Тренінгове заняття «Два світи»

Мета: пропагувати культуру взаємовідносин та толерантного ставлення молодих людей один до одного, ознайомлювати однолітків із популярною теорією та практикою гендерного розвитку, формувати навички самопізнання та самовдосконалення
за допомогою
використання внутрішнього потенціалу, набутих знань.

 

Вправа «Привіт, я радий тебе бачити».

Мета: створення атмосфери довіри та позитивного емоційного клімату, інтересу до заняття.

Учасники групи вітаються та звертаються один до одного по черзі, закінчуючи фразу: «Привіт, я радий тебе бачити». Необхідно сказати щось приємне і обов’язково зробити це щиро.

Час: 10 хв.

 

Міні-лекція

Стать – це одна з основних категорій, за допомогою яких людина сприймає та пізнає світ. з одного боку, стать можна обмежити лише біологією: хромосоми, гормони, вторинні ознаки і т.д. З цього погляду стать людини – це певна сума цих ознак, і більшість людей належать до однієї з двох окремих груп – чоловічої або жіночої. З іншого боку, стать, в сучасних умовах гендер, – це ще і культурний та психологічний термін, що визначає кількість мужності або жіночості в людині.

«Гендер» – (gender – рід) – поняття, що увійшло у вжиток із соціології і визначає соціальну стать людини на відміну від біологічної статі, соціально-рольовий статус, який визначає соціальні можливості кожної статі в освіті, професійній діяльності, доступи до влади, сімейні ролі та репродуктивній поведінці і є одним з базових вимірів соціальної структури суспільства.

Сьогодні людство вчиться врівноважувати чоловічі і жіночі риси в кожній особі. Нова епоха в нашій Україні може бути побудована тільки на фундаменті рівностей статей, яка дасть змогу кожній особистості досягти самореалізації і стати рівноправними творцями нашої держави.

Час: 15 хв.

 

 

Мозковий штурм «Світ Жінки та світ Чоловіка».

Мета: порівняння тендерних характеристик жінок і чоловіків, визначення та осмислення тендерних стереотипів тендерної поведінки чоловіка й жінки.

Підбиття підсумків та колективне обговорення.

Учасники діляться на групи. Кожній групі дається письмове завдання щодо мети.

Час: 20 хв.

Обговорення.

 

Дискусія «Гендер і сім’я».

Група поділяється на три групи, кожна готує презентацію своєї теми. Підготовка 10-15 хв. Для наочності учасники можуть використовувати схеми, малюнки та ін. Після обговорення в групах презентуються свої погляди на проблему для колективної дискусії. Теми для обговорення у групах:

  1. Гендерний розподіл домашньої праці.
  2. Участь батька, матері та інших членів сім’ї у вихованні дітей.
  3. Права та обов’язки чоловіків і жінок у сім’ї.

Час: 15 хв.

 

Вправа «Чим ми схожі, а в чому різні».

Мета: усвідомлення особистих гендерних характеристик, відмінностей, різних типів поведінки підлітка.

Група поділяється на пари. Ця вправа складається з декількох етапів. На першому партнери по черзі повинні говорити один одному фразу, яка починається зі слів: «Ми схожі з тобою …». І так три фрази по колу тричі. На другому етапі партнери також по черзі говорили один одному фразу: «Ми різні із тобою у …».

Час: 15 хв.

Обговорення.

 

Вправа «Моя найкраща гендерна риса».

Мета: Виявлення уявлень про себе в очах інших, усвідомлення власних тендерних характеристик.

Кожен учасник бере папір і ручку та описує власні риси, які, як йому здається, він має в очах інших. Треба писати дуже швидко і спонтанно, без роздумів та перевірки тексту. Обговорення відбувається у малих групах, по 3-4 особи. Зачитується написане.

Час: 10 хв.

Обговорення.

 

Вправа «Коло вражень».

Мета: зворотний зв’язок, обмін враженнями в групі, аналіз свого стану по завершенні заняття.

Всі учасники сідають в коло, кожен по черзі висловлює свої враження про заняття, зауваження та пропозиції.

Час: 10 хв.

завантаження...
WordPress: 22.96MB | MySQL:26 | 0,341sec