ТЕСТ ДЛЯ ОЦІНКИ ПОТРЕБИ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХІВ

Мета: виявлення оцінки двох взаємозалежних, але протилежно спрямованих мотиваційних тенденцій: прагнення до успіху й страху невдачі (певні сполучення цих мотиваційних тенденцій в учня за їх силою створюють визначений тип особистості і визначать різне поводження).

 

Інструкція. На пропоновані нижче твердження виразіть ступінь своєї згоди або незгоди за шкалою:

+3 — цілком згодний;

+2 — згодний;

+ 1 — швидше згодний, ніж не згодний;

0 — важко сказати: і так, і ні;

— 1 — швидше не згодний, ніж згодний;

—2 — не згодний;

—З — цілком не згодний.

 

Форма А (для юнаків)

1. Я більше думаю про одержання гарної оцінки, ніж побоююся одержати погану.

2. Якби я повинен був виконати складне, незнайоме завдання, то зволів би зробити його з ким-небудь, ніж працювати наодинці.

3. Я частіше беруся за важкі задачі, навіть якщо не впевнений, що зможу їх розв’язати, ніж за легкі, що напевно розв’яжу.

4. Мене більше приваблює справа, що не вимагає напруження й в успіху якої я упевнений, ніж важка справа, у якій можливі невдачі.

5. Якби в мене щось не виходило, я швидше доклав би всіх зусиль, щоб з ним упоратися, ніж перейшов би до того, що в мене добре виходить.

6. Я віддав би перевагу роботі, у якій мої функції чітко визначені, ніж тій, у якій я повинен сам визначати, що і як робити.

7. Я витрачаю більше часу на читання спеціальної літератури, ніж художньої.

8. Я віддав перевагу б важкій справі, у якій імовірність невдачі дорівнює 50 %, ніж досить важливій справі, у якій імовірність успіху становить майже 100 %.

9. Я швидше вивчу розважальні ігри відомі більшості людей, ніж рідкісні ігри, що вимагають підвищеної майстерності і відомі тільки деяким.

10. Для мене дуже важливо робити свою роботу якнайкраще, навіть якщо через це в мене виникають непорозуміння з товаришами.

11. Якщо я зібрався грати в карти, то швидше зіграв би в просту розважальну гру, ніж у важкі, які потребують напруження і складних міркувань.

12. Я бажаю брати участь у змаганнях, де можу виявитися сильнішим за інших, ніж у таких, де учасники приблизно рівні за силою.

13. У вільний час я опановую яку-небудь гру швидше для розвитку своїх умінь, ніж для відпочинку і розваг.

14. Я швидше віддам перевагу якійсь справі так, як вважаю за потрібне, нехай навіть з 50 % ризику помилитися, ніж робити її так, як мені радять інші.

15. Якби мені довелося вибирати, то я швидше вибрав би роботу, у якій початкова зарплата буде помірною і постійною, ніж роботу, у якій початкова зарплата буде невеликою, але є шанс завдяки своїм зусиллям незабаром зробити її досить високою.

16. Я швидше став би грати в команді, ніж змагатися один на один.

17. Я волію працювати, не жаліючи себе, доти, поки цілком не буду задоволений отриманим результатом, ніж намагатися закінчити справу швидше і як-небудь.

18. На іспиті я віддав перевагу б конкретним питанням про пройдений матеріал, питанням, що вимагають для відповіді глибокого міркування і вираження власної оригінальної точки зору.

19. Я швидше вибрав би справу, у якій є деяка імовірність невдачі, але разом з тим є і можливість домогтися великого успіху, ніж таку, де ймовірність невдачі зведена до мінімуму, але й успіху не доможешся.

20. Після вдалої відповіді я швидше з полегшенням зітхну «пронесло», ніж порадію отриманій високій оцінці.

21. Якби я міг повернутися до однієї з двох незавершених справ, то швидше повернувся б до важкої, ніж до легкої.

22. При виконанні контрольного завдання я більше турбуюся про те, як би не припуститися якої-небудь помилки, ніж про те, як правильно його вирішити.

23. Якщо в мене щось не виходить, я краще звернуся до кого-небудь за допомогою, ніж сам стану шукати вихід зі сформованого положення.

24. Після невдачі я швидше стаю ще більш зібраним і енергійним, ніж втрачаю будь-яке бажання продовжувати справу.

25. Якщо є сумнів в успіху якого-небудь починання, то я швидше не стану ризикувати, ніж все-таки візьму в ній активну участь.

26. Коли беруся за важку справу, я швидше побоююся, що не упораюся з нею, ніж сподіваюся на те, що вона вийде.

27. Я працюю ефективніше під чиїмсь керівництвом, ніж тоді, коли несу за свою роботу особисту відповідальність.

28. Мені більше подобається виконувати складне незнайоме завдання, ніж знайоме, в успіху якого я упевнений.

29. Я працюю продуктивніше над завданням, коли мені конкретно вказують, що і як виконувати, ніж тоді, коли переді мною задачу ставлять лише загалом.

30. Якби я успішно вирішив якусь задачу, то з великим задоволенням узявся б ще раз вирішувати аналогічну задачу, ніж перейшов би до більш важкої.

31. Коли потрібно змагатися, то в мене швидше виникне інтерес і азарт, ніж занепокоєння і тривога.

32. Мабуть, я більше мрію про свої плани на майбутнє, ніж намагаюся їх реально здійснити.

 

 

 

 

 

Форма Б (для дівчат)

1. Я більше думаю про одержання гарної оцінки, ніж побоююся одержати погану.

2. Я частіше беруся за важкі задачі, навіть якщо не упевнена, що зможу їх вирішити, ніж за легкі, які напевно вирішу.

3. Мене більше приваблює справа, що не вимагає напруження й в успіху якої я впевнена, ніж важка справа, у якій можливі невдачі.

4. Якби в мене щось не виходило, я скоріше доклала б всіх зусиль, щоб з ним справитися, чим перейшла б до того, що в мене добре виходить.

5. Я зволіла б роботу, у якій мої функції чітко визначені, ніж ту, у якій я повинна сама визначати, що і як робити.

6. Більш сильні переживання в мене викликають страх невдачі, ніж очікування успіху.

7. Віддаю перевагу науково-популярній літературу, ніж літературі розважального жанру.

8. Я віддала перевагу б важкій справі, у якій імовірність невдачі дорівнює 50 %, ніж досить важливій справі, у якій імовірність успіху становить майже 100 %.

9. Я швидше вивчу розважальні ігри, відомі більшості людей, ніж рідкісні ігри, що вимагають підвищеної майстерності і відомі деяким.

10. Для мене дуже важливо робити свою роботу якнайкраще, навіть якщо через це в мене виникають непорозуміння з товаришами.

11. Після удалої відповіді я швидше з полегшенням зітхну «пронесло», ніж порадію отриманій високій оцінці.

12. Якби я зібралася грати в карти, то швидше зіграла б у розважальну гру, ніж у серйозні, ті, що потребують міркування.

13. Я волію брати участь у змаганнях, де можу бути сильнішою за інших, ніж у таких, де учасники приблизно рівні за силою.

14. Після невдачі я швидше стаю ще більш зібраною й енергійною, ніж втрачаю будь-яке бажання продовжувати справу.

15. Невдачі отруюють моє життя більше, ніж радують успіхи.

16. У нових ситуаціях у мене швидше виникає хвилювання і занепокоєння, ніж інтерес і цікавість.

17. Я швидше спробую виготовити нову цікаву страву, хоча вона може і не вийти, ніж стану готувати звичну страву, яка звичайно в мене виходить добре.

18. Я скоріше займуся чим-небудь приємним і необтяжливим, ніж стану виконувати щось цінне, але не дуже захоплююче.

19. Я швидше витрачу увесь свій час на здійснення однієї справи, ніж постараюся виконати швидко за цей же час дві-три справи.

20. Якщо я захворіла і змушена залишитися вдома, то використовую час швидше для того, що розслабитися і відпочити, ніж попрацювати.

21. Якби я жила з декількома дівчатами водній кімнаті, і ми вирішили влаштувати вечірку, то я зволіла б сама організувати все, ніж це зробив би хтось інший.

22. Якщо в мене щось не виходить, я краще звернуся до кого-не-будь за допомогою, ніж стану сама шукати вихід із ситуації, що склалася.

23. Коли потрібно змагатися, у мене швидше виникають інтерес і азарт, ніж занепокоєння і тривога.

24. Коли я беруся за важку справу, то швидше побоююся, що не упораюся з нею, ніж сподіваюся, що вона вийде.

25. Я краще працюю під чиїмсь керівництвом, ніж тоді, коли несу за свою роботу особисту відповідальність.

26. Мені більше подобається виконувати складне незнайоме завдання, ніж знайоме, в успіху якого я упевнена.

27. Якби я успішно вирішила яку-небудь задачу, то з великим задоволенням взялася б ще раз вирішувати аналогічну задачу, ніж перейшла б до задачі іншого типу.

28. Я працюю продуктивніше над завданням, коли мені конкретно вказують, що і як виконувати, ніж тоді, коли переді мною задачу ставлять лише загалом.

29. Якщо при виконанні важливої справи я припускаюся помилки, то частіше гублюся і впадаю у відчай, ніж швидко беру себе в руки і намагаюся виправити положення.

30. Мабуть, я більше мрію про свої плани на майбутнє, ніж намагаюся їх реально здійснити.

 

Обробка результатів

 

Ключ до форми А (для юнаків): +1, -2, +3, -4, +5, +6, +7, +8, -9, +10, -11, -12, +13, +14, -15, -16, +17, –18, +19, -20, +21, -22, -23, +24, -25, -26, -27, +28, -29, -30, +31, -32.

 

Ключ до форми Б (для дівчат): + 1, +2, —3, +4, —5, —6, +7, +8, -9, +10, -11, -12, -13, +14, -15, -16, +17, -18, +19, -20, +21, -22, +23, -24, -25, +26, -27, +28, -29, -30.

 

Відповідно до представленої вище ключами оцінки, подані випробуваними по кожному із суджень опитувальника, переводяться в бали в такий спосіб. Якщо в ключі подане судження позначене знаком «+», то оцінки (у чисельнику) переводяться в бали в знаменнику так:

-3 -2 -1 0 +1 +2 +3

123 4 5 6 7

Якщо в ключі відповідне судження позначене знаком «—», то користуються:

-3 -2 -1 0 +1 +2 +3

7 6 05 4 3 2 1

 

Далі визначається набрана сума.

Якщо сума від 165 до 210 — то в мотивації досягнення успіхів домінує прагнення до успіху;

від 76 до 164 — переважає прагнення уникати невдачі;

від 30 до 75 — зробити висновок про домінування однієї над іншою мотивацією досягнення успіхів або уникання невдач не можна.


 

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,314sec