ТЕСТ ДЛЯ ОЦІНКИ ПОТРЕБИ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХІВ

Мета: виявлення оцінки двох взаємозалежних, але протилежно спрямованих мотиваційних тенденцій: прагнення до успіху й страху невдачі (певні сполучення цих мотиваційних тенденцій в учня за їх силою створюють визначений тип особистості і визначать різне поводження).

Інструкція. На пропоновані нижче твердження виразіть ступі 111, своєї згоди або незгоди за шкалою:

+3 — цілком згодний;

+2 — згодний;

+ 1 — швидше згодний, ніж не згодний;

0 — важко сказати: і так, і ні;

– 1 — швидше не згодний, ніж згодний;

– 2 — не згодний;

– З — цілком не згодний.

Форма А (для юнаків)

1. Я більше думаю про одержання гарної оцінки, ніж побоююся одержати погану.

2. Якби я повинен був виконати складне, незнайоме завдання, то зволів би зробити його з ким-небудь, ніж працювати наодинці.

3. Я частіше беруся за важкі задачі, навіть якщо не впевнений, що зможу їх розв’язати, ніж за легкі, що напевно розв’яжу.

4. Мене більше приваблює справа, що не вимагає напруження й в успіху якої я упевнений, ніж важка справа, у якій можливі невдачі. .

5. Якби в мене щось не виходило, я швидше доклав би всіх зусиль, щоб з ним упоратися, ніж перейшов би до того, що в мене добре виходить, .

6. Я віддав би перевагу роботі, у якій мої функції чітко визначені, ніж тій, у якій я повинен сам визначати, що і як робити.

7. Я витрачаю більше часу на читання спеціальної літератури, ніж художньої.

8. Я віддав перевагу б важкій справі, у якій імовірність невдачі дорівнює 50 %, ніж досить важливій справі, у якій імовірність успіху становить майже 100 %.

9. Я швидше вивчу розважальні ігри відомі більшості людей, ніж рідкісні ігри, що вимагають підвищеної майстерності і відомі тільки деяким.

10. Для мене дуже важливо робити свою роботу якнайкраще, навіть якщо через це в мене виникають непорозуміння з товаришами.

11. Якщо я зібрався грати в карти, то швидше зіграв би в просту розважальну гру, ніж у важкі, які потребують напруження і складних міркувань.

12. Я бажаю брати участь у змаганнях, де можу виявитися сильнішим за інших, ніж у таких, де учасники приблизно рівні за силою.

13. У вільний час я опановую яку-небудь гру швидше,для розвитку своїх умінь, ніж для відпочинку і розваг.

14. Я швидше віддам перевагу якійсь справі так, як вважаю за потрібне, нехай навіть з 50 % ризику помилитися, ніж робити її так, як мені радять інші.

15. Якби мені довелося вибирати, то я швидше вибрав би роботу, у якій початкова зарплата буде помірною і постійною, ніж роботу, у якій початкова зарплата буде невеликою, але є шанс завдяки своїм зусиллям незабаром зробити її досить високою.

16. Я швидше став би грати в команді, ніж змагатися один на один.

17. Я волію працювати, не жаліючи себе, доти, поки цілком не буду задоволений отриманим результатом, ніж намагатися закінчити справу швидше і як-небудь.

18. На іспиті я віддав перевагу б конкретним питанням про пройдений матеріал, питанням, що вимагають для відповіді глибокого міркування і вираження власної оригінальної точки зору.

19. Я швидше вибрав би справу, у якій є деяка імовірність невдачі, але разом з тим є і можливість домогтися великого успіху, ніж таку, де ймовірність невдачі зведена до мінімуму, але й успіху не доможешся.

20. Після вдалої відповіді я швидше з полегшенням зітхну «пронесло», ніж порадію отриманій високій оцінці.

21. Якби я міг повернутися до однієї з двох незавершених справ, то швидше повернувся б до важкої, ніж до легкої.

22. При виконанні контрольного завдання я більше турбуюся про те, як би не припуститися якої-небудь помилки, ніж про те, як правильно його вирішити.

23. Якщо в мене щось не виходить, я краще звернуся до кого-небудь за допомогою, ніж сам стану шукати вихід зі сформованого положення.

24. Після невдачі я швидше стаю ще більш зібраним і енергійним, ніж втрачаю будь-яке бажання продовжувати справу.

25. Якщо є сумнів в успіху якого-небудь починання, то я швидше не стану ризикувати, ніж все-таки візьму в ній активну участь.

26. Коли беруся за важку справу, я швидше побоююся, що не упораюся з нею, ніж сподіваюся на те, що вона вийде.

27.Я працюю ефективніше під чиїмсь керівництвом, ніж тоді, коли несу за свою роботу особисту відповідальність.

28.Мені більше подобається виконувати складне незнайоме їли дання, ніж знайоме, в успіху якого я упевнений.

29. Я працюю продуктивніше над завданням, коли мені конкретно вказують, що і як виконувати, ніж тоді, коли переді мною завдання ставлять лише загалом.

30. Якби я успішно вирішив якусь задачу, то з великим задоволенням узявся б ще раз вирішувати аналогічну задачу, ніж перейшов би до більш важкої.

31. Коли потрібно змагатися, то в,мене швидше виникне інтерес і азарт, ніж занепокоєння і тривога.

32. Мабуть, я більше мрію про свої плани на майбутнє, ніж намагаюся їх реально здійснити.

 

 

Форма Б (для дівчат)

1. Я більше думаю про одержання гарної оцінки, ніж побоююся одержати погану.

2. Я частіше беруся за важкі задачі, навіть якщо не упевнена, що зможу їх вирішити, ніж за легкі, які напевно вирішу.

3. Мене більше приваблює справа, що не вимагає напруження й в успіху якої я впевнена, ніж важка справа, у якій можливі невдачі, і

4. Якби в мене щось не виходило, я скоріше доклала б всіх зусиль, щоб з ним справитися, чим перейшла б до того, що в мене добре виходить.

5. Я зволіла б роботу, у якій мої функції чітко визначені, ніж ту, у якій я повинна сама визначати, що і як робити.

6. Більш сильні переживання в мене викликають страх невдачі, ніж очікування успіху.

7. Віддаю перевагу науково-популярній літературу, ніж літературі розважального жанру.

8. Я віддала перевагу б важкій справі, у якій імовірність невдачі дорівнює 50 %, ніж досить важливій справі, у якій імовірність успіху становить майже 100 %.

9. Я швидше вивчу розважальні ігри, відомі більшості людей, ніж рідкісні, ігри, що вимагають підвищеної майстерності і відомі деяким.

10. Для мене дуже важливо робити свою роботу якнайкраще, навіть якщо через це в мене виникають непорозуміння з товаришами.

11. Після удалої відповіді я швидше з полегшенням зітхну «пронесло», ніж порадію отриманій високій оцінці.

12. Якби я зібралася грати в карти, то швидше зіграла б у розважальну гру, ніж у серйозні, ті, що потребують міркування.

13. Я волію брати участь у змаганнях, де можу бути сильнішою за інших, ніж у таких, де учасники приблизно рівні за силою.

14. Після невдачі я швидше стаю ще більш зібраною й енергійною, ніж втрачаю будь-яке бажання продовжувати справу.

15. Невдачі отруюють моє життя більше, ніж радують успіхи.

16. У нових ситуаціях у мене швидше виникає хвилювання і занепокоєння, ніж інтерес і цікавість.

17. Я швидше спробую виготовити нову цікаву страву, хоча вона може і не вийти, ніж стану готувати звичну страву, яка звичайно в мене виходить добре.

18. Я скоріше займуся чим-небудь приємним і необтяжливим, ніж стану виконувати щось цінне, але не дуже захоплююче.

19. Я швидше витрачу увесь свій час на здійснення однієї справи, ніж постараюся виконати швидко за цей же час дві-три справи.

20. Якщо я захворіла і змушена залишитися вдома, то використовую час швидше для того, що розслабитися і відпочити, ніж попрацювати.

21. Якби я жила з декількома дівчатами водній кімнаті, і ми вирішили влаштувати вечірку, то я зволіла б сама організувати все, ніж це зробив би хтось інший.

22. Якщо в мене щось не виходить, я краще звернуся до кого-не-будь за допомогою, ніж стану сама шукати вихід із ситуації, що склалася.

23. Коли потрібно змагатися, у мене швидше виникають інтерес і азарт, ніж занепокоєння і тривога.

24. Коли я беруся за важку справу, то швидше побоююся, що не упораюся з нею, ніж сподіваюся, що вона вийде;

25. Я краще працюю під чиїмсь керівництвом, ніж тоді, коли несу за свою роботу особисту відповідальність.

26. Мені більше подобається виконувати складне незнайоме завдання, ніж знайоме, в успіху якого я упевнена.

27. Якби я успішно вирішила яку-небудь задачу, то з великим задоволенням взялася б Ще раз вирішувати аналогічну задачу, ніж перейшла б до задачі іншого типу.

28. Я працюю продуктивніше над завданням, коли мені конкретно вказують, що і як виконувати, ніж тоді, коли переді мною задачу ставлять лише загалом.

29. Якщо при виконанні важливої справи я припускаюся помилки, то частіше гублюся і впадаю у відчай, ніж швидко беру себе в руки і намагаюся виправити положення.

30. Мабуть, я більше мрію про свої плани на майбутнє, ніж намагаюся їх реально здійснити.

 

Обробка результатів

Ключ до форми А (для юнаків):


+1,-2, +3, —4, +5, +6, +7, +8, -9, +10, -11, -12, +13, +14, -15, -16, +17, -18, +19, -20, +21, -22, -23, +24, -25, -26, -27, +28, -29, -30, +31, -32.

 

 

Ключ до форми Б (для дівчат):


+ 1, +2, -3, +4, -5, -6, +7, +8, -9, +10, -11, -12, -13, +14, -15, -16, +17, -18, +19,-20, +21, -22, +23, -24, -25, +26, -27, +28, -29, -ЗО.

 

Відповідно до представленої вище ключами оцінки, подані випробуваними по кожному із суджень опитувальника, переводяться в бали в такий спосіб. Якщо в ключі подане судження позначене знаком «+», то оцінки (у чисельнику) переводяться в бали в знаменнику так:

-З -2 -1 0 +1 +2 +3

1 2 3 4 5 6 7

Якщо в ключі відповідне судження позначене знаком «-», то користуються:

-З -2 -1 0 +1 +2 +3

7 6 05 4 3 2 1

Далі визначається набрана сума.

Якщо сума від 165 до 210 — то в мотивації досягнення успіхів домінує прагнення до успіху;

від 76 до 164 — переважає прагнення уникати невдачі;

від ЗО до 75 — зробити висновок про домінування однієї над іншою мотивацією досягнення успіхів або уникання невдач не можна.

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,527sec