Театри рідного краю і видатні актори

Тема. Театри рідного краю і видатні актори.

Мета. Ознайомити учнів з театрами рідного краю і видатними акторами;розвивати пізнавальний інтерес;розширювати світогляд; формувати стійкий інтерес до театрального мистецтва.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Вправа «Радість»

Діти слухають музику П. І. Чайковського «Нова лялька». Учитель проводить бесіду за питаннями:

  • Про що ви думали, коли слухали музику?
  • Що відчували?
  • Що хочеться робити під таку музику?

Діти слухають музику вдруге. Учитель пропонує їм потанцювати під неї і уявити щось приємне і радісне.IIісля завершення звучання музики учителеві необхідно звернути увагу дітей на те, які в них були обличчя, як вони рухались. Пояснити, що так вони виявляли свою радість. Зробити акцент на тому, що всі діти під час танцю виявляли свою радість. Запитати, від чого залежить те, як людина виявляє радість. Під час бесіди підвести дітей до висновку про те. Що ступінь радості залежить від людини, її особливостей і від самої події. Учитель пропонує дітям описати обличчя радісної людини. Діти малюють на тему: «Радість».

ІІ. Повідомлення теми заняття.

Розповідь вчителя.

За роки незалежності в Україні з’явилося багато нових театрів, зростає інтерес до народного та вуличного театру. Українське драматичне мистецтво дедалі активніше інтегрується в європейський культурний простір. Світове визнання здобув театральний режисер Роман Віктюк, творчість якого стала вагомим внеском у світову театральну естетику кінця 20 століття. Відомий далеко за межами України й інший український режисер — Андрій Жолдак. Низка талановитих акторів українського театру, Богдан Ступка, Ада Роговцева, Анатолій Хостікоєв та інші, з великим успіхом знялися у вітчизняних і зарубіжних кінострічках.Нині в Україні щорічно відбувається низка міжнародних театральних фестивалів, що засвідчили свій авторитет у Європі.

У нашій області- Хмельницький обласний український музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького. 

Театр ляльок, серпень 2009 .У період 197689 роки театр очолює Леонід Попов. У цей час колектив поповнився професійною творчою молоддю, збагатився репертуар театру. Вистави Л. Попова «Маленький принц» А. Сент-Екзюпері, «Дванадцять» О. Блока, «Василькові рушнички» Г. Павленко, «Золоторогий олень» Д. Павличка.5 листопада
2009 року театр отримав статус академічного, відтак його назва тепер звучить: Хмельницький академічний обласний театр ляльок.У репертуарі Хмельницького обласного театру ляльок — постановки для дітей, а також для дорослих .Хмельницький обласний театр ляльок брав участь у численних фестивалях в Україні та її межами (загалом близько 30), ставав лауреатом багатьох з них.

ІІІ.Вправи на розвиток акторської майстерності.

Вправа « Вітаємось,як…».

Діти обирають собі іграшку, кожному необхідно зайти до кімнати в її образі та відповідно привітатися.

Учитель допомагає учням під час підготовчої роботи.

Учимося відчувати простір

Серед учнів обирають «сліпого» (йому зав’язують очі) і «поводиря». Вони встають спинами одне до одного, «поводир» при цьому повертається обличчям до присутніх. Учитель ховає невелику іграшку десь перед «сліпим», «поводир» і «сліпий» не бачать, де іграшка, але це бачать присутні.

Завдання «сліпого»: знайти іграшку із зав’язаними очима.

Завдання «поводиря»: допомогти «сліпому» це зробити, говорячи вголос, куди йти, але стоячи до нього спиною. «Поводир» стоїть на місці, рухається тільки «сліпий».

Завдання присутніх: показати жестами «поводиреві» маршрут, за яким «сліпий» повинен дістатися іграшки. Ніхто, крім «поводиря», не повинен говорити!

Говоримо «цокаючи»!

Дитина читає невеликий вірш або коротку байку. Педагог і група просять її своїми словами переказати сюжет і зміст. Потім просять розповісти той самий вірш або байку мовою, якої не існує («цокаючи»). Винахідливість дітей є настільки високою, що найчастіше вони майже відразу, зрозумівши завдання й заговоривши «цокаючи», використовують досить точні звуковідтворення.

Завдання: відчути інтонацію» ритм і спрямованість дії.

ІУ. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,320sec