ТАКТИКИ Й СТРАТЕГІЇ ЦІЛЕСПРЯМОВАНОЇ ПОВЕДІНКИ

Мета: ознайомити з технікою досягнення мети

1. Вправа «Путівник за маршрутами успіху»

Зміст маршруту в тому, щоб забезпечити системний підхід для прояснення ідей і задумок; скласти план для досягнення бажаного. Нижче розглядається кожний послідовний крок у процесі досягнення успіху і наведені інструкції для розроблення плану дій. Зробіть маршрути успіху стилем життя. Найважливіший момент — звикнути ставити мету, працювати над її здійсненням. І святкувати успіх. Не забувайте вітати себе. Завдяки цьому помітно полегшується вибір і досягнення нових завдань.

Крок перший. Перелік бажань. Зараз, зовсім не задумуючись про виконання ваших бажань, складіть їх перелік, надайте собі повну творчість, нічим себе не обмежуйте. Пізніше, коли почнете планувати стратегію досягнення успіху, ви вирішите для кожного з завдань, чи варто за ним гнатися, чи краще залишити їх мрією. На чистому аркуші накресліть колонки за маршрутами успіху:

 

Завдання — мрії

На місяць

На півроку

На рік

На 5 років

         

Перелічіть у колонці «Завдання — мрії» ваші мрії: все, що ви хочете отримати; до чого хочете прийти; ким стати. Перелічіть все від божевільних фантазій до дрібниць. У вас вийде довгий перелік, який містить мрії, надії, бажання. Якщо ви готові присвятити все своє життя здійсненню всього написаного, ви, мабуть, зможете виконати майже все, що вказано в переліку. Багато пунктів можуть здатися нездійсненними або будуть протирічити іншим вашим завданням і притормо-зять просування по шляху до успіху.

 

Крок другий.
Проставте позначки. Зупинимось на чотирьох важливих позначках:

  1. Нездійсненно — поставте символ X.
  2. Конфлікт інтересів — символ О.
  3. Поза часовою і просторовою досяжністю — символ «*».
  4. Потребує набуття кваліфікаційних умінь або освіти — символ «+».
    Нездійсненно. Перегляньте перелік, ставлячи в лівому стовпчику

символ А біля кожної мети, яку вважаєте недосяжною. Мета — викреслити маршрути, що не стоять на порядку денному.

Приклад. Прогулянка по Місяцю. Ця мета, в принципі, доступна. Тим паче, що вам дуже далеко до 55 років.

Якщо ви по справжньому хочете досягти мети, будете ігнорувати позначку «нездійсненно».

Конфлікт інтересів. Пройдіться за переліком і поставте символ О біля кожного маршруту, який викликає конфлікт інтересів. Мета — викреслити завдання, що суперечать іншим завданням і породжують конфліктні ситуації.

Приклад. Ви і ваша родина благополучно проживаєте в Харкові, а ваша мета — бізнес на Алясці. Ваша родина, імовірно, буде пручатися будь-яким спробам переміщення на засніжену Аляску.

Якщо ви по-справжньому хочете домогтися подібної мети, будете ігнорувати позначку «конфлікт».

Поза часовою і просторовою досяжністю

Мета — викреслити маршрути (символ «*»), що лежать поза вашою зоною в часі і просторі.

Приклад. Володіти всією Східною Європою. Цієї мети можна було досягти три століття тому, але зараз вона поза просторовою і часовою досяжністю.

Якщо ви справді хочете досягти цієї мети, будете ігнорувати цю позначку.

Потребує набуття знань і більш кваліфікованих умінь.

Мета — викреслити завдання, що потребуватимуть набуття більш кваліфікованих умінь і навичок (символ «+»).

Приклад. Стати нейрохірургом, у той час як ви не закінчили і середньої школи. Чи готові ви відректися від земного життя і витратити багато років на навчання, необхідне для досягнення цієї мети?

Якщо ви по-справжньому хочете досягти цієї мети, будете ігнорувати розглянуту позначку.

До цього моменту ви помітно скоротили ваш перелік маршрутів успіху. Наступні кроки — розставити пріоритети і намітити терміни.

 

Крок третій. Розстановка пріоритетів.

Розгляньте перелік і встановіть пріоритет для кожної мети. У колонці праворуч від списку бажань пронумеруйте завдання залежно від їхньої важливості для вас.

Розміщення пріоритетів важливе для визначення, яка мета для вас має зараз найбільше значення і заслуговує зусиль, а який з маршрутів може почекати до кращих часів.

Важливе не тільки саме розміщення пріоритетів. Цей процес заодно заощадить ваш час, гроші й нерви, оскільки деякої мети слід досягти раніше.

 

2. Релаксація «Подорож»

Візьміть картину або фотографію. Поставте її перед собою на зручній відстані або розмістіть на стіні. Організуйте психологічну «подорож» усередину цієї картини чи фотографії. Програйте сюжет. Вигадайте всі можливі події під час подорожі. Відчуйте себе всередині картини, в центрі приємних подій. Розкажіть історію вашої подорожі.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,326sec