ТАКТИКИ І СТРАТЕГІЇ ЦІЛЕСПРЯМОВАНОЇ ПОВЕДІНКИ

(продовження)

Мета: ознайомити з технікою досягнення мети.

1. Вправа «Путівник за маршрутами успіху»

Крок четвертий. Визначте терміни.

Тепер розсортуйте завдання, які залишилися (вони не мають застережливої позначки) за трьома категоріями: довгострокові, проміжні і найближчі. Зверніть увагу на те, що проміжні і найближчі завдання протягають день за днем ланцюжок до вашої довгострокової, можливо, життєвої мети. Вони визначають справи на кожен день і дії, що ви можете виконати на цьому тижні.

Найближчою метою може бути все, що потребує для досягнення від одного дня до одного місяця.

Вашою проміжною метою може бути все, що потребує для досягнення від місяця до півроку.

Довгостроковою метою може бути все, що потребує для досягнення від півроку до року… чи все життя.

 

Крок п’ятий. Встановіть послідовність.

У колонку праворуч від кожного розділу термінів пронумеруйте свої завдання. Відшукайте можливі містки — який успіх стане схо динкою для наступного? Який з них може прийти першим? Другим? Побудуйте з ваших завдань сходинки успіху.

 

Крок шостий.
Складіть план дій.

Тепер, перелічивши ваші завдання й установивши їхню послідовність, ви починаєте складати ефективний план дій.

Опис мети. Опишіть свою мету в позитивних термінах, будьте гранично конкретні. Визначення мети в найпростіший і ясній формі допоможе вам довідатися, чого ви насправді хочете. Чіткий опис — ваш перший крок на шляху до успіху.

Перешкоди. Перелічить усі перешкоди, що можуть зустрітися на шляху до успіху, наприклад, брак умінь, упередження, ваші внутрішні сумніви. Перше правило у будь-яких труднощах — добре вивчити проблему. Визначивши, у чому камінь спотикання, ви зможете виробити стратегію.

Стратегії. Вийдіть на релаксаційне розслаблення, використовуйте свою уяву і творчі здібності для вироблення стратегії подолання кожної перешкоди, що може вам зустрітися.

Кінцева дата. Визначивши й уточнивши стратегію подолання перешкод, виберіть дату, до якої ви повинні досягти мети. Визначте розумні терміни — пошкодуйте себе. Призначивши дату вже на сьогодні, ви додасте собі імпульсу для руху вперед. Краще встановити «часовий діапазон», а не «крайній термін». Розраховуйте домогтися успіху до призначеного часу, однак залиште часовий запас, щоб за необхідності можна було підкоригувати терміни.

Особиста винагорода. Розпишіть, яку винагороду і які переваги ви одержите, коли досягнете успіху. Перелік передчуття задоволень допоможе вам підвищити мотивацію і знайти рішучість, необхідну для підтримки гарячого ентузіазму. Ви позбудетеся схильності відкладати і гаяти час, тоді зможете ефективніше дотримуватися свого курсу.

Встановіть пусковий механізм. Доберіть пускове слово, фразу чи дію, що буде нагадувати вам про маршрут.

Поточний звіт. Час від часу відслідковуйте рівень свого прогресу в досягненні мети. За необхідності скоригуйте, наприклад, часові рамки. Розбийте свій шлях до успіху на відрізки так, щоб можна було легко помітити й оцінити прогрес. Коли досягнете мети, відзначте цю дату. Святкуйте!

 

2. Релаксація «Гармонія»

Займіть зручну позицію на стільці або в іншому місці. Закрийте очі й уявіть собі картину, яка приносить у вашу душу мир і спокій. Наприклад: сонце, яке сідає за горами. Намалюйте в уяві чітку картину цього пейзажу, тоді як ваше дихання сповільнюється, стає непомітним. Ви відчуваєте себе в гармонії з самим собою і навколишнім світом. Усвідомте свої емоції і душевний стан. Зафіксуйте відчуття.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,342sec