Узагальнення курсу. Творча робота – створення синкану до теми «Емоції»

Тема: Узагальнення курсу.

Творча робота – створення синкану до теми «Емоції».

Мета:дати поняття «сенкан»;отримання школярами і психологом зворотнього зв’язку за наслідками роботи факультативного курсу.

 

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

Вправа «Твоє ім ‘я».

Мета:налагодження контактів, вироблення вміння передавати пози­тивні почуття та емоції.

Хід вправи:один з членів групи називає своє ім’я. Завдання інших — назвати якомога більше варіантів його імені.

Рефлексія зворотна — учас­ник, чиє ім’я називали, ділиться з іншими тим, що він відчував, коли нази­вали його ім’я.

Яке ім’я було до душі, яке можна застосовувати в дружній, інтимній чи офіційній атмосфері?

 

 

ІІ. Практичний блок.

Що таке сенкан і як його написати?

 

Лексичний словник стверджує, щосенкан – це творча робота, що має коротку форму вірша, складеного за наступною схемою:

 

1-ий рядок –  іменник;

2) означення іменника;

3)дія іменника

4)сконцетрована думка у вигляді речення

5) висновок у формі іменника(асоціація з першим словом)

 

Простішими словами – це п’ятирядковий вірш(слово “сенкан” з французької означає п’ять).

Складати сенкани дуже просто і цікаво. Ось деякі приклади сенканів

 

Форум

Гомінкий, цікавий

Розважає, розвиває, веселить

Гарне місце для знайомств

Спілкування

 

Кохання

Казкове й недосяжне

Приходить, окрилює, втікає?

Утримати його уміють одиниці

Мрія

 

Життя

Багатостороннє, бурхливе

Виховує, розвиває, навчає

Дає змогу реалізувати себе

 

Мистецтво

румба

пристрасна, емоційна

відчуваєш, обіймаєш, крокуєш

танець кохання і закоханих

латина

 

Вальс

віденський, фігурний

фантазує, слухає, веде

без нього необходиться жодне весілля

стандарт

 

Ніч

зоряна, романтична

гуляти, сміятися, кохатися

там де темно – там приємно

темнота

 

ІІІ. Групова дискусія «Капелюх».

Опис дискусії. Учасники розбиваються на 4 підгрупи. Кожна з підгруп вибирає представника, який витягає долю — папірець, на якому написаний «колір капелюха», підгрупі, що дістається. Дискусія виглядає найцікавіше, якщо після цього психолог дійсно забезпечує учасників капелюхами квітів, що дісталися ним, які нескладно виготовити із смужок кольорового паперу (хоча, в принципі, можна обійтися і без цього). Коли капелюхи розподілені, дається завдання: кожній з підгруп підготувати відгук про минулий тренінг виходячи з таких значень квітів:

Зелений капелюх. Охарактеризувати заняття з позиції розуму. Які знання і уміння дав факультативний курс, що представляється найбільш корисним, а що не дуже? Де і як можна використовувати отримані знання і уміння?

 

 

 

 

Червоний капелюх. Описати заняття з позиції емоцій і відчуттів. Що викликало позитивні переживання, а що — негативні? Які вправи були найяскравішими в емоційному плані?

Чорний капелюх. Дати негативний зворотний зв’язок: відзначити, що не сподобалося, виявилося неприємним, нудним або даремним, що слід було б зробити по-іншому.

Білий капелюх. Дати позитивний зворотний зв’язок: відзначити, що сподобалося на заняттях, що вдалося, було корисним, в чому учасники бачать основні досягнення особисто для себе.

Підгрупам дається 5-10 хвилин на обговорення і підготовку до виступу, після чого вони стисло розповідають про минулий факультативний курсз позиції кольору, що дістався ним.

Краще всього надавати підгрупам слово в такому порядку, як перераховані «капелюхи»; почати бесіду з позиції розуму, потім поділитися відчуттями, «посваритися», а наприкінці пригадати все хороше. Не слід починати дискусію з представлення негативного зворотного зв’язку або, тим більше, закінчувати на ній.

Психологічний сенс дискусії. Пропонована процедура дозволяє структурувати зворотний зв’язок, організувати дискусії в підгрупах, а її ігровий характер забезпечує активне включення учасників. У підліткових (та і не тільки в підліткових!) групах це продуктивно, ніж просто розсадити учасників в традиційний круг і просити по черзі висловлюватися з приводу минулих заняттях.

Обговорення. «Можливо, хто-небудь хоче додати вислів з позиції “капелюха” іншого кольору? Зараз є така можливість».

 

ІV. Ритуал закінчення заняття.

Хто з вас може уявити, що відчуває артист після концерту або вистави, стоячи перед своєю публікою і слухаючи грім оплесків? Можливо, він відчуває ці оплески не тільки слухом. Може, він сприймає овації усім своїм тілом, усією своєю душею.

У нас дуже гарний клас і кожний з вас заслу­говує на оплески. Я хочу запропонувати вам гру, якою ми закінчимо наш курс. Ви стаєте у коло. Один з вас починає: він підходить до яко­гось учня, дивиться йому в очі й дарує йому свої оплески. Потім вони обирають наступного учня, підходять до нього, стають перед ним і аплоду­ють йому. Потім уже трійка обирає претендента на овації. Щоразу той, кому аплодували, має право обрати наступного. Таким чином, гра три­ває і овації стають усе гучнішими. (Гра сягає сво­го апогею, коли остання дитина почула оплески всієї групи.)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Узагальнення курсу (17.8 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:29 | 0,704sec