ТЕАТР — ЖИТТЯ, АКТОРИ В НЬОМУ — ЛЮДИ…


Мета: ознайомити школярів з особливостями становлення й розвитку театрального мистецтва (на прикладі українського театру), збагачувати емоційно-естетичний досвід учнів, вчити школярів розуміти зв’язки творів театрального мистецтва з природним, соціальним і культурним середовищем життєдіяльності людини; виховувати духовність, мистецькі та естетичні смаки, збуджувати інтерес до самопізнання та самовдосконалення в галузі мистецтв, а також бажання відвідувати театральні вистави.

Класний керівник. От і прийшов березень, а з ним і весна. Час пробудження природи й людських почуттів, час оновлення і щирого завзяття в думках, справах і прагненнях. Людину завжди вирізняло з-поміж інших істот глибоке світовідчуття та потяг до прекрасного, адже не лише турботами про хліб насущний живе людина, її душа прагне яскравих вражень, видовищ, естетичної насолоди. Задовольнити ці потреби покликаний театр. З 1962 року щорічно, 27 березня, святкується Міжнародний день театру. Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів шанувальників цього жанру мистецтва.

Першим театральним досвідом вважаються численні народні ігри та обряди, їх учасники поділялися на глядачів та акторів. Перший театр, за свідченнями вчених, було створено в Греції у V столітті до нашої ери. А вам колись доводилось бувати в театрі? Яким ви уявляєте театр?

Класний керівник. Слово «театр» походить із грецької і має декілька значень. Наведу головні з них:

 • вид мистецтва;
 • творчий колектив, який готує і дає вистави;
 • приміщення, де відбуваються спектаклі.

  Театральні вистави відбивають особливості розвитку, ідеали й суперечності суспільства, що тісно пов’язані із загальною культурою. Одним із важливих принципів театру є умовність, тобто певна невідповідність зовнішніх рис, сценічної дії їх життєвим першоосновам.

  Аналізуючи шлях, який пройдений від зародження до сьогодення, умовно можна визначити п’ять періодів розвитку українського театрального мистецтва.


 • І період — перед професійний театр (кінецьXVI — перша половина XVIII століття);
 • II період — професійний театр (друга половина ХУШ-ХІХ століття);
 • III період — перша чверть XX століття;

  *    IV період — 30-70-ті роки XX століття;

  * V період — сучасність.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,606sec