Тренінгове заняття для учнів 5 класу:«Ми — дружня сім’я»

Мета:
оптимізація взаємодії між учнями—п’ятикласниками та їхніми вчителями.

Обладнання:
фломастери, ватмани, папір.

Хід заняття.

  1. Організаційна частина.

Психолог пропонує учасникам тренінгу на бейджиках записати те ім’я, яким би вони хотіли щоб до них звертались під час тренінгу.

  1. Основна частина.

    Вправа 1. «Психологічне оригамі».

    Мета: дізнатись про індивідуальні особливості кожного з учасників.

    Обладнання: папір, фломастери.

    Хід вправи.

    Психолог кожному роздає папір і просить власними руками з цього паперу створити силует людини. Після виконання цього завдання у створеному силуеті учасники тренінгу заповнюють кожен його наступним чином: голова – що в житті найголовніше ; руки – що я вмію робити; ноги – моя опора, або хто мені допомагає ; тулуб – що я люблю.

     

 




 

    

Рефлексія: робимо висновок, що хоча і всі п’ятикласники для вчителів, можливо, і однакові, але кожен з них індивідуальність. І навпаки – п’ятикласники сприймають всіх вчителів однаково, але ж у кожного вийшов свій, неповторний силует людини, отже – всі ми різні. Кожен зі своїм власним, неповторним внутрішнім світом.

Вправа 2. «Візьмемо до уваги».

Мета:
оптимізація взаємодії між учнями та вчителями.

Обладнання: ватмани, фломастери.

Хід вправи.

Учасники семінару діляться на дві команди: учнів та вчителів. Кожна команда отримує ватман, на якому написані найбільш часто вживані вислови вчителів та учнів у відношенні один до одного, але вислови негативного характеру і їх потрібно перефразувати на такі, що носять позитивний характер:

Для учнів:

Вирази, які ми чуємо від вчителів. 

Якими б ми хотіли їх чути від вчителів 

1. Повторюю вже в сотий раз.

 

2. Ти ніколи мене не слухаєш.  

 

3. Ти, як завжди, не готовий до уроку. 

 

4. Сядь, не скачи, не шуми, закрий рот. 

 

5. Я тобі не поставлю таку оцінку, яку хочеш ти. Ти її не заслужив. 

 

Для вчителів.

Вирази, які ми чуємо від учнів.

Якими б ми хотіли їх чути від учнів.

1. Я не буду писати, я забув зошит.

 

2. Я не буду це робити, я не знаю як це робити.

 

3. Я не хочу ходити до школи.

 

4. Я не виконав домашнє завдання 

 

5. А в мене немає щоденника, я його забув дома

 

Рефлексія: психолог наштовхує учасників на думку про те, як правильно спілкуватись обом групам між собою, щоб усі були задоволені таким спілкуванням.

 

Вправа 3: Рухавка «Масаж повітряними кульками».

Мета: емоційне розвантаження учасників групи.

Обладнання: повітряні кульки

Хід вправи.

Учасники тренінгу стають в пари, та намагаються п’ятьма різними способами передати один одному повітряну кульку.

 

Вправа 4. «Аукціон цінностей».

Мета: дізнатись обом групам учасників про цінності, які є найважливішими для кожної з них.

Обладнання: ватмани, фломастери.

Хід вправи.

Психолог роздає групі учнів та групі вчителів ватмани, на яких перераховані певні життєві цінності. Тоді говорить, що кожній команді умовно виділяється на продаж всіх цінностей по 100 умовних одиниць. Команди повинні встановити кожна свою ціну на перераховані цінності.

Життєві цінності 

Ціна за якою продають 

Розум 

 

Чесність 

 

Ввічливість 

 

Дисциплінованість 

 

Почуття гумору. 

 

 

Рефлексія: зробити висновок про те, якою є найголовніша цінність для кожної з груп та порадити при спілкуванні одні з одними акцент робити саме на цю цінність.

 

Вправа 5. «Шкільний колаж» (малюнкова).

Мета: вдосконалення навичок колективної співпраці, емоційне розвантаження учасників тренінгу.

Обладнання: ватмани, фломастери.

Хід вправи.

Учасники утворюють групи таким чином: один вчитель та два учні в одній групі. Психолог кожній утвореній групі роздає ватмани, на яких зображені елементи із предметів, що символізують школу. Завдання групи: домалювати елементи.

Рефлексія: наголосити на тому, що спільна діяльність «вчитель – учні» може приносити задоволення, оскільки під час виконання вправи учасники прислухались одні до одних. Отже і в навчальній діяльності все може бути так само.

 

Вправа 5. «Дружнє коло».

Мета: згуртувати учасників тренінгу.

Хід вправи.

Психолог пропонує по колу передати добрі, теплі слова.

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,386sec