ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ З РОЗДІЛУ ІІ «ПРО ЩО І ПРО КОГО РОЗПОВІДАЄ ІСТОРІЯ»

ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ З РОЗДІЛУ ІІ «ПРО ЩО І ПРО КОГО РОЗПОВІДАЄ ІСТОРІЯ»

Мета уроку: узагальнити знання учнів з історії  та поглибити їхній інтерес до історичного минулого українського народу; розвивати вміння застосовувати набуті знання у стандартних і нестандартних ситуаціях; виховувати в школярів любов до своєї держави.

Тип уроку –  урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.

Обладнання: дидактичні картки, портрети видатних осіб та ілюстрації найважливіших подій, атласи і карти.

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель наголошує, що завершилося вивчення розділу ІІ «Про що і про кого розповідає історія». Знання і вміння, набуті протягом вивчення розділу, знадобляться в подальшому пізнанні нашого минулого.

ІІІ. Основна частина:

Застосування знань і вмінь у стандартних і нестандартних ситуаціях.

Урок проводиться у формі подорожі у минуле України.

І станція – «Давня історія України»

 1. Історичний кросворд

Користуючись картами атласу, впишіть назви давньослов’янських племен, які населяли землі сучасної України.

 

ІІ станція – «Княжа Русь-Україна»

 1. Гра «Час»

Пригадайте і позначте на «стрічці часу» роки правління давньоруських князів. Діяльність кого з них вам найбільше запам’яталася? Чому?

ІІІ станція – «Козацька Україна»

 1. Аукціон

Учням пропонується розглянути репродукцію картини Г. Крушевського «Тривога» чи «Абордаж турецької галери запорожцями». В аукціоні перемагає той, хто останнім згадає якусь історичну інформацію, пов’язану із зображеним на полотні.

 1. Гра «Хто швидше?»

Учні поділяються на 2 команди. Перемагає та команда, яка першою впише прізвища гетьманів навпроти фактів з їхніх біографій.

 1. Заснував першу Запорозьку Січ – _______________________________.
 2. Був останнім гетьманом України -______________________________.
 3. Був останнім кошовим. Кінець життя провів у тяжких муках -______________________________________________________________________.
 4. Зумів організувати весь український народ на боротьбу з поляками, домігся утворення козацької держави – Гетьманщини -_____________________________________________________________________.
 5. Організував численні походи проти татар і турків, загинув від ворожої стріли -______________________________________________________________.
 6. Спробував відродити українську державу за допомогою шведів, був справжнім меценатом -________________________________________________.

ІV станція – «Україна в ХVІІІ – ХХ ст.»

 1. Гра «Слово за словом»

Учням пропонується скласти розповідь про сторінки історії XVIII – XX століть так, щоб кожен учень називав тільки по 2-3 слова. Обов’язкова вимога – стилістична єдність речень.

V станція – «Україна сучасна»

 1. Гра «Майбутнє»

Учні коротенько розповідають, ким вони бачать себе в майбутній Україні.

ІV. Підбиття підсумків уроку

Вчитель запитує учнів, як вони розуміють слова М.Сервантеса: «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, попередження для майбутнього».

Гра «Історичний ланцюжок»

Учні ставлять один одному запитання, відповідають на них і беруться за руки. Вчитель наголошує, що вони – єдине ціле, майбутнє України і повинні стати гідними громадянами своєї держави.

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 1,288sec