На вечірці вам пропонують спробувати наркотик, від якого ти, як кажутьг одержиш велике задоволення. Кількість шприців менша, ніж кількість охочих. Тому комусь доведеться скористатися зужитим шприцом.

Друга група

 1. У парку є фонтанчик для питної води. Чи можлива передача через нього ВІЛ-інфекції?
 2. Ви з подругою завжди плавали в басейні. Потім довідалися, що там займалися ВІЛ-інфіковані. Чи є ризик зараження?

Третя група

 1. На прийомі в лікаря вам пропонують зробити щеплення простерилізованим шприцом (одноразові закінчилися). Ваші дії. Чи є ризик заразитися?
 2. Ви завжди купували пресу в тому самому кіоску, але довідалися, що продавець — ВІЛ-інфікований. Чи є ризик заразитися? Чи купуватимете ви й надалі газети в цьому кіоску?

 

Гра «Автограф» (7 хв)

Мета: показати швидкість поширення ВІЛ-інфекції, а отже, і необхідність знання учнями шляхів зараження й методів захисту від ВІЛ.

Хід гри

Учасникам роздають аркуші. За 1 хв кожен повинен зібрати на них якнайбільше автографів.

Потім учасники шукають на своєму аркуші крапку (той, хто взяв автограф носія цієї інфекції), повідомляєте, що вони теж «інфіковані».

Висновок так само швидко поширюються ВІЛ та інші І ПСШ, якщо люди не захищаються від них.

Потім необхідно запитати, в кого з «інфікованих» був зелений (рожевий) аркуш. їм повідомляють, що їм поталанило. Вони вміло захищалися від інфекцій і тому не заразилися.

Колаж «ВІЛ — ступінь ризику»

Учасники поділяються на 3 групи за принципом кольору: червоний, синій, зелений. Кожній групі дається аркуш паперу АЗ, маркери, вирізки з газет, журналів, клей.

Завдання: протягом 7—хв необхідно створити колаж «ВІЛ — ступінь ризику» (збірний плакат). Потім кожна група отримує індивідуальне завдання.

Перша група — шляхи передачі й ступінь зараження ВІЛ-інфекцією (100 %, 50%, 0 %).

Друга група — скласти пам’ятку «Як себе вберегти».

Третя група — придумати сценку «Ставлення до ВІД-інфікованого в реальному житті».

Потім групи (спікер) проводять презентацію своїх напрацювань. Триває обговорення. Після завершення вправи діти одержують пам’ятки.

 

 

ТИ НЕ ЗАРАЗИШСЯ, ЯКЩО БУДЕШ ДОТРИМУВАТИСЯ ПРОСТИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ, НАВІТЬ ЯКЩО У ТВОЇЙ ШКОЛІ Є ХТОСЬ ВІЛ-ІНФІКОВАНИЙ

Елементарні правила безпеки

 1. Будь обережний! Ніколи не грайся шприцами, які випадково знайшов на вулиці, й навіть не торкайся їх.
 2. Якщо ти випадково вколовся знайденим шприцом, негайно скажи про це дорослим.
 3. Уникай контактів із чужою кров’ю. Якщо все-таки це трапилося, добре промий шкіру проточною водою й негайно скажи про це дорослим.
 4. Стеж за тим, щоб медпрацівник, який тебе обслуговує, використовував гумові рукавички й одноразові шприци.
 5. Уникай незахшцених статевих контактів.

 

ВІЛ-ШФЕКЦІЯ НЕ ЗАВАЖАЄ ДРУЖИТИ!

Робота в групах «Серце друга»


Мета: виробити практичні навички.

Хід вправи

Учасники діляться на 3 групи за принципом: сонце, повітря й вода.

Кожна група одержує ситуацію й аркуш паперу (одна із частин серця).

Завдання: необхідно прочитати ситуацію, обговорити її у групі, а потім на серці написати, яку можна надати допомогу, підтримку.

Від групи виступає спікер і кріпить серце на дошку. Обмін думками.

Підсумки роботи: Про що говорили на тренінгу?

 

Агітбригада «Рок проти наркоманії й СНІДу»

Далеко в минулому залишилися страшні епідемії віспи,чуми… Але в21 столітті «біла смерть» — наркоманія та її не менш страшний супутник СНІД забирають життя мільйонів людей.

1 грудня—Всесвітній день взаєморозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми. Ми привітаємо всіх тих, що зібралися в цьому залі, й пропонуємо вашій увазі програму «Рок проти наркоманії й СНІДу». Ми присвячуємо її співакам і музикантам, які стояли біля витоків сучасної долі й у розквіті творчих сил стали жертвами цих хвороб.

Вам, звісно, відомі такі виконавці й гурти як Децл, «Тату», «Ні-Fі», «Мумій Тролль», «Дискотека Аварія»… А чи говорять вам про щось такі імена, як The Rolling Stones, Elvis Presley, «Кіно», «Queen», The Beatles. Сьогодні ми спробуємо розповісти про деякі з них, відкрити сторінки їхнього життя й творчості.

Віктор Цой… Ця людина зробила великий внесок у розвиток вітчизняної долі. Музика Цоя відразу ж стала популярною, його слова — це слова кожного. Цой співав про те, про що боялася сказати молодь того часу. Його пісні не вимагали глибокого розуміння і відразу входили в серця шанувальників.

Нарешті молодь знайшла свого героя, що підтримував її своїми піснями. «Звезда по имени Солнце», «Пачка сигарет» — ці пісні стали гімном тих часів. У них ішлося про життя, любов, у них він розповідав про себе й про кожного з нас. І в наш час теж молодь слухає й співає пісні групи «Кіно».

У групи «Кіно» було безліч шанувальників. На парканах дуже часто можемо побачити такі написи: «Віктор Цой, ми з тобою!», «Цой живий!», «Віктор Цой — останній герой».

Цой трагічно загинув у автокатастрофі. Мільйони фанів прийшли провести в останню путь свого героя. А як би все склалося, якби не було аварії? Невідомо. Віктор Цой приймав наркотики. {Під час розповіді звучать пісні В. Цоя, на стіні плакат із зображенням співака.)

 

«Якщо завтра я вмру, мені наплювати, я дійсно все встиг зробити». Ці слова належать відомому музикантові Фредді Мерк’юрі. Раннє дитинство його минуло на двох ідеальних островах — Занзибарі й Пембе в Індійському океані. Йому читали казки про джинів, принців і піратів, які здавалися Фредді майже реальними. Він ніколи не почувався самотнім. У пансіоні він одержав перші уроки гри на фортепіано, що потім допомогло йому створити дивні композиції. 12-річний хлопчик слухав усе — класичну музику й опери, романтичну індійську музику й відносно нові ритми рок-н-ролу, які поступово проникали в усі куточки земної кулі…

60-ті роки… Іллінойський художній коледж. Уявою Фредді заволодів Гендрикс, творчість якого електризувала, гіпнотизувала. Пізніше Фредді не раз визнавав, що найбільший вплив на нього справили Джиммі Гендрикс і Лайза Мінеллі.

За рік популярність прийшла до нього, до хлопця, про якого говорили: «Він був тихий і скромний, одягався просто (джинси або потерті оксамитові штани), дружив з дівчатами. Ніхто й не підозрював у ньому талант — для всіх було повною несподіванкою, коли він став рок-зіркою першої величини».

Але Фредді був хворий на СНІД. У нього було мало часу, щоб подумати про те, страшною загрозою є ця хвороба, і він вирішив допомогти тим людям, чиє життя, як і його, зруйнував СНІД. Фредді вирішив пожертвувати гроші на лікування. Зірці особливо імпонувало те, що прибуток від найпопу-лярнішої його пісні надійшов у найвідоміший лондонський благодійний фонд.

24 листопада Фредді не стало. Його смерть була найбільшою втратою для музичного мистецтва. Вона допомогла багатьом зрозуміти, що СНІД і далі забирає молодих і талановитих людей. Смерть Фредді Мерк’юрі нагадує нам про те, що ВІЛ — вірус, що може привести до СНІДу, — є похмурим фактом життя, якого не проігноруєш. Також не можна дискримінувати ВІЛ-інфікованих, поділяти на «нас» і «їх». Ми всі рівні, СНІД забирає життя незалежно від раси, віку, національності, статі, багатства чи бідності.

Ми зібралися тут, аби ушанувати пам’ять Джиммі Гендрикса, Віктора Цоя, Фредді Мерк’юри, Боба Марлі — незвичайних рок-зірок, які промчали культурним небосхилом, як комети.

А зараз реклама.

Рекламна пауза

Мозок і Натс

Мозок сидить вдома й не знає, чим зайнятися. Згадує, що давно не заходив його друг Нате. Він вирішує надіслати другові зтз, щоб той прийшов до нього в гості. Мозок точно не пам’ятає номер Натса й відсилає навмання. Лунає дзвінок у двері, Мозок відчиняє й бачить дівчину. Спочатку дивується, а потім радіє — адже вона краща за Нате. Вони знайомляться, після недовгої розмови дівчина пропонує прийняти наркотик — розслабитися. Мозок спочатку відмовляється, а потім вирішує спробувати: один раз можна. Вони використовують один шприц. Після відходу дівчини він довідується, що інфікований ВІЛ, не знає, що робити. Отут приходить Нате і вирішує не кидати Мозок у цій ситуації.

Якщо уявити, що ви, діти, поділитеся почутим сьогодні зі своїми батьками, рідними, близькими, друзями, то про цю проблему будуть знати удвічі або утричі більше людей. Отже, ми попрацювали недарма. Сподіваємося, знання, які ви одержали сьогодні, допоможуть вам у житті, залишаться у вашій пам’яті.

Ми повинні сказати усьому світу, що померлі від СНІДу й наркотиків люди пішли із цього життя раніше, ніж їм належало.

Яскраве сяйво їхнього таланту дивує навіть тепер, коли їхнє життя так жорстоко обірвалася. Як шкода, що це трапилося! Будь ласка, не дайте цьому статися знову!

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,322sec