Тестування з допомогою субтесту П. Торренса

(Закінчи малюнок», «Короткого тесту творчого мислення»)

 

1. Попередня інструкція (див. додаток 4).

Психолог. Діти! Я думаю, що ви одержите велике задоволення від роботи, що на вас очікує. Ця робота допоможе нам дізнатися, наскільки добре ви умієте вигадувати нове і вирішувати різні проблеми. Вам потрібно буде мобілізувати свою уяву та вміння думати. Я сподіваюся, що ви надасте простір своїй уяві, і вам сподобається виконувати такого роду завдання.

2. Після попередньої інструкції слід роздати аркуші із завданнями і прослідкувати за тим, щоб кожен випробуваний вказав прізвище, ім’я та дату у відповідній графі. (Не слід забувати про зазначення дати, оскільки це важливо для проведення повторних тестувань.)

3. Після цих приготувань можна приступити до читання такої інструкції.

Психолог. Вам належить виконати захоплюючі завданим. Всі вони зажадають від вас уяви, щоб придумати нові ідеї і скомбінувати їх різним чином. Під час виконання кожного завдання прагніть придумати щось нове і незвичайне, чого ніхто більше з вашої групи (класу) не зможе придумати. Постарайтеся потім доповнити і добудувати вашу ідею так, щоб вийшла цікава розповідь-малюнок. Час виконання завдання обмежений, тому намагайтеся його добре використовувати. Працюйте швидко, але не поспішайте.

Якщо у вас виникнуть запитання, мовчки піднімайте руку. Я підійду до вас і надам необхідні роз’яснення.

4. Після цього переходьте до основної стадії тестування.

Інструкція. На цих двох сторінках намальовано незакінчені фігури. Якщо ви додасте до них додаткові лінії, у вас вийдуть цікаві предмети або сюжетні малюнки. На виконання завдання відводиться всього 10 хвилин.

Постарайтеся придумати такий малюнок або історію, яку ніхто інший не зможе придумати. Зробіть його цільним і цікавим, додайте до нього нові ідеї. Обов’язково придумайте цікаву назву до кожного малюнка і підпишіть його.

5. Якщо діти не ставлять після інструкції запитань, то можна приступати
до виконання завдання. Якщо інструкція викличе запитання, постарайтеся відповісти на них, повторивши інструкцію зрозумілішими словами. Уникайте наведення прикладів або ілюстрування можливих відповідей-зразків! Це призводить до зменшення оригінальності і, в деяких випадках, загальної кількості відповідей.

Прагніть підтримувати доброзичливі, теплі і невимушені стосунки з дітьми.

6. Якщо учні хвилюються з приводу того, що вони не встигають закінчити завдання вчасно, заспокойте їх, сказавши: «Продовжуйте працювати так, як вам більше подобається, як вам зручніше, але пам’ятайте — час обмежений».

7. Час на виконання субтесту «Закінчи малюнок», «Короткого тесту» П. Торренса складає 10 хвилин. З підготовкою до тестування і інструктажем загальний час може скласти 15—20 хвилин.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,510sec