Технологічна послідовність виготовлення виробу. Оздоблення виробу

Тема: Технологічна послідовність виготовлення виробу. Оздоблення виробу.

 

Мета: Формування вмінь виконувати оздоблення лакуванням та фарбуванням дерев’яних виробів. Виховувати акуратність та організованість.

 

Об’єкт навчальної праці: власний виріб.

 

Обладнання: Пензлі, баночка, лак або фарба, підкладна дошка, наждачний папір.

 

Тип
заняття. Формування практичних вмінь та навичок.

 

Орієнтовний план проведення заняття.

І.Організаційна частина

II.    Актуалізація опорних знань

  1. Мотивація навчально-трудової діяльності
  2. Повідомлення теми, мети, завдань заняття

    V.    Практична робота

    VI.    Підсумок заняття

     

    Хід заняття

    І.Організаційна частина.

  • Перевірка присутніх.
  • Призначення чергових.
  • Перевірка черговими наявності необхідних матеріалів.

     

    II.    Актуалізація опорних знань (методом «мікрофон» з’ясовують питання):

  1. Які ви знаєте види оздоблення?
  2. Якими фарбами користуються під час оздоблення виробів?
  3. З якою метою фарбують столярні вироби?

     

    III.    Мотивація навчально-трудової діяльності.

    Лакування чи фарбування виробу надзвичайно необхідна частина в технології виготовлення будь-якого виробу. Сьогодні ми з вами будемо підготовлювати виріб до покриття лаком, а на наступному занятті лакувати (фарбувати) виріб. Набуті знання та досвід роботи стане вам у нагоді під час ремонтних робіт в домашньому господарстві.

     

    IV.    Повідомлення теми, мети, завдань заняття.

    Записую на дошці тему заняття, повідомляю мету завдання:

    –    підготовити виріб до покриття лаком;

     

    V.    Практична робота.

    Підготовка виробу до покриття лаком. Первинне лакування виробу.

     

    Вступний інструктаж

    Пояснити послідовність виконання роботи:

  • на підкладну дошку поставити виріб і баночку з лаком;
  • пензлем нанести шар лаку на внутрішню, а потім на зовнішню поверхню виробу;
  • після просушування нанести ще один шар лаку й поставити деталь для остаточного сушіння
  • покласти пензель у баночку з водою і прибрати робоче місце, вимити руки з милом.

     

    Поточний інструктаж (методом демонстрації з поясненням)

  • звернути увагу учнів на те, що рух пензля повинен бути спрямований від середини виробу до його країв, а не навпаки:
  • акцентувати увагу: неможна наносити занадто великий шар лаку (фарби) -він повинен триматись на поверхні виробу, а не збігати із стінок виробу цівкою.


    Заключний інструктаж:

  • демонстрація кращих робіт;
  • недоліки допущені в роботі та шляхи їх усунення.

    VI. Підсумок заняття.

    Рефлексія (методами спільного обговорення):

    1. Що ми робили на гуртку?

    2.Що нового ви дізналися на гуртку?

    З.Чи досягли очікуваних результатів? Що саме вдалося зробити?

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,304sec